7. května 2020 uvádí TASS s odvoláním na CNBC, že americký ministr zahraničí Mike Pompeo nevidí důvod zpochybňovat závěr americké zpravodajské služby, že nový koronavirus není umělého původu. https://tass.ru/obschestvo/8420831

Jaký byl důvod takového prohlášení? Ministr byl požádán, aby tuto otázku objasnil, protože to byl on, kdo 3. května 2020 oznámil, že virus byl vytvořen uměle.

Pompeo v té době tvrdil, zdůrazňuje TASS, že Washington má důkazy o tom, že se koronavirus údajně začal šířit z laboratoře v čínském Wu-chanu. 4. května však Anthony Fauci, ředitel amerického Národního institutu pro alergické a infekční nemoci, řekl časopisu National Geographic, že ​​existují vědecké důkazy o tom, že nový koronavirus mutoval ve volné přírodě bez jakéhokoli lidského zásahu.

Pompeo v rozhovoru 7. května zdůraznil, že pokusy porovnávat jeho slova s ​​názorem hlavního amerického specialisty na infekční nemoci (citát) „jsou zaměřeny na vyvolání rozporů a rozkolu ve vládě Spojených států“.

„Zpravodajská služba analyzovala data, která měla k dispozici a uvedla, že virus není umělého původu. Nemám důvod tento závěr zpochybňovat, “řekl ministr zahraničí.

A 3. května pro to měl důvody? Znamená to, že někteří specialisté na infekční nemoci, kteří mají jiný názor než ministr zahraničí, ale jak vidíme stejný jako viceprezident Pence, svými výklady způsobují rozpory. Pompeo neříká, co je správné a co ne. Říká, že v této otázce by měla existovat konsolidovaná pozice. Někdy se zdá, že Pompeo něco říká, a pak začíná Bůh ví co, a to nejen ve Spojených státech. Taková odvážná hypotéza je také možná.

29. dubna 2020 Interfax uvádí stanovisko zástupce ředitele Moskevského regionálního výzkumného klinického institutu M.F. Vladimirského (MONIKI), doktora lékařských věd Antona Moločkova. Podle tohoto stanoviska je kvůli extrémně neobvyklému chování covidu-19 obtížné předpovědět  konec epidemie koronaviru v Rusku. https://www.interfax.ru/moscow/706656

To je to samé, co říká Peskov: my nevíme, co to je, tak jak můžeme říci, že je to umělé nebo přírodní, když nevíme, co to je? Peskov tedy není odborníkem na virologii, je to jen člověk, který chápe, že když nevíte, s čím máte co do činění, nemusíte fackovat doprava a doleva a říkat, že to je tak, a to není tak. Nejprve na to přijdi. A Moločkov je specialista. Kromě toho MONIKI je, jak víme ze sovětských časů, seriózní organizace.

Moločkov tvrdí, že (cituji) „pokud vycházíme z dříve známých biologických vlastností virů, pak … tento virus ( covid-19) nezapadá do běžných zákonů, chová se zcela biologicky nepředvídatelně“.

Vyvstává přirozená logická otázka – proč se najednou tento vir chová odlišně od všech ostatních? Proč je biologicky nepředvídatelný? Může být biologicky nepředvídatelný pouze pokud není zcela biologický. Všechny ostatní jsou předvídatelné, ale tento není. Všimněte si, že jde o biologickou předvídatelnost. Chová se „ne biologicky“, tedy uměle. Proto je nepředvídatelný. Takže zde máme takovou měkkou, ale docela smrtící úvahu  specialisty-autority.

7. května 2020 The Washington Post informuje své čtenáře, že nedávno vydaný a široce distribuovaný první díl filmu „Plandemic“, natočený významnou osobností amerického anti-vakcinačního hnutí Judy Mikowits, byl hromadně odstraněn ze sociálních sítí a videohostingů.  https://www.washingtonpost.com/gdpr-consent/?next_url=https%3a%2f%2fwww.washingtonpost.com%2ftechnology%2f2020%2f05%2f07%2fplandemic-youtube-facebook-vimeo-remove

Cítíte, že se dějí ve světě nějaké podivné procesy? Nějak příliš mnoho „bouchání pěstí do stolu“.

Youtube a Vimeo, stejně jako sociální síť Facebook, odstranily ze svých serverů kopie filmu „Plandemic“. Důvodem k blokování filmu je prý „nebezpečná a zavádějící informace“, která se ve filmu objevuje, například tvrzení, že „od nošení roušky můžeme onemocnět a nebo si poškodit zdraví“.

Není dobré, když jsou uvedeny informace nebezpečné pro zdraví. To je pravda. Existují však také prohlášení profesionálů, že rouška ​​může způsobit plísňová onemocnění, negativně ovlivnit a ztěžovat dýchání … Vyvracejte informace!  Tedy vyvracejte, ale nebouchejte pěstí do stolu.

Ve filmu Plandemic, pokračuje The Washington Post, se posuzuje také verze, že řada miliardářů úmyslně pomohla šířit koronavirus, aby poté byla populace podrobena masovému očkování. Tento film také obviňuje Anthonyho Fauciho, ředitele Národního institutu pro alergie a infekční nemoci, který se stal ve Spojených státech klíčovou postavou, že je nečistý..

Anthonyho Fauciho neobviňuje jen němý!

Podle The Washington Post film ukazuje řadu citátů Fauciho vytržených z kontextu, aby ho vykreslili jako lháře a manipulátora.

Myslí si někdo něco jiného?

Než byl film odstraněn z internetu, vidělo ho pouze na facebooku 1,8 milionu lidí, uvádí The Washington Post.

Již jsem zmínil prohlášení Dmitrije Peskova, tiskového tajemníka prezidenta RF, že jelikož neznáme původ koronaviru, není třeba diskutovat o tom, zda je umělý nebo není. Nyní uvedu další Peskovovo prohlášení, dřívější a z mnoha důvodů velmi zajímavé. Peskov věří, že prognózy lze jen stěží považovat za spolehlivé, že situace není jednoduchá a vyžaduje dobře koordinovanou práci.

28. dubna 2020 RIA Novosti cituje Peskova: „Víte, nyní čteme spoustu pokusů o analýzu situace, čteme spoustu prognóz, spoustu verdiktů pro různé skupiny populace, pro různá průmyslová odvětví, výrobu, účastníky hospodářského života. Jedna věc je zřejmá: situace není snadná, … a vyžaduje hodně dobře koordinovanou práci od vedení země, od vlády, od vedení regionů a od účastníků hospodářského života. “ Peskov navrhl: Dělejme závěry na základě vývoje situace. https://ria.ru/20200428/1570673219.html

Říká to jen tak? Ne.

Není jasné s kým polemizuje? Ne, je to naprosto pochopitelné.

Rektor Vysoké školy ekonomické Jaroslav Kuzminov 27. dubna v rozhovoru pro RBK uvedl, že v důsledku ekonomické krize spojené s pandemií koronaviru může střední třída upadnout do chudoby.  https://www.rbc.ru/society/27/04/2020/5ea736a29a7947c355361fcb 

Před tím, 25. dubna, Alexej Kudrin – další ikonická postava – oznámil „nejhorší prognózu“ nezaměstnanosti v Rusku v důsledku koronaviru. Podle jeho názoru může vzrůst nezaměstnanost v Rusku v roce 2020  o 7–8%, v nejhorším případě až o 10% u ekonomicky aktivní populace.

Co na to říká Peskov? Říká: poslyšte, lidé, pokud je situace vážná, buď opusťte tým, nebo se nějak omezte. Neskákejte různými směry! Považujeme původ koronaviru za neznámý a vy vyskočíte a řeknete: „Zakazujeme vše, co svědčí o určitém původu.“ Říkáme, že budeme pracovat, a vy říkáte, že všichni mají mít odstup. Není třeba to dělat takhle!“

Má pro to nějaký důvod? Myslím, že ano.

Nyní o názorech (pouze názorech!), podle nichž je koronavirus umělý. Všimněte si, že tyto názory neabsolutizuji. Chci jen říct, že je neříkají náhodní lidé. Ani ne státní zástupci s právním nebo jiným vzděláním, ani analytici, ani kandidáti fyzikálních a matematických věd, ale lidé se zvláštními zásluhami v oblasti samotné virologie.

27. dubna 2020 IA Krasnaja Vesna uvádí, že známý francouzský vědec a nositel Nobelovy ceny za medicínu Luc Antoine Montagnier v rozhovoru pro srbské „Novosti“ uvedl, že covid-19 byl vytvořen uměle.  https://rossaprimavera.ru/news/ae2bd55c

Takže musíme okamžitě poslat Srbům prohlášení, že se jedná o fejk, zakázat laureátovi Nobelovy ceny za virologii vyjádřit svůj názor!

Montagnier tvrdí, že to všechno začalo u známého netopýrového viru, s nímž prováděli experimenty. V tomto okamžiku mohlo dojít k chybě nebo úniku z laboratoře. Prováděli experimenty s netopýry? Ve výsledku dostali něco opačného než hledali.

Podle vědce se pomocí koronaviru v laboratoři pokusili získat vakcínu proti AIDS. Montagnier dále vysvětluje, jak k tomu došlo. Byly „vloženy,“ říká, „krátké sekvence viru AIDS do koronaviru o velikosti 20 nukleotidů, což jsou základní jednotky genetického materiálu. Slyšel jsem kritiku od těch, kteří se domnívají, že vsadky jsou příliš malé na to, aby vnesly do proteinu nové informace. Ale tyto malé fragmenty nesou genetické formace, které mohou změnit chování proteinů a změnit složení vnějšího obalu viru, aby byl schopen infikovat lidské buňky. “

Buňka musí být lákána proteinem, chápete? Musí být nalákána na proteiny, aby buňka chtěla tento virus jíst, poté zničí svůj proteinový obal a poté se zapne celý mechanismus genetického přeprogramování buňky a začne produkovat virus. A pak umírá.

Montagnier dále řekl: „Ti, kteří mě kritizují, si hrají s významem slova„ přírodní “. Pravdou je, že tento virus je zpočátku přírodní, protože koronavirus přirozeně existuje u netopýrů, koneckonců ne v oblasti Wuhanu, ale mnohem dále v jiné čínské provincii Yunnan. „Model“ byl nalezen ve viru netopýra, který byl později zpracován a upraven tak, aby se přizpůsobil člověku. Bylo by zajímavé nyní znát budoucnost tohoto chimérického viru. “

A tady, podle vědce, příroda bere vše zpět do svých rukou. Vědci v současné době zkoumají, jak epidemie koronaviru postupuje ve Spojených státech, kde jsou miliony infikovaných lidí a kde se virus velmi rychle mění, zejména v té části, která byla podle Montagniera doplněna lidmi. (Proto je to biologická anomálie, jak říká přestavitel MONIKI .) Tato část intenzivně mutuje a je v procesu mizení. Virus se sám zničí.

To je optimistické hledisko.

Opakuji: Netlačím autoritou Montagniera, neříkám, že když někdo takový toto řekne, pak je to pravda. Tento řekl něco, Fauci řekl něco jiného, třetí řekl zase něco jiného, čtvrtý řekl něco dalšího. Zmatek. O tom hovoří Peskov: vlastně nevíme, co se děje. Ale ve vzduchu je něco zvláštního.

Nechci, opakuji, žádným způsobem absolutizovat postoj Montagniera, zejména proto, že ve svých prohlášeních projevuje určitou politickou orientaci. Ale, co bylo řečeno dříve, na konci ledna, indickým vědcem, zástupcem Mezinárodního centra pro genetické inženýrství Anandem Ranganathanem, který na svém twitteru napsal následující (později byl příspěvek smazán): „Indičtí vědci právě objevili inserci HIV v covidu, která není přítomna v žádném dalším koronaviru. Naznačují, že tento virus nebyl vyvinut náhodou. Je to děsivé, pokud je to pravda. “

Chci říci, že Indie má dobrou virologii. Indie – to nejsou jen respektovaní bráhmanové. Indie jsou také velmi moderní, ultramoderní high-tech centra a centra pokročilého výzkumu, včetně vědeckých.

Lze citovat další podobné názory velkých vědeckých autorit. Zdůrazňuji – vědců, kteří mají za sebou zkušenosti, znalosti a autoritu. A ne nějakých šarlatánů.

Mají se tedy vynášet nějaké verdikty, aniž byste byli profesionály, tam, kde vědecká elita váhá? Váhá. Neříkám, že příklady, které uvádím, potvrzují verzi, která se mi líbí. Ne, není tu nic, co by se mi líbilo. Chci objektivitu. Trvám však na tom, že ignorovat tvrzení významných odborníků o umělém původu SARS-CoV-2 můžeš, jen pokud strkáš hlavu do písku jako pštros. Nebo pokud existuje nějaká angažovanost. 

24. dubna 2020 čínský deník Global Times uvádí, že čínští vědci vyzvali vyšetřit s účastí WHO dříve nevyjasněná úmrtí na covid-19 v USA počátkem února 2020. Podle oficiálních údajů došlo k prvnímu úmrtí na covid-19 v USA 29. února 2020 v Kirklandu státu Washington. Ukázalo se, že 6. února 2020 zemřela ve svém domě v Kalifornii 57letá žena a 17. února zemřel na covid-19 také v Kalifornii 69letý muž.

Rozumíte tomu, o čem mluví Číňané? Říkají: provedeme průzkum na vašem území, a to docela kvalitní.

Toto uvádí 24. dubna Global Times. A 23. dubna 2020 Interfax informuje: Americké letectvo hlásí, že velitelská stanoviště mezikontinentálních balistických raket Minuteman-3 byla uvedena do stavu nouze kvůli pandemii koronaviru. https://www.interfax.ru/world/705796

 Budou „Minutemani“ poraženi kvůli virům? Každý zvlášť nebo oblaky těchto virů? Nebo na nás útočí mimozemšťané? Co s tím mají „Minutemani“ společného? Je jasné proč. Protože je kolem tohoto tématu celá situace s Čínou a USA velmi napjatá. Možná to uřídí (myslím, že ano). Nebo možná ne. Ale v každém případě, kolem čeho je všechno  toto napětí? Kolem tohoto umělého nebo ne-umělého původu koronaviru. Ten je nyní v centru pozornosti světa. Je hlavní kartou v politické hře.

23. dubna 2020 CNN upozorňuje, že nový mluvčí amerického ministerstva zdravotnictví a sociálních služeb Michael Caputo  zveřejnil rasistický a urážlivý twitterový vzkaz adresovaný Číňanům . Vzkazy byly nyní již smazány. Novináři CNN použili Wayback Machine, který ukládá historii stránek na internetu, aby našli a analyzovali více než 1300 smazaných zpráv. Podle novin Caputo urážlivě reagoval na kritiku Spojených států od uživatelů, kteří tvrdili, že do Wuhanu zanesli virus Američané. Tvrdil, že Číňané chytili infekci, protože „sají krev vzteklých netopýrů, jedí zadky mravenečníků“. https://edition.cnn.com/2020/04/23/politics/michael-caputo-tweets/index.html

Po zveřejnění dal Caputo novinářům CNN krátký komentář o svých publikacích. „Je to čestná hra, příteli.“ Je mi to jedno. Nezáleží mi na tom,“ citují ho noviny. Podle Caputa maže své zprávy každý měsíc, protože „poblázňují lidi“. Vysvětlil svá prohlášení tím, že „bránil prezidenta [Spojených států]“. Poznamenal také, že nyní slouží obyvatelům Ameriky a jeho příspěvky na twitteru budou jiné.

Nicméně publikace přináší  celou sbírku zpráv od politika, který urážlivě útočil nejen na Číňany, ale také sdílel konspirační teorie o původu koronaviru.

23. dubna 2020  Politico – americká mediální organizace pro politickou žurnalistiku se sídlem v Arlingtonu ve Virginii, uvádí, že představitelé amerických obranných a zpravodajských agentur zkoumají možnost, že by protivníci mohli použít nový koronavirus jako biologickou zbraň. https://www.politico.com/news/2020/04/23/coronavirus-bioweapon-threat-205192

Oni zkoumají. Číňané zkoumají. A co děláme my? Na jedné straně říkáme, že nevíme, a na druhé straně jsme bouchali pěstmi do stolu. Tohle není dobré.

24. dubna 2020 „Strana.ua“ informuje o žalobě právníka Liang Suguang z Wuhanu proti americkým vládním agenturám, který je obviňuje ze záměrného šíření dezinformací o covidu-19. Právník se domnívá, že americká vláda skrývá pravdu o dřívějším propuknutí koronaviru v jeho zemi než v Číně. Podle něj ve Spojených státech byli lidé nakažení neznámým typem viru registrováni jako nemocní chřipkou. https://strana.ua/news/263335-koronavirus-v-mire-kitaj-obvinil-ssha-vo-vspyshke-pandemii-koronavirusa.html

 Má-li pravdu – zjistíme to dále.

19. dubna 2020 píše Deutsche Welle o výzvě německého ministra pro hospodářskou spolupráci a rozvoj Gerda Müllera čínskému vedení. Muller vyzval vedení ČLR, aby objasnilo okolnosti šíření koronaviru SARS-CoV-2 a teorii možného laboratorního původu covid-19.

To znamená, že otázka laboratorního původu je již v Evropě diskutována na nejvyšší úrovni. V Číně, v USA, v Evropě, v Indii. Kde ještě? Vymýšlím si snad? Vemte si to a přečtěte.  https://1url.cz/pz926

Ve stejný den, 19. dubna 2020, Free Press představuje pozici tchajwanských a australských vědců. Tito vědci, vedeni Wei-Lun Wangem z Changhua National University of Education na Tchaj-wanu a spolupracovníky z Murdoch University v Austrálii, poskytli  zprávu o významné mutaci, která má potenciál zničit veškerý současný vývoj vakcín proti covidu-19. Je-li to opravdu tak, ukáže čas.  https://svpressa.ru/society/article/262995/vdimnewritm/

Ve stejnou dobu čínské národní centrum pro biologické informace zároveň informovalo o 3 500 mutacích koronaviru.  

Samozřejmě, odborná hodnocení zprávy Wei-Long Wanga by měla být dělána pouze specialisty, k nimž nepatří ani praktičtí specialisté na infekční choroby. Na druhé straně napínají informace ozvučené South China Morning Post, že „existuje možnost, že mutace (která změnila mechanismus infekce) byla způsobena technickou chybou“.  https://www.scmp.com/news/china/science/article/3079678/coronavirus-mutation-threatens-race-develop-vaccine

Jinými slovy, dnes se kmen SARS-CoV-2 rozšířil do laboratoří po celém světě a pracuje na něm velké množství odborníků. Kde jsou záruky, že někteří z nich „nedělají chyby“, aby se nemoc covid-19 nestala ještě smrtelnější? A lidstvo již nebude dáno do této karantény, ale do něčeho horšího ?

Stále hlasitěji se ozývají hlasy, že svět do konce letošního roku zasáhne druhá a ještě horší vlna pandemie, způsobená mimo jiné nebezpečnými mutacemi.

Zejména banka JPMorgan nešetřila peníze na předpovídání šíření covidu-19, očividně shromáždila názory nejlepších specialistů na infekční onemocnění a virologů na světě, zdůrazňuje Free Press. Například Matthew Harrison, hlavní analytik biotechnologie ve společnosti Morgan Stanley, ve své důvodové zprávě napsal, že současné „zotavení z akutního období ohniska je pouze začátek, ne konec“ a „cesta bude dlouhá“. https://www.zerohedge.com/health/morgan-stanley-publishes-full-timeline-upcoming-coronavirus-milestones-sees-second

Pokračuji v chronologickém pohybu zpět.

16. dubna 2020 Newsweek uvádí, že Donald Trump aktivoval plán evakuace Bílého domu a federálních agentur umístěných ve městě Washington jako celek. Plán bude aktivován v případě, že epidemie kriticky zasáhne americké hlavní město a vládní systém. Podle všeho, spíše ve formě nepokojů. Jednotka NCR (National Capital Region), která má status „skupiny sjednocené armády“ s celkovou silou až 10 tisíc lidí, je v plné pohotovosti. https://www.newsweek.com/exclusive-washington-dc-faces-coronavirus-spike-secret-military-task-force-prepares-secure-1498276

Promluvme si o tom podrobněji – jaké jsou tyto plány, kde je jejich zdroj, co znamenají. Jak souvisí se smyslem hry.

14. dubna 2020 The Washington Post informuje čtenáře, že dva roky před současnou pandemií varovali američtí diplomaté v ČLR před nedostatečným zabezpečením biolaboratoře ve Wu-chanu. Podle amerických novinářů vyslalo americké velvyslanectví v Číně v lednu 2018 řadu svých diplomatů do virologického institutu ve Wuhanu. Diplomaté varovali před nedostatečnými bezpečnostními opatřeními ve výzkumném ústavu a požadovali, aby byla této instituci věnována větší pozornost. Podle amerických představitelů „práce laboratoře s netopýrovými koronaviry a jejich potenciální přenos na člověka představuje riziko nové pandemie podobné pandemii SARS.“ https://www.washingtonpost.com/gdpr-consent/?next_url=https%3a%2f%2fwww.washingtonpost.com%2fopinions%2f2020%2f04%2f14%2fstate-department-cables-warned-safety-issues-wuhan-lab-studying-bat-coronaviruses

O čem že to vláda USA měla informace před dvěma lety? O přírodním viru nebo o umělém patogenu?

15. dubna 2020 informuje Bloomberg  o údajích zveřejněných Čínskou národní zdravotní komisí. Podle čínských lékařů  u pacientů, u nichž byla diagnostikována přítomnost koronaviru, ale současně se nevyskytly žádné příznaky infekce, se pouze u jedné pětiny později objevily příznaky. To znamená, že asi 80% infikovaných nemusí být identifikováno, protože nemají vůbec žádný důvod k obavám. Přitom šířili infekci. https://www.bloomberg.com/news/articles/2020-04-15/china-s-data-on-symptom-free-cases-reveals-most-never-get-sick

Jaký je konečný výsledek? Že při výpočtu úmrtnosti v oficiálních statistikách nebylo zohledněno až 80% infikovaných. U úmrtnosti se počet úmrtí dělí počtem infikovaných,  procenta zemřelých z infikovaných. Pokud 80% není nalezeno, tak co? To znamená, že úmrtnost v důsledku infekce koronavirem by mohla být pětkrát přehnaná. A pak co?

A tady je další zpráva, která podrobněji popisuje pozici Luca Montagniera, o kterém jsme již diskutovali, a který v roce 2008 obdržel, opět zdůrazňuji, Nobelovu cenu za objev HIV.

17. dubna 2020 v rozhovoru pro televizní kanál CNews Luc Montagnier podrobně vysvětluje verzi umělého původu covidu. „Dospěli jsme k závěru, že s tímto virem bylo manipulováno,“ říká. https://www.cnews.fr/france/2020-04-17/le-coronavirus-est-un-virus-sorti-dun-laboratoire-chinois-avec-de-ladn-de-vih

Montagnier konstatuje, že k SARS-CoV-2 byly přidány částice HIV. „Tento virus není přírodního původu, je dílem molekulárních biologů,“ říká virolog. „Za jakým účelem není jasné … Mým úkolem je předkládat fakta, nikoho neobviňuji, nevím, kdo to udělal a proč. Možná chtěli vyrobit vakcínu proti AIDS, “ připustil Montagnier. V rozhovoru pro portál Pourquoi docteur však uvedl, že „tento virus vyšel z wuhanské laboratoře“ https://www.pourquoidocteur.fr/Articles/Question-d-actu/32184-EXCLUSIF-Pour-Pr-Montagnier-SARS-CoV-2-serait-virus-manipule-Chinois-l-ADN-de-VIH-podcast.

To znamená, že je zcela politicky namočený. A proto v žádném případě neabsolutizuji jeho postoj. Chci jen říct, že je virolog, laureát Nobelovy ceny, specialista na HIV a HIV tam vidí.

10 komentářů

 1. Teď jsem našel na RT zajímavou zprávu: „Peru se při vyjednávání se společností Pfizer o vakcíně Covid-19 dostalo do slepé uličky. Toto konstatoval tamní ministr zdravotnictví s odvoláním na konflikt ohledně požadavku farmaceutické firmy na právní imunitu vůči případným poškozeným na zdraví. Ministr v tom vidí možnost narušení suverenity Peru.“ – viz. https://www.rt.com/news/511635-peru-pfizer-legal-immunity/ .

  Docela troufalé, že ano? Nicméně jsem se podíval na vlajky jihoamerických států, a jedině Peru má na té své svislé pruhy – viz. http://statni.vlajky.org/jizni_amerika/ . Docela zajímavé 🙂 .

 2. Tak to je frajeřina , napsat o plánované genocidě stovek milionů lidí , že je to legrácka.
  On asi i ten Hitler byl jen takový hodný strýček , co na radu zákulisí, všechny miloval až k smrti.
  Zde se v plné nahotě projevuje osobní morálka.

  1. Já celkem V.V.Pjakina chápu. Třeba není dostatečně objasněn a médiemi úspěšně ignorován jeden z podle mne stěžejních aspektů tohoto procesu. Tím je naprostá deanonymizace procesů ve společnosti. Jakmile se začnou procesy projednávat na síti třeba formou videokonferencí či elektronickou poštou a telefonními hovory, což je hezky zdůvodněno opatřeními proti šíření koronaviru, dostane se k nim každý, kdo vládne potřebnými prostředky. Jediná zatím podle mne plně odolná forma sdílení informací je písemná nebo osobní styk. Žádné sebelepší kódování nemůže odolat. Třeba například unikají drobné (patřičně v médiích zesměšnované) zmínky o tom, že ruská tajná služba stále používá psací stroje a nemyslím, že zrovna tihle by nevěděli, co dělají. Abalogií je třeba americká propiska za milion, kterou se dá psát v beztížném stavu a proti ní obyčejná tužka, kterou používají ruští kosmonauti.
   Proti tomu je celý koronavirus (bez jeho zlehčování) ze zdravotního hlediska jen legrácka, která fatálně postihne pár desetin nebo setin procenta lidstva a zejména je cílena na ty, co si ještě pamatují a je problém je současným mediálním tlakem ovlivnit a vychovat. Samozřejmě je jednodušší využít koronaviru i pro požadované ekonomické a společenské dopady a posuny požadovaným směrem.
   Nejen proto si myslím, že celá problematika koronaviru je daleko složitější a stávající analýzy více méně klouzají po povrchu a nepronikají k zásadním dopadům tohoto fenoménu. Řekl bych, že tohle V.V.Pjakin docela chápe a proto se (zatím) nevyjadřuje. Ten komplexní rozbor mu nezávidím.

 3. Vyberám: „23. dubna 2020 Interfax informuje: Americké letectvo hlásí, že velitelská stanoviště mezikontinentálních balistických raket Minuteman-3 byla uvedena do stavu nouze kvůli pandemii koronaviru. https://www.interfax.ru/world/705796
  Budou „Minutemani“ poraženi kvůli virům? Každý zvlášť nebo oblaky těchto virů? “
  Tí, čo si prečítali „Zvoniace cédre Ruska“ (Anastáziu), si možno spomenú na jednu kapitolu, v ktorej sa hovorí, ako dôjde k jadrovému odzbrojeniu Západu: maličké organizmy (mikróby) zožerú jadrové rakety v silách… Spôsobilo to nejaké malé dievčatko…
  Toto bolo v „Anastázii“ napísané cca pred dvadsiatimi rokmi.

Napsat komentář