Margarita Simoňan – ruská novinářka a mediální manažerka, hlavní redaktorka televizního kanálu RT od roku 2005, mezinárodní informační agentury Россия сегодня od roku 2013 a informační agentury Sputnik od roku 2014 reaguje v pořadu „Právo znát“ na otázku, zda se nebojí, že po bezprecedentním zavření tří ukrajinských televizních kanálů, bude na řadě její kanál RT, který působí mimo jiné i v USA.

Video přibližně od 13:42

Já nemám pocit, že by došlo k něčemu tak mimořádnému. Protože tohle se přece děje už dávno. Vždyť oni už pozavírali, co se dalo. Poslyšte, oni ještě za Condoleezzy Riseové… Ona to byla, jestli se nepletu, která hrozila… A možná se pletu, ale bylo to někdy v té době. Tenkrát hrozila, že Al Jazeeru budou bombardovat, ne že ji nechají zavřít, že ji budou bombardovat!!! (což mimochodem udělali s televizním ústředí a věží v Jugoslávii) O tomhle v USA jednali nahlas na vládní úrovni! Že Al Jazeeru fyzicky vybombardují! Tak čemu se divíme? Oni vždy zavírali a zavírají ve všech svých desítkách přidružených státech-koloniích… Co chtějí, to tam pozavírají. Sami u sebe zavírají. Parler (sociální síť) zavřeli, vyhodili ho ze serverů. A teď ještě i odvolali ředitele. Poslyšte, já nechápu… Nu skutečně. Pokud ještě zbývají alespoň trochu, alespoň trochu vzdělaní lidé, kteří alespoň něco někde čtou, něco sledují, a dál věří, že Amerika a západní svět skutečně upřímně vyznávají a implementují principy svobody a demokracie, tak je takový člověk idiot. Měl by zajít za psychiatrem, psychologem a brát nějaké léky na svůj duševní stav. Já nevím, zda procesy v mozku daného člověka jsou ještě vratné nebo už ne. Protože to musíte být opravdu velmi tupý člověk, abyste tomu dál věřil.

A já mám takovou otázku, co myslíte, jak jsou na tom naši novináři a politici…?! Samozřejmě s těmi principy svobody slova a demokracie.

11 komentářů


 1. Author

  Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov prohlásil, že Rusko je připraveno k přerušení styků s Evropskou unií, jestliže z její strany přijdou sankce ohrožující citlivé oblasti ekonomiky.

  „Vycházíme z toho, že jsme připraveni. V případě, že opět uvidíme (jak jsme to pocítili již nejednou), že jsou proti nám v nějakých oblastech uvalovány sankce ohrožující naši ekonomiku a to i v těch nejcitlivějších oblastech. Nechceme se izolovat od světového života, ale musíme na to být připraveni,“ řekl Lavrov.

  „Jsem přesvědčen, že jsme již ve vojenské oblasti plně soběstační. Musíme dosáhnout stejného stavu i v ekonomice.“

  http://voicesevas.ru/news/russia/57084-lavrov-zayavil-o-gotovnosti-rossii-k-razryvu-s-es-iz-za-sankciy.html

  Připomínám, že tohle všechno následovalo poté, kdy se evropští diplomaté podíleli na protivládních protestech v Rusku a po návštěvě unijního šéfa diplomacie Borrella v Rusku, který tam říkal jedno a po návratu, když ho evropští poslanci řádně vytahali za uši, zase něco jiného. Evropská unie, nebo síly, které jí ovládají, lžou a manipulují. Nechtějí s Ruskem normální obchodní a přátelské vztahy, nejraději by nás všechny zase nahnaly na východní frontu, jenže to si nemůžou dovolit, neboť Rusko má naštěstí lepší zbraně a nebude váhat je na svou obranu použít. I proti nám, protože my jsme součástí té smečky vzteklých psů. To ovšem nevylučuje, že některý z těch psů, kteří už očividně zcela přišli o rozum, zaútočí, a potom si to odnesou všichni. Zajímalo by mne, zda si to „naše“ politická reprezentace uvědomuje.

  1. Otázky, úvahy…někteří z nás se pokouší pochopit procesy létající kolem nás jako přehrada šípů. Některé nás zasáhnou, jiné zasáhnou lidí kolem stojící. Čím létá šípů víc, tím víc se bojíme a kdo má štít snaží se ochránit. Celé „kulturní “ lidstvo je pod vlivem reciklace vyčpělých sociálních triků, na které velká část populace slyší. Bohužel. Jako starý muž a bývalý aktivní voják vím, jak se organizují války. Co je nutné a jak splnit, aby maso „bojovníků “ za svobodu bylo vloženo do valečného mlýnku. Vždy je to stejné a žádná velká věda to není. A zda si vládnoucí uvědomuji, že budou sami ohrožení? Ti, co ano utečou, ti co ne pojdou. Ale národ to schytá vždy. Každý den jsme krůček za krůčkem blíž otevřenému konfliktu na šesté prioritě…nevěříte? Nevadí. Každý má právo na naději a vlastní pohled na svět kolem nás. Každý prožil či prožívá život jinak. Já jsem zažil a snad i pochopil. A manipulace v duchu moci je opojná. Zkuste si to každý a uvidíte.

   1. Nevím, je pesimismus na místě?? Již starořecké přísloví „Nevstoupíš 2x do stejné řeky“ říká, že v životě se stejná situace nestává. Čili ani dneska není svět stejný jak před 1-5-10-50 lety.
    A co si jako máme zkusit – tu manipulaci ale koho?? A navíc zdejší čtenáři manipulace nepotřebují.

   2. taky jsem byl na vojně a ještě z doby ČSLA donedávna důstojník v záloze .Pokud jsi prožil válku , máš více zkušeností k vyhodnocení vývoje. Pokud si prožil „přípravu na válku“, tak jsme na tom sice jen generačně, ale podobně. Z čeho tedy Tvá víra o směrování ke střetu na 6.prioritě pramení (prosím argumenty) a s kým má tento konflikt být ?
    K vlastnímu rozhovoru Margarity Simonjan. Podobně jako Solovjov – reprezentují určitý informační kanál ,blízký Kremlu, a v podstatě převádějí do infopole to, co řekl Putin v Davosu a Potvrdil Lavrov nA schůzce s Borellem . iniciativu otevřeně převzal Kreml a potvrdil další posun v suverenizaci státu, tentokrát v informační oblasti.

  2. Lavrov také řekl, že když nechce spolupracovat EU (její špičky plné podpindosů), bude Rusko spolupracovat s jednotlivými státy, které o to projeví zájem. A zatímco stará j-elita ničí Evropu a životy jejich obyvatel v covidovém fašismu, Rusko nabízí pomocnou ruku a naději na lepší budoucnost.

 2. Author

  Urazila jsem se za ní. Vůbec se jí nepodobá a má tam přesně ten udivený a nevěřící výraz, včetně rozhozených rukou, jaký měla, když to pronášela. Mně to přišlo dost jako bomba, protože je to hodně tvrdé prohlášení od hodně angažovaného člověka. Přišlo mi to, jako by někdo konečně prohlásil: „Ten král je nahý!“

  1. No a není snad král nahý? JE! Řekla pravdu, lapidární pravdu, což se dneska v západním světě moc nenosí. Ona ví, že si takové prohlášení může dovolit. A pravda bývá tvrdá. Tu podobu jsem fakt nemyslel zle, nežiji v Čechách už dlouho cca 15 let, poslední Štěpánovou jsem nikdy v životě neviděl, jen její auto na kterém to měla napsané, ale v poslední době jsem někde viděl na netu její fotku z tohoto úhlu. Samozřejmě, nelze si je splést, ale přesně z tohoto úhlu tam podoba je. Tak se omlouvám!

   1. Author

    Já to přece vím, že král je nahý, ale málokdy je to slyšet z takhle vysokých pater a ještě takhle pěkně od plic, i když už se to mění. V Rusku určitě, u nás myslím ani omylem, i když veřejná média už roky nesleduji. Stačí, co se mi donese z výroků naší slavné politické reprezentace…

Napsat komentář