Mantente firme!
NOVAX DJOCOVID-19

OPRAVA (11:15 7.1.2022)

Omlouvám se všem čtenářům za zavádějící informaci zveřejněnou dnes dopoledne v tomto článku a uvedu věci na pravou míru.

AKTUALIZACE (14:00 10.1.2021)

Nakonec vše dopadlo tak, jak mnoho z nás doufalo: federální soudce v Melbourne zrušil deportační příkaz na Džokoviče, a, jak píšou anglickojazyčné zdroje „Djokovic was released from detention“ (Džokovič byl propuštěn ze zadržení) což zní poněkud komicky ve srovnání s předchozími vyjádřeními australských papalášů, že „Džokoviče nikdo nezadržuje“. Tak tedy, trapný spektákl australských politiků skončil. Uvidíme, co bude dál.

Australská ministryně vnitra vydala 7. ledna prohlášení, že „Novak Džokovič není zatčen a může svobodně opustit Austrálii kdykoliv bude chtít – a pohraničníci mu to ve skutečnosti ulehčí.“ Neznamená to tedy ani vítězství ve sporu o platnost zdravotní výjimky, ale ani pobyt v cele. Toto prohlášení spustilo na facebooku lavinu reakcí, což jsem po zběžném přečtení chybně vyhodnotil jako „vítězství Novaka Džokoviče“.

Britský Guardian cituje vyjádření ministryně pro televizi ABC, která uvedla, že jiní tenisté, kteří již byli vpuštěni do Austrálie na základě obdobné výjimky, jsou vyšetřováni pohraniční stráží. S ohledem na souslednost časů v anglické gramatice by to mělo znamenat, že ministryně řekla, že jiní tenisté jsou vyšetřováni.

The home affairs minister, Karen Andrews, said on Friday that other international players and officials who had already been allowed into the country on a similar vaccine exemption to Djokovic were being investigated by border force officials.

Guardian

Zpět ke Džokovičovi. Ve skutečnosti tedy slyšení ve sporu o platnost víza proběhne před federálním soudem až v pondělí a do té doby není samozřejmě výsledek jistý.

Stay strong

Nicméně, nehledě na to, že případ ještě nedospěl k rozuzlení (v pátek 7.1.2022), Džokovičův případ vzbudil obrovskou vlnu solidarity po celé zeměkouli.

Po internetu se okamžitě začaly virálně šířit nejrůznější koláže a fotografie vyjadřující solidaritu a podporu aktuální světové tenisové jedničce, muži, který nezměkl a odolal nátlaku.

Nejpůsobivější mi přitom připadá tato fotka dálničního mostu v Austrálii s nasprejovaným nápisem Stand strong like Novax Djokovic (zůstaňte silní jako Novax Džokovič), kterou neznámý autor opatřil ráznějším španělským překladem: Mantente firme como Novac Djokovic Drž se pevně jako Novak Džokovič.

MANTENTE FIRME!

3 komentáře

   1. Novak Djokovič má svou roli v likvidaci mafie Covid a procesu jejich řízení. V pondělí před soudem Djokovičovi právníci celému světu dokážou, že Covid 19 je největší podvod v historii lidstva a že všichni, kdo tento projekt řídili, se budou zodpovídat před soudem. Novak Djokovič se před odletem do Austrálie setkal s prezidentem Vučičem a setkání se zúčastnili představitelé zpravodajských služeb. Při nástupu do letadla přišlo slovo: jak jsme se dohodli, tak to udělejte, Djokovič má tedy za úkol zdiskreditovat projekt Covid před celým světem. A protesty v Kazachstánu ve stejný den nejsou náhodné. Všechno je to proces odepisování různých elitních skupin, které vedly různá oddělení kolem projektu Covid, a konsolidace všech požadavků Ruska vůči americké delegaci ohledně ženevských rozhovorů příští týden. Vše je jasné jako ve dne, GP odehrál perfektní zápas s pomocí Ruska a Djokoviče. V oblasti současných států bývalé Jugoslávie má Djokovič obrovskou podporu všech, podporuje ho téměř 90 % a již nyní se objevují informace a návrhy, že Djokovič bude prezidentem všech národů v bývalé Jugoslávii. Myslím si, že jednání v Ženevě by mohla přinést velké změny, pokud jde o Balkán, a podle některých informací by se Srbsko mohlo stát hlavním centrem toho řízení v této oblasti. Osobně si myslím, že není náhodné, že po jednání v Ženevě dojde k velkým politickým změnám, protože například tato situace. s Bosnou a Hercegovinou jaká je, to nikomu nevyhovuje a mezi Slovinskem a Chorvatskem je stále spousta nevyřešených věcí o některých částech území atd. Aby nedošlo ke konfliktu v této části Balkánu, Amerika se jednoduše rozloučí s mnohými v této oblasti, protože Amerika nemá prostředky na pokrytí všech těchto problémů souvisejících s Balkánem a Amerika už o Balkán nemá zájem . V Chorvatsku již ruské banky koupily většinu společností, nejúrodnější část Chorvatska Slavonie, největší chorvatský podnik Agrokor, dá se říci, že Rusko je 75% vlastníkem klíčových ekonomických zdrojů v Chorvatsku. 192 / 5 000
    Výsledky překladu
    Abych o tom všem moc nepsal, případ Djokoviče není náhodný a vše bude mnohem jasnější po pondělí, kde začnou jednání mezi Američany a Rusy o novém rozdělení Evropy nebo Jaltě 2.

Napsat komentář