Spojené státy americké, o jejichž degradaci přesvědčivě mluví velmi, ale velmi mnoho lidí, stále zůstávají  jakoby Římskou říší  „období úpadku“. To znamená, že zůstávají globální supervelmocí, ve které se nějak mění „imperátoři“, po čemž celé okolní lidstvo začíná bolet hlava a u které nastává čas hádat, kdo se stane „imperátorem“.

Boj Bidena s Trumpem je neuvěřitelně důležitý. Každému je to zřejmé. Trump je velmi atypický americký prezident. A elita Spojených států nechce, aby se jí pletl pod nohama další funkční období. Pro tuto elitu je mnohem důležitější, než kdy jindy, odstranit Trumpa. „Kill Bill“ – to je světový úkol (myslí se tím Trump, podle jednoho filmu). Nemá žádný důležitější úkol. S ostatním se bude zabývat později. Musí se k němu dostat. Ukázalo se, že je to velmi obtížné.

V čem spočívá Trumpova nezničitelnost? V tom, že udělal americký život trochu více odpovídající požadavkům klasického obyčejného Američana. A tento klasický obyčejný Američan, který ukrutně nenávidí vlastní elitu, podporoval Trumpa navzdory všemu, protože v Trumpovi našel člověka, který není stoprocentním stoupencem, loutkou této elity, kterou nenávidí. A navíc člověka, který nějak chce odpovědět na nejjednodušší otázky tohoto průměrného Američana.

Trumpovo zlepšení životních podmínek tohoto Američana, přičemž  podmínek nejjzákladnějších a nejvíce viditelných, je klíčem k  vítězství Trumpa nad konkurencí. A dokud nebyl „covid“, toto zlepšování podmínek bylo Trumpem uskutečňováno. A pak přišel covid. A to je ráj pro  opoziční protivníky Trumpa. Protože za nic nenesou odpovědnost a mohou Trumpa a celkově americkou federální moc obviňovat ze všech smrtelných hříchů, přičemž některá obvinění budou vyloženě zcela spravedlivá. Jak poukazují příznivci Trumpa, nebyl to Trump, kdo přivedl americký systém zdravotnictví do takového stavu. Říkají  jim: „Co? To on je za všechno zodpovědný! “

A co je nejdůležitější, průměrný Američan chce mít v ruce argumenty ve prospěch toho, koho si zvolí. A tyto argumenty souvisejí s jeho současnou životní úrovní. Životní úroveň se zhoršila – podpora se snížila.

A opravdu si někdo myslí, že americká elita neudělá pro porážku Trumpa cokoli? Že ji zastaví nějaké výdaje, když jde vlastně o moc nad světem? Pokud si to někdo myslí, pak vůbec nezná povahu vládnoucí americké vyšší třídy, necítí ten chlad a absolutní chápání, že život je moc, a o nic jiného než o moc v životě nejde.

9. května 2020 The Washington Post uvádí, že americký prezident Donald Trump je znepokojen tím, že druhá vlna  koronaviru, kterou odborníci očekávají na podzim, by mohla poškodit jeho pověst a zabránit jeho znovuzvolení v listopadových volbách. https://www.washingtonpost.com/gdpr-consent/?next_url=https%3a%2f%2fwww.washingtonpost.com%2fpolitics%2fas-deaths-mount-trump-tries-to-convince-americans-its-safe-to-inch-back-to-normal%2f2020%2f05%2f09%2fbf024fe6-9149-11ea-a9c0-73b93422d691_story.html

Tento renomovaný deník se odvolává na své zdroje mezi poradci amerického prezidenta. Některé z těchto zdrojů promluvily o hlavě státu jako o „zachmuřeném a otřeseném jeho klesající popularitou“. V soukromých rozhovorech se, podle deníku, Trump „snaží porozumět tomu“, jak se všechno najednou změnilo – od důvěry v znovuzvolení až po pochopení, že na popularitě ztrácí za Joe Bidenem, který je nyní nejpravděpodobnějším prezidentským kandidátem za Demokratickou stranu. Podle poradců hlavy státu je bývalý viceprezident Biden před Trumpem i v anketách provedených Trumpovým týmem.

Boj o moc nad novým Římem, a tedy i nad celým lidstvem, očividně úzce souvisí s koronavirem.

Dovoluje nám to také tvrdit, že koronavirus byl vytvořen za účelem zajištění určitého výsledku tohoto boje? Ne! To prohlašují Trumpovi poradci, ale je to nesprávný závěr. Je to hypotéza, že to tak může být, nikoli verdikt. Ale zcela odmítnout takovou hypotézu také nemáme právo.

Znova a znova je odborníky zpochybňována oficiální verze o wuchanském původu koronaviru.

10. května 2020 britský epidemiolog John Wright na svém blogu na webu ruské verze BBC uvádí údaje, podle nichž mohl být nulový pacient s koronavirem ve Velké Británii zaznamenán již v lednu, zatímco dříve byl první případ covidu -19 ve Velké Británii oficiálně zaregistrován o dva měsíce později. https://www.bbc.com/russian/features-52606663

Wright je epidemiolog. Je praktickým lékařem pracujícím v Královské nemocnici v britském městě Bradford, které sice je britským zapadákovem, ale je dobře známé svou univerzitou a Královskou nemocnicí. Tato nemocnice, kde Wright pracuje, má dlouhou historii, úzce spjatou s britskou aristokracií – základní kámen její nové budovy položili vévoda a vévodkyně z Yorku již v roce 1928 a samotná nemocnice se pyšní tím, že její počátky sahají do začátku 19. století …

Wright nejen pracuje v Královské nemocnici, ale také vede Bradfordův institut pro lékařský výzkum.

V minulosti pracoval s epidemiemi cholery, HIV a eboly.

Jelikož Wright vede svůj deník speciálně pro BBC, jeho informace zjevně nemohou být zbytečně extravagantní – BBC takové informace jednoduše nepřijme.

Co říká Wright o e-mailu, který dostal. Wright tvrdí, že tento e-mail dostal od obyvatelky Bradfordu, doslova jen tak z ničeho nic. Jestli tomu tak je, je samostatná otázka. Ale hlavní věc je v obsahu dopisu.

Podle Wrighta, autorka dopisu, jistá Jane Hall zpívá současně ve dvou sborech – ve sborech Voices of Yorkshire a And Now All Together.

Jane Hall tvrdí, že od začátku ledna se u sboristů těchto skupin objevily příznaky charakteristické pro covid-19. A  mezi prvními nemocnými se objevil známý jednoho ze sboristů, který se 17. nebo 18. prosince vrátil ze služební cesty z Wuchanu. Potom se od tohoto člověka nakazil i sborista, i nejlepší kamarádka Jane Christina a samotná Jane.

Jane popisuje příznaky následovně: „V krku jsem měla pocit, jako bych spolkla rozbité sklo. Cítila jsem se hrozně unavená. Spala jsem celé dva dny, což je pro mě netypické. Měla jsem vysokou teplotu a suchý kašel bez odkašlávání.“

Takové příznaky nic neznamenají, ale Jane trvá na tom, že se časem objevily nové příznaky: „Jako bych dýchala přes mazlavou hmotu – těžko se mi dýchalo, působilo ta na mě, jako by se uvnitř nahromadilo hodně jakéhosi bahna, přes které jsem se snažila dýchat.“

Mezi příznaky, které Jane popsala, byla i ztráta čichu.

Wright trvá na tom, že pravděpodobnost, že Jane a další onemocněli v lednu a nakazili se v prosinci 2019, je velmi vysoká.

Kdyby o takové věci hovořil jen Wright, dalo by se to odbýt. Faktem však je, že podobných zpráv je hodně. Brzy je nebude možné odbýt. Tím spíš, že se nevyskytují samostatně, ale zapadají do určitého celku informací, alarmujících právě kvůli své rozmanitosti.

11. května 2020 vystoupila v čínské televizní síti Global Television Network (CGTN) americká epidemioložka Devra Davis. Ona se zabývá  prevencí nemocí. Za Clintona působila Devra v Radě pro chemickou bezpečnost a vyšetřování rizik. https://newsus.cgtn.com/news/2020-05-11/Dr-Devra-Davis-on-COVID-19-and-international-response-QotyCZa1Ko/index.html

Devra přednáší na renomovaných západních univerzitách a objevuje se v médiích jako CNN, BBC, CBC atd.

Je čestnou profesorkou Londýnské školy hygieny a tropické medicíny. Profesorkou na katedře epidemiologie Pittsburgské university, zakladatelkou interdisciplinárního centra zabývajícího se onkologickými nemocemi.

Během své kariéry Devra pracovala s Pentagonem, Světovou zdravotnickou organizací. Je jednou ze zakladatelek Zelené sionistické aliance.

Budete znovu říkat, že mluvíme o odpadlících, kteří se zabývají konspiračními teoriemi?

Devra pracovala hodně v Číně. Trvá na tom, že Čína nemohla úmyslně vypustit tento virus, že zná schopnosti čínských kolegů a míru jejich disciplinovanosti. Tím spíš je podle ní zapotřebí skupina mezinárodních odborníků, která odpoví na mnoho otázek. Chceme vědět, kde je pravda, říká Devra. My to zatím nevíme, nemáme plnohodnotné vyšetřování.

Devra Davis: „Z mých zkušeností s Čínou určitě vím, že vláda to v žádném případě nemohla vypustit záměrně. O tom jsem přesvědčena. V Číně pracuji dost dlouho na to, abych si byla jista schopnostmi mých kolegů. Myslím, že potřebujeme mezinárodní skupinu odborníků, která přijede na pozvání vlády Číny a vlády Spojených států, Evropské unie a všech příslušných skupin a samozřejmě WHO. Musí však být pozvána a mít plný přístup k informacím. Protože se teď objevuje mnoho celkem podivných nápadů. I my chceme znát, co je vlastně pravda. Zatím se neprovádí plnohodnotné vyšetřování.

Potom Devra přejde k hlavnímu bodu. Fakticky říká (a já bych o jejích prohlášeních nehovořil, působila za Clintona atd., nebýt toho, k čemu přejdu), že v USA je odborný monopol soustředěn v rukou Národních institutů zdraví (National Institutes of Health – NIH). NIH drží pevně v rukou vše, co se týká zdravotnických expertíz v USA. Jejich pracovníci  trochu zazáří v roli odborníků v Bílém domě a potom se vrátí do NIH, odkud přijeli, říká Devra.

Co je NIH?

Je to hlavní středisko vlády USA, odpovědné za výzkum v oblasti ochrany zdraví a lékařství. Toto středisko se skládá z 27 institutů a ​​výzkumných středisek. Je financováno vládou USA. Roční rozpočet NIH činí desítky miliard dolarů. Zdůrazňuji – miliard. https://crsreports.congress.gov/product/pdf/R/R43341

Součástí NIH  je spolu s instituty poskytujícími výzkum v oblasti stomatologie, kraniofaciálních syndromů, nemocí zažívacího ústrojí a ledvin,  cévních onemocnění, plic a krve, neurologických onemocnění, léčby drogových závislostí, artritidy, výzkum lidského genomu, také Národní institut pro alergie a infekční nemoci  (National Institute of Allergy and Infectious Diseases —  NIAID), vedený velmi známým Anthonym Faucim. Pouze jeden institut v systému NIH se zabývá covidem-19. Pouze on.

Úkolem Národního institutu pro alergie a infekční nemoci je provádět základní a aplikovaný výzkum s cílem lépe porozumět povaze infekčních, imunologických a alergických onemocnění a vyvinout metody léčby těchto nemocí.

Takže v rukou NIH, zmíněných Devrou Davisovou, jsou soustředěny možnosti, ne ty obvyklé, které má běžný institut nebo dokonce systém institutů. Nezaměňujte NIH, včetně Fauciho institutu, s běžnými instituty. NIH je monstrum, které ve svých rukou soustředilo šílené prostředky. A Devra říká: pracovníci NIH přijeli do Bílého domu, něco si tam povídali a pak odjeli. Oni nenesou za nic odpovědnost. A zároveň  všechno diktují.

Opakuji, že NIH má ve svých rukou desítky miliard dolarů. To jsou šílené prostředky. A jediná část, která se zabývá covidem-19, je doménou pana Fauciho, je to Národní institut pro alergie a infekční nemoci (NIAID).

A prosím, ať nikdo, kdo chce něčemu porozumět, se nenechá oklamat názvem tohoto monstra – řeč prý je o nějakém výzkumu nevinných alergií.

NIAID se opírá o několik vlastních laboratoří. Jedna z nich se nachází ve Fort Detrick, v státu Maryland. Jedná se o Integrovaný výzkumný ústav (Integrated Research Facility – IRF), který je součástí říše Fauciho. Nachází se ve Fort Detrick, tedy v tom armádním středisku, které se zabývá biologickými zbraněmi v tomto armádním středisku, kolem kterého jsem rozebíral skandál v souvislosti s otázkou, odkud pramení „covid“.

Fort Detrick je velmi velké vojenské centrum, které vyvíjí a testuje biologické zbraně od roku 1943.

Centrum se postupně rozrostlo a v současné době se jedná o konglomerát skládající se z několika struktur, jako je Agentura pro lékařský výzkum armády USA, Centrum pro výzkum infekčních chorob armády USA, Laboratoř Národního onkologického institutu a další podobné struktury.

Partnerem kampusu biologické obrany Fort Detrick je Integrované výzkumné centrum (IRF), o které se opírá Fauci. Fauci, který má jedinečné finanční možnosti při výzkumu covidu-19 a podobných onemocnění, a který má i další nefinanční možnosti.

Integrované výzkumné centrum ve Fort Detrick je jen jednou ze struktur, o které se Fauci opírá. A tak je důležité analyzovat jak možnosti této struktury, tak její vztah s Fort Detrick, tak samotné možnosti Fort Detrick. Pouze to nám umožní posoudit skutečné možnosti toho, co lze nazvat biologickou říší Fauciho, a také možnosti a zaměření konglomerátu, do kterého je začleněno Integrované výzkumné centrum, které je součástí říše Fauciho. Navíc i tento konglomerát, tj. Fort Detrick, je pouze jedním z prvků ještě většího zvláštního biologického systému.

Nejprve o Integrovaném výzkumném centru. Co o něm bylo poprvé zveřejněno 27. dubna 2009 v časopise s názvem Populární mechanika. https://archive.org/details/PopularMechanics2009-05/page/n95/mode/2up

Několik slov k samotnému časopisu. Je to velmi starý americký časopis s kanceláří v New Yorku. Byl založen již v roce 1902. A od té doby je dostatečně renomovaným v tom, co se týče získávání nejrůznějších informací, od seriózních vědecko-technických inovací, o kterých mluví velmi jednoduchým jazykem, až po to, co u nás vždy bylo v rubrikách „Pro dům, pro rodinu“ … Časopis je proto vážený, populární a uznávaný. Úkolem časopisu je jednoduchým způsobem popsat svět. A co je jisté – není v žádném případě konspiračním.

Mimochodem, důležité je také následující: to, co říká o Integrovaném výzkumném centru, které spadá do Fauciho imperia, je, jak uvidíte, absolutní reklama, nikoli poplašná zpráva.

Pro mě je podstatné všechno dohromady: i to, že to vyšlo v renomovaném americkém časopisu, který má reputaci od začátku 20. století. I to, že to v žádném případě není poplašná zpráva. A nakonec i to, že to dává určitou představu o imperiu toho Fauciho, jehož role v koronavirovém eposu je nepopiratelná, zjevná a velmi významná, což mimo jiné potvrzuje i přímá interakce Fauciho s prezidentem Trumpem.

Jinak to nemůže být. Protože, opakuji, Národní instituty zdraví nejsou obyčejné instituty. Toto není Sklifosovského centrum, není to Botkinova nemocnice. Toto je monstrum, uvnitř kterého jediný, kdo se zabývá koronavirem, je Fauci a jeho institut. A toto monstrum soustřeďuje obrovské peníze. A nejen peníze, ale také politický vliv.

Zároveň chci zdůraznit, že sám Fauci je malý článek ve velkém mechanismu, jemuž jméno dali výrobci bezprecedentního koronavirového superšoku.

Co se tedy píše v renomovaném americkém časopise o jednom jediném centru, spadajícího do Fauciho imperia? :

Integrovaný výzkumný ústav ve Fort Detrick v Marylandu nevypadá nijak hrozivě. Třípodlažní konstrukce ze skla a cihel, která se snadno vejde do jakéhokoli předměstského „office“ parku, typická pro budovy navržené architekty, kteří čtou studie spojující sluneční světlo s produktivitou pracovníků. Kožená křesla v atriu, zdá se, napomáhají lenošení. Národní institut pro alergie a infekční nemoci, jehož je IRF součástí, plánuje v atriu zřídit kavárnu.

Ale v téměř dokončeném objektu ( připomínám, že tento článek byl publikován v roce 2009 ) v hodnotě 105 milionů dolarů ( líbí se „kavárna“? ) se nachází laboratoř postavená jako ponorka – 11 125 čtverečních stop uzavřeného prostoru. Již na jaře příštího roku (tj. v roce 2010 ) provede v těchto prostorech 30 lékařů v ochranných oblecích a kuklách revoluční výzkum a pokusí se zjistit, jak smrtící infekční nemoci zabíjejí jejich nositele.

Hemoragické horečky jako Marburg a Ebola způsobené viry patří mezi nejhorší nemoci na světě.

Asi sedm dní po nákaze trpí pacienti příznaky chřipky, ale s množením viru začne z kůže, úst, očí a uší prosakovat krev. Vnitřní orgány krvácejí a mění se v krvavé, beztvaré hmoty. Některé z těchto horeček zabíjejí až 90 procent těch, kteří se jimi nakazili, a mohou se šířit při těsném kontaktu s tělními tekutinami, možná dokonce při kýchání.

Vědci stále vědí jen málo o tom, jak tyto vzácné, ale smrtelné nemoci fungují. Jestli se uchytí v Americe  – a mohou je tam zavést jak nic netušící cestovatelé, tak teroristé –  lékařské společenství nebude mít vakcíny, které by zastavily jejich šíření. Na světě existuje jen několik laboratoří vybavených k experimentování s těmito vysoce infekčními patogeny; žádná z nich nemá složité diagnostické zařízení nainstalované v IRF.

Nejlepší doba pro návštěvu IRF cizími lidmi je před tím, než práce s extrémně nebezpečnými látkami přijde do varu. „To je možné jen v tuto dobu,“ říká Jason Paragas, zástupce ředitele pro vědu. Paragas je jedním z 30 pracovníků, kteří budou pracovat v této vysoce utajené laboratoři. Je to člověk hodně přátelský, se silnou tělesnou konstrukcí a nenáročnou povahou. Mluví a pohybuje se stejnoměrně a zdá se, že vůbec není impulzivní.

Je oblečený úhledně a obvykle pro Maryland – volná košile s knoflíky, ale bez kravaty. 37letý vědecký pracovník strávil v novém zařízení téměř tři roky, takže je celkem informovaným průvodcem.

Paragas, působící jako průvodce, nás seznámil s tím, co lze považovat za hraniční čáru mezi externí laboratoří určenou k výzkumu běžných nebezpečných infekčních chorob a interní laboratoří vytvořenou pro nejnebezpečnější patogenní mikroorganismy na světě.

Externí laboratoř je lékařským ekvivalentem vězení s maximální ostrahou. Úroveň její biologické bezpečnosti je 3.

Vnitřní svatyní je supermax neboli BSL-4. Vědci budou moci zkoumat dýmějový mor na úrovni 3. Ebola a další super nebezpečné viry, které jsou v současné době neléčitelné, budou zkoumány na úrovni 4 (tzn. v tomto supermaxu ). Institut se tolik stará o bezpečnost, že nás požádal, abychom nezjišťovali patro, na kterém jsou umístěny laboratoře BSL-3 a BSL-4.

Voda a dekontaminační chemikálie z dřezů a sprch se shromažďují ve třech 1500 galonových nádržích. Tyto nádrže ohřívají odpadní tekutiny na 250 stupňů Fahrenheita neboli 121 stupňů Celsia a zabíjejí vše, co obyčejné dezinfekční prostředky nezabijí.

Pro vstup do uzavřené laboratoře BSL-4 musí Paragas nejprve projít dvojími dveřmi z nerezové oceli, které tvoří vzduchovou přechodovou komoru. Paragas zadává kód, který deaktivuje magnetický zámek na prvních dveřích. Klávesnice také upozorňuje systém automatizace budov (BAS), že se tlak vzduchu brzy změní. BAS reguluje proudění vzduchu zvýšením tlaku v zóně BSL-3 a jeho snížením ve vzduchovém uzávěru. Jakmile se Paragas připraví na vstup do BSL-4, BAS zajistí, aby byl vysokotlaký vzduch ve vzduchové komoře přiveden do nízkotlaké laboratoře s vysokým stupněm ochrany a aby byly zachyceny patogeny ve vzduchu.

Dveře vzduchové komory se zavírají se skřípáním podobným vrzání, které vydává vrtačka s velkým zatížením. Tento zvuk je způsoben rychlým nafouknutím pružného vaku, který utěsňuje hladké hrany dveří.

Po zprovoznění zařízení bude vzduchová komora sloužit také jako dekontaminační sprcha. Po dobu 7 minut budou vertikální zásobníky s tryskami rozstřikovat vodu a chemické prostředky, zabíjející viry, na kukly a obleky vycházejících vědců, než se otevřou dveře do BSL-3.

Paragas vidí svítit zelené světlo, což znamená, že mu BAS umožňuje otevřít druhé dveře a vstoupit do BSL-4. Fluorescentní lampy visící ve vzduchotěsných krabičkách, zabraňující hromadění mikroorganismů na okrajích, dezinfikují nerezovou ocel. Stěny jsou lesklé, protože jsou pokryty epoxidovým tmelem, díky němuž jsou zcela hermetické. Svítidla a elektrické zásuvky, které by mohly narušit hermetičnost, jsou umístěny ve speciálních uzavřených krabicích a naplněny epoxidovou pryskyřicí.

Architekti IRF navrhli vše potřebné k zajištění požadované úrovně bezpečnosti uvnitř BSL-4. Dokonce i požární hlavice jsou vybaveny ventily, které zabraňují nepravděpodobnému vniknutí viru do potrubí. Po dokončení experimentů laboranti oplachují kovové zařízení chemickými látkami a poté zařízení dále vyčistí v autoklávu.

V laboratoři BSL-4  začnou brzy práce a začne testování na zvířatech. Protože primáti reagují na nemoci podobně jako lidé, jsou předmětem mnoha experimentů úrovně 4. Pracovníci IRF si dobře uvědomují, že společnost citlivě reaguje na využívání opic v lékařských výzkumech, ale poznamenávají, že hrozba, kterou představují potenciální epidemie, vyžaduje výzkum v reálných podmínkách … Pracovníci IRF tvrdí, že zacházejí se zvířaty s péčí, jakou poskytují pacientům. „Srovnáváme to s jednotkou intenzivní péče pro opice,“ říká Peter Jarling, ředitel IRF.

Jarling strávil více než tři desetiletí studiem infekčních nemocí, ale připouští, že pro něj mnohé zůstává záhadou. „Zvířata umírají na selhání multisystému,“ říká Jarling, „ale co spouští terminálové události?“ Při zodpovězení této otázky se budou vědci spoléhat na lékařské skenery umístěné ve čtyřech přilehlých místnostech v laboratoři BSL-4. Žádné jiné zařízení s biologickým obsahem tento typ vybavení nepoužívá.

Každý stroj čte konkrétní informace – skener pozitronové emisní tomografie (PET) měří poškození tkání a orgánů, zatímco skener magnetické rezonance (MR) se používá k rozpoznání poškození cévního systému. Rentgenový přístroj rozpoznává abnormality v hrudníku a plicích; CT vyšetření ukáže, zda je v mozku otok. Vědci budou pořizováním snímku za snímkem přesně objevovat, jak hemoragické horečky jako ebola ničí zdravé tělo.

Inženýři společnosti Philips Medical Systems upravili čtyři skenery pro použití v této místnosti BSL-4 tak, že přemistili většinu špatně izolovatelné elektroniky, vyžadující technickou obsluhu, mimo nebezpečná prostředí laboratoří. Instalovali také laserové a infračervené senzory, které blokují jakýkoli kontakt mezi laboratoří úrovně 4 a vnějším světem. Architekti navrhli ochranu kolem skenerů. Například, měděné plechy na podlaze místnosti s magnetickou rezonancí chrání stroj před radiofrekvenčním rušením. Tyto výkonné lékařské přístroje nesou některá nebezpečí způsobená radioaktivními materiály používanými ve skenerech pozitronové emisní tomografie nebo magnety magnetické rezonance dostatečně silné na to, aby stáhly prsteny z prstů nebo rozpohybovaly kovové implantáty kloubů člověka.

Personál dovede infikované opice do pracovní zóny rentgenového přístroje, upraveného pro použití v podmínkách vysoké biologické kontroly. Skenery umožňují prohlížení dynamiky onemocnění v rozsahu 360 stupňů.

Při shromažďování údajů o stádiích infekčního onemocnění vědci v jiných laboratořích obvykle vystavují několik zvířat působení jednoho a toho samého patogenu a poté zvířata pravidelně zabíjejí, přičemž zkoumají jejich trup, aby vykreslili vývoj onemocnění. Ale díky skenerům budou pracovníci IRF sledovat vývoj onemocnění u jednoho zvířete, ve jménu záchrany lidí před zkoumanou smrtící infekcí.

Vědci přepraví opice v klecích z obyčejných zón držení do nebezpečných prostorů v laboratoři, kde jim vstříknou vysoce koncentrované virové dávky. Poté, co se viry nechají rozvíjet během jednoho týdne, pracovník, co má opice na starosti, je uklidní a umístí do výzkumných přístrojů. Specialisté mimo zónu BSL-4 budou obsluhovat přístroje na dálku, aby se podívali i přes kůži a kosti a určili, kde je narušen tok kyslíku a krve. A tak zjistili, které orgány jsou napadeny viry – a v jakém pořadí. „Dosud jsme k vyhledání virů používali lokální sondování,“ říká Paragas.“ Pomocí těchto skenerů budeme moci zkoumat celý organismus najednou. Viry se nebudou mít kam schovat.“

Jakmile budou získány základní znalosti o progresi onemocnění, vědci prověří reakci zvířat na léky, vakcíny a metody léčby. Vědci chtějí identifikovat infekční onemocnění, která probíhají podobným způsobem, aby bylo možné aplikovat stejné vakcíny a léčbu na četná ohniska. „Nemůžeme si dovolit dělat vakcínu proti každé nemoci, která se objeví,“ říká Jarling.

Prvním pravidlem v každé bitvě je znát nepřítele, což staví tuto zdánlivě obyčejnou kancelářskou budovu do popředí války s neviditelnými protivníky, kteří mohou mutovat a být ještě silnější a nebezpečnější. Jarling, jeden z nejzkušenějších lovců virů v zemi, si nedělá iluze o tom, které organismy mají navrch: „Viry jsou vždy o krok napřed,“ říká.“


Je jasné, že tento článek nenese žádný charakter démonizace nebo konspirace. Je apologetický – a proto  zasluhuje další důvěru. Vybral jsem si ho proto, že je evidentní apologetika, svědomitost publikace a konkrétnost informací. Takové laboratoře existují, a to nejen v USA. Nikdo se nechystá strašit tím, že existují. Jsou součástí současného života. Bez nich není možná výroba biologických zbraní ani boj proti virům.

Jediné, na co jsem chtěl upozornit, je kapitálová podstata této laboratoře. Na stavbu laboratoře bylo vynaloženo sto milionů dolarů. Nejde o stavbu, ale o vybavení určitou technikou, o zajištění určitého režimu provozu, o výplaty zaměstnanců, o činidla, o opravy techniky – a těžko říct, o co ještě. Takže to není sto milionů, chápete? Je to nějaký článek soukolí, za který se utratí miliardy.

Takže jediný článek v imperiu Fauciho představuje něco, mírně řečeno, zcela zásadního. Ale těchto článků je mnoho. A jsou začleněny v to, čemu se říká Fort Detrick.

A samotný Fort Detrick je začleněn do něčeho dalšího.

To  vše dohromady, co se vytváří díky takovým začleněním, nejen že má určitou vazbu – s armádou, s tajnou službou  apod. Je zde také plno určitých kádrů, je zde připojení k nejmocnějším soukromým strukturám.

Proč bychom tedy měli úplně ignorovat hypotézu, že taková mocná část nějakého amerického elitního celku, vstupující do něčeho globálního, může prostřednictvím covidu-19 vnutit své zájmy státu a společnosti?

Osobně v takové hypotéze nevidím nic neuvěřitelného. A abychom to nějak potvrdili ( sám chci potvrzení, nikomu to nevnucuji, hledám ho pro sebe), podívám se podrobněji na Fort Detrick, do kterého spadá jako malá součást takový zásadní podnik, jako je Integrované výzkumné centrum, které je jako kapka v moři zvaném Fauciho impérium.

Při posuzování Fort Detricku budu záměrně vynechávat vše, co je lákavé pro konspirátory a vědecké fantasty, kteří si toto místo již dávno vybrali jako koncentraci světového i nadpozemského zla.

Ale kromě reklamních prospektů, podobných tomu, co jsem právě četl, a konspiračních hororů, je tu ještě něco jiného. Normální historie Fort Detrick, kterou se zabývají normální lidé. A tato historie si zaslouží naši pozornost. https://archive.org/details/cuttingedgeahist00fort/mode/2up

V roce 1942 se Američané definitivně přesvědčili, že Japonsko, jejich hlavní nepřítel během druhé světové války, naplno roztáčí výrobu bakteriologických zbraní (doktor Mengele odpočíval!). Když se o tom přesvědčili, Američané, kteří ještě nevěděli, jak skončí jejich atomový projekt, se rozhodli zahájit projekt podobný tomu japonskému.

Bylo to za Roosevelta, který se vždy orientoval na tu či jinou silnou osobnost, schopnou rozvíjet nebezpečné aktivity.

Pokud jde o atomový projekt, jednalo se o Roberta Oppenheimera a jeho poručníka, generála Leslie Grovese, vojenského velitele programu výroby jaderných zbraní, takového amerického Beriju.

Rooseveltova administrativa se rozhodla při výrobě bakteriologických zbraní spoléhat na talentovaného biochemika, který pracoval na Wisconsinské univerzitě založené v roce 1848. Je to velmi velká univerzita v Madisonu, ve státě Wisconsin. Tato univerzita je státní výzkumnou univerzitou, je jedním ze zakladatelů Asociace amerických univerzit, disponuje miliardovými cílovými fondy, má velmi dobrou pověst. Takový je stav věcí dnes. Takový byl i v době, kdy se Rooseveltova administrativa rozhodla pověřit pracovníka této univerzity vytvořením amerických biologických zbraní.

Jméno tohoto pracovníka je Ira Lawrence Baldwin.

Žil více než sto let a zemřel v roce 1999. Ira začal učit bakteriologii na Wisconsinské univerzitě v roce 1927. Rychle udělal akademickou kariéru a stal se viceprezidentem univerzity pro akademické záležitosti. A poté se stal zvláštním asistentem prezidenta.

Návrh na to, aby Roosevelt vsadil na Baldwina, udělal George Merck, prezident farmaceutické firmy Merck & Co., Inc. Během druhé světové války vedl Merck Vojenskou výzkumnou službu  (War research service WRS), kterou vytvořil ministr války Henry Stimson speciálně pro realizaci projektu biologických zbraní.

Tato služba byla rychle zahrnuta do Federální bezpečnostní agentury (jak Roosevelt, tak Stimson věřili právě v takové vytvořené struktury). Sídlem se stal Fort Detrick ve státě Maryland. Úkolem služby bylo dohlížet na biologický program prováděný chemickým vojskem USA.

Tato služba byla rozpuštěna v roce 1944. Poté se výroba biologických zbraní dostala pod záštitu toho samého chemického vojska (Chemical Warfare Service, CWS), na jehož práci měla ( WRS ) původně podle nařízení Roosevelta a jeho ministra války dohlížet. 

Spolu s Merckem se vytvářením biologických zbraní zabýval jistý Frank Olson. Podle historiků, zabývajících se americkými biologickými zbraněmi (historiků, nikoli konspirátorů!), právě tomuto Olsonovi tajně dávkoval LSD jistý Sidney Gottlieb, který se ve Fort Detrick zabýval programem vymývání mozků. V tom není žádná konspirace.

Sidney Gottlieb byl velmi extravagantní a talentovaný maďarský Žid, celkem historická postava, známá jako „černý čaroděj“ a „špinavý podvodník“. Gottlieb žil dlouho, zemřel ve stejném roce jako Baldwin, tj. v r. 1999. Od Baldwina se lišil širokými zájmy a extravagancí. Miloval lidové tance, koktal a kulhal. Po odchodu do důchodu se začal zajímat o správný ekologický životní styl, choval kozy, sám je dojil, staral se o malomocné v Indii, staral se o umírající v hospici. Otázka, zda zemřel přirozenou smrtí nebo ne, zůstala otevřená.

Gottlieb hodně pracoval s halucinogeny, když na příkaz Allena Dullese realizoval projekt MK-Ultra, který se stal předmětem nejrůznějších fantastických pomluv. To ale neznamená, že žádný takový projekt neexistoval. Existují dokumenty a s nimi je možné se seznámit.

Gottlieb si dal za úkol narušit lidskou psychiku do takové míry, aby se na jejích pozůstatcích dalo vytvořit něco nového.

O Gottliebovi byla napsána kniha založená na dokumentárních materiálech. Nazývá se „Vrchní travič: Sidney Gottlieb a snaha CIA najít způsob, jak kontrolovat mysl“. Autorem je americký novinář a spisovatel Stephen Kinzer. Seznámím vás s úryvkem z programu On contact with Chris Hedges, ve kterém Stephen Kinzer podrobně vypráví o Gottliebovi, hrdinovi jeho výzkumu: https://russian.rt.com/world/article/693741-kris-hyodzhes-stiven-kincer-intervyu-opyty-cru

Chris Hedges (moderátor): „Ve Spojených státech existují dva typy moci. Jedna z nich je viditelná, je to Bílý dům, Kongres, soudy, státní zákonodárné orgány, guvernéři. Existuje však i neviditelná moc, deep state.  A na ni nemá vliv to, která strana vyhrála volby. Více se o tomto světě dozvědět je možné v historických materiálech o jeho zločinech, které lze mimo jiné najít i v knize „Vrchní travič: Sidney Gottlieb a snaha CIA najít způsob, jak kontrolovat mysl. “ Její autor Stephen Kinzer je dnes v našem studiu. “

Stephen Kinzer: „Gottlieb uvažoval takto: než někomu vložíte do mozku nový rozum, musíte nějak zničit ten předchozí, pokud možno narušit lidskou psychiku, duši člověka, organismus. Kde začít? Existují experti na takové věci? Samozřejmě! Lékaři nacistických koncentračních táborů a ti, kteří praktikovali vivisekci v Mandžusku. Místo toho, aby tito lidi byli pověšeni, rozhodli jsme se je najmout. A oni se stali základem amerického programu kontroly mysli. “

Laboratoře jedů a vražd nejsou vůbec vynálezem nějaké konkrétní země. Gottlieb chtěl zabít mnoho lidí na příkaz svých šéfů z CIA. Později v této věci vydal příslušné svědectví.

V roce 1972 ze CIA  odešel a prohlásil, že si neporadil s nejrozsáhlejším z jeho úkolů. A že naprostou kontrolu nad lidskou psychikou, včetně vytvoření něčeho nového z člověka, narušeného určitými vlivy, zatím, bohužel, realizovat nelze.

Merck, Baldwin a Olson jsou tedy postavy, významné z hlediska začátků amerického speciálního biologického projektu. A stejně důležitou postavou je Gottlieb. Je to různorodá parta tvůrců něčeho takového. A jasně představovala jediný mnohostranný celek.

Baldwin navrhl pro místo na nový biologicko-výzkumný komplex opuštěnou základnu Národní gardy umístěnou pod horou Catoctin. Tato základna se jmenovala Detrick Field.

9. března 1943 byl Detrick Field přejmenován velením americké armády na Fort Detrick. Na tomto místě bylo zřízeno centrum pro speciální biologický výzkum. Je to vlastně centrum pro výrobu amerických biologických zbraní.

Ale historie Fort Detrick se neomezuje jen na tak podstatný pro nás aspekt.

Na jaře roku 1949 byl na tomto území vytvořen oddíl speciálních operací. To je také historie – ne konspirační teorie. Jeho úkolem bylo vojenské použití toxických bakterií. Úkolem byla nejen výroba jedů, ale také výzkum možnosti narkotik v oblasti kontroly mysli, včetně (a především)  v oblasti všeho, co souvisí s nemožností skrývat utajované informace. To znamená, že šlo o užívání určitých přípravků za účelem „rozložení“ špiónů cizích států, jakož i těch, kteří nechtěli předávat tajné informace. To vše byla jedna parta. Ve stejném Fort Detrick.

V roce 1951 Allen Dulles nařídil Gottliebovi, aby ve Fort Detrick udělal něco drsnějšího než jen určité použití omamných látek při výslechu. Dulles potřeboval jinou míru kontroly myšlení Američanů. Byla to tajná věc, ale opět to nejsou spiklenecké řeči, jsou to reálné příkazy od Dullese. Dulles chtěl větší kontrolu nad myslí Američanů, kteří se nechali ovlivnit komunismem. A Gottlieb snil o dalším. Přímo řekl, že jeho snem bylo zničit lidský intelekt a implantovat na jeho místo něco úplně nového.

Za tímto účelem Gottlieb a celý Fort Detrick (mám na mysli oddělení zvláštního výzkumu a související struktury) použili dalekosáhlé experimenty na vězních. Samozřejmě byl použit veškerý materiál obdržený od nacistů v Německu a od Japonců, zabývajících se biologickými zbraněmi. Všichni, kdo měli tyto materiály, přijeli do Fort Detrick a tvořili jeden „vlídný kolektiv“ zabývající se mučením.

Gottlieb použil své prostředky k experimentování na vězních, kteří se nacházeli… kde? V takzvaných tajných zadržovacích centrech, což jsou  tajné věznice. Nic to nepřipomíná z pozdější doby? Americké tajné věznice …

První z těchto věznic, kde Gottlieb začal působit, vznikla nejspíš na území NSR. Pak vznikla celá síť takových zvláštních zařízení. V nich Američané pracovali společně s německými nacisty a japonskými specialisty, což byli váleční zločinci zachránění před spravedlivým trestem, který jim náležel v souvislosti se zločiny proti lidskosti.

Jen si to představte! Zvláštní vězení … „Všechno se opakuje od začátku …“ Dovedou vězně a začne mučení a také experimenty.

Proč Gottlieb potřeboval provést některé experimenty nikoli na Severokorejcích nebo dokonce na Američanech, ale na svém kolegovi Olsonovi, není známo. Ale rodina Olsona je o tom přesvědčena. Znovu budu citovat Kinzera. https://russian.rt.com/world/article/693741-kris-hyodzhes-stiven-kincer-intervyu-opyty-cru

Stephen Kinzer: „Franka Olsona trápilo svědomí. V létě roku 1953 cestoval do Evropy a viděl, jak jsou lidé mučeni, třeba až k smrti, jedy podle jeho vlastního návrhu. Velmi ho to znepokojilo. Řekl si, že už toho má dost a chtěl odejít z CIA. Několik týdnů poté, co o tom začal mluvit, zemřel, když vypadl z okna v 13. patře. Teprve o 22 let později byla rodina Olsona informována, že to nebyla jen sebevražda kvůli depresi. „Musíme přiznat, že jsme mu tajně dávali LSD. Měl narkotickou psychózu, k čemuž jsme mu napomohli.“

Americký prezident Gerald Ford tehdy pozval k sobě jeho rodinu, aby se omluvil. To se nikdy předtím nestalo. Rodina však nyní věří, že i okolnosti s LSD byly jen částí dalšího pokusu o skrytí informací. A že Olson nespáchal sebevraždu z žádného z údajných důvodů. Vytlačili ho z okna.“

Olsonova rodina je přesvědčena, že byl zabit. Jednou přijel Olsonův syn ke Gottliebovi. Vidí: ekologický ráj! Gottlieb sedí a dojí kozy. Mezi nimi proběhl přibližně tento dialog.

Olsonův syn říká Gottliebovi: „Není čas o tom něco říct? Jsem jeho syn, je mi líto otce. Tak řekni pravdu! “

Gottlieb mu odpovídá: „Chceš kozí mléko? Pij – a sbohem! Chceš někomu naložit. Mně ne“.

Pokud jde o Gottlieba, pokračoval v práci ve Fort Detrick a podařilo se mu dosáhnout, jak sám uvádí, úplné devastace lidského vědomí. Podařilo se udělat vyplenění – prázdnotu, vakuum. Ale do této prázdnoty bylo nutné implementovat to, co nazýval novým grálem. Implementovat se jim to nepodařilo.

Gottlieb zbožňoval vývoj vysoce toxických látek, a žádné MK-Ultra, „artyčoky“ atd. ho nemohly odvést od vytváření jedinečných sbírek všech druhů toxinů … kde? Ve Fort Detrick.

V roce 1970 prezident Richard Nixon, velmi podceňovaný muž, nařídil všem centrům, zabývajícím se biologickými zbraněmi, zničit svoje zásoby toxických látek. Proč Nixon vydal takový příkaz, není známo. Jak je to spojeno s jeho impeachmentem, není také známo. To, že Nixon nařídil přestat s biologickými zbraněmi, když se obával jejich použití v rámci projektů, kterými se zabýval Gottlieb a další, je nepopiratelný fakt.

Obyčejní vojáci a tajná služba vyplnili prezidentův příkaz. Ale ne Gottlieb, který nevytvořil svoji skvělou sbírku toxinů, aby se jich vzdal na příkaz nějakého Nixona. Ne, on tuto sbírku vyvezl a schoval ji. Předpokládá se, že v roce 1975 byla přesto zničena, že dorazila speciální jednotka, která chytila Gottlieba pod krkem. Poté se Gottlieb, spolu se svými úspěšnějšími kolegy než Olson, jako Baldwin, dožil téměř sto let.

Gottliebovou základnou byl Fort Detrick. Gottliebovým úkolem byla velmi hluboká transformace člověka jako takového. Vyjímat tuto okolnost ze všeho, do čeho je koronavirový epos ponořen, není možné.  Ale ani zveličovat roli této okolnosti není účelné. Protože potřebujeme pravdu, ne konstrukt.

Pro mě osobně tato okolnost není „univerzálním klíčem“ pro rozluštění toho, co se stalo (je zřejmé, že pomocí „univerzálního klíče“ lze odhalit i mimozemské spiknutí), ale důležitou součástí kontextu, do kterého je koronavirový epos ponořen.

Fort Detrick, Fauciho imperium, jednotlivé laboratoře v tomto imperiu, historie Fort Detricku, začlenění tohoto příběhu do něčeho mnohem většího a naprosto zlověstného – to jsou kontexty (ne více, ale o nic méně).

  • Pokračování bude následovat

1 komentář

Napsat komentář