Každý den registrujeme kolem 20 pokusů prolomit administrátorské heslo tohoto webu. Pokusy zpravidla pocházejí z jihovýchodní Asie (Filipíny, Thajsko, Čína) nebo z Jižní Ameriky.

Bohužel se v poslední době množí pokusy o prolomení z území EU (zejména z Holandska), a to nejen pokusy o prolomení administrátora, ale i pokusy o prolomení hesel běžných uživatelů.

Proto bychom vás, naše čtenáře, přispěvatele a redaktory, chtěli poprosit o spolupráci ve snaze předejít prolomení tohoto serveru.

  • Pokud máte vyšší úroveň než „Návštěvník“ (to jsou všichni, kdo mohou zadávat nové příspěvy, případně i schvalovat komentáře apod.), ujistěte se prosím, že Vaše heslo je dlouhé aspoň 12 znaků, a samozřejmě, čím „pestřejší“, tím lepší – náhodné kombinace znaků, číslice, zvláštní znaky, vyhnout se běžným slovům, atd.
  • Pokud to lze, heslo si neukládejte na počítači. Pokud si nemůžete pomoct, ať aspoň není jasné, že ten řetězec, který jste si někam uložili (heslo) není identifikovatelný jako heslo na kob-forum.eu (aspoň ať u něj není vše přihlašovací jméno, když už nic jiného).
  • Úplně nejlepší je poznamenat si heslo tužkou nebo propiskou do diáře, nebo ještě lépe, do zvláštního sešitku s hesly, který máte třeba u sebe doma v šuplíku a nikam ho nenosíte. Počítač Vám, aspoň hypoteticky, může nějaký anonymní zloduch hacknout. Stránku v diáři vám nikdo nehackne, přinejhorším se do diáře podívá – ale musí vědět kam. A pokud diář leží u Vás doma v šuplíku, musel by se vloupat k Vám domů a vědět, ve kterém šuplíku hledat.

Míru zabezpečení si tedy vyberte dle svého uvážení. Jen přitom mějte na paměti, že se snaživci z celého světa 24 hodin denně bůhvíproč snaží k nám vlámat. Pro srovnání, na jiném webu, s radioamatérským zaměřením, který také spravuji, dochází v průměru k 1-2 pokusům za měsíc…