Dnes je 30. 12. 2020 a chci se s vámi podělit o své názory na to, jak bude vypadat svět v příštím roce. Své prognózy rozdělím do pěti bloků: Rusko, USA, Čína, EU a Velká Británie.

Rusko

7.1.2020 se uskutečnila návštěva Putina a Šojgu v Damašku, čímž byl zahájen vítězný leden 2020. Tato událost zachránila Rusko od událostí podobných těm z února roku 1917 – zednářského, liberálního, prozápadního státního převratu, který tehdy nejenom svrhl cara, ale zničil i ruské impérium.

Podle mého nyní není pochyb o tom, že v Rusku v roce 2021 bude lépe. Jen připomenu, že 15. ledna odvolal prezident liberální vládu a premiérem se stal Mišustin. Já byl jeden z mála, který mu důvěřoval. Ostatní analytici i ekonomové, včetně Chazina, tvrdili, že nemá zkušenosti a nic nedokáže. Trockističtí ekonomé tvrdili, že ekonomika zkrachuje a všechno se zhroutí. Ale dnes můžeme zkonstatovat, že nic takového se nestalo. Připomenu například náš úder na trhu s ropou, který skončil naším vítězstvím.

Dále, Mišustinovi a jeho vládě se podařilo udržet v chodu ekonomiku i v podmínkách pandemie, což je velice důležité. Dokonce se podařila i reforma Rosnano, což byla instituce, která sála z rozpočtu obrovské peníze a výsledek její činnosti pro stát byl nulový. V ekonomickém vedení státu je nyní velice gramotná trojice – Mišustin, Grigorenko a Belousov. V roce 2021 má proběhnout administrativní reforma, kterou měl za úkol udělat Šuvalov, ale neúspěšně. Věřím, že reforma bude úspěšná a ekonomice to pomůže. Staví se nové závody a vše co je potřeba a liberální ekonomické křídlo se dostává stále pod větší tlak.

Nyní k politice. Rusko získalo v tomto roce tři velká vítězství. První bylo v Bělorusku, kde se pod vedením Velké Británie snažilo Polsko vyprovokovat státní převrat s výhledem rozpadu Ruska. Ale Rusku se podařilo tyto britsko-polské plány plně překazit.

Druhou událostí byla britská past na Kavkaze. Zde připomenu, že šéf britské rozvědky MI6 Moore, je velice schopný a inteligentní člověk, kterých už v Británii mnoho nezůstalo. Pracoval jako velvyslanec v Turecku, je to osobní přítel Erdogana, takže se velice dobře vyzná v tamních poměrech. MI6 se pomocí Turecka a svých agentů v Azerbajdžánu, Arménii i Rusku snažila, aby se Rusko chytilo do pasti, kterou mu nalíčili v Náhorním Karabachu. Byla to velice složitá situace, ale Rusko nezopakovalo chyby Sovětského Svazu. Vladimír Putin i Sergej Šojgu zvládli situaci na výbornou a na britskou past jsme se nenachytali. Cílem byla velká válka, ve které mělo dojít ke zničení Azerbajdžánu i Arménie a ve výsledku k mezinárodnímu konfliktu v tomto regionu. Putinovi se ale podařilo dostat do oblasti ruské mírotvorce a ukončit tak boje.

Britové se také pokoušeli destabilizovat situaci v Kyrgyzstánu, kde využili napětí mezi dvěma vládnoucími klany, ale taktéž bezúspěšně. Rusku se i zde podařilo situaci stabilizovat.

Další významnou událostí byl test rakety Cirkon. Připomenu, že v posledním testu byly odpáleny tři rakety a z toho dvě byly namířeny proti cílům na pobřeží. Rakety budou rozmístěny na hladinových plavidlech i na ponorkách a do Londýna je to z neutrálních vod kanálu La Manche pouze 120 km. Británie vždy byla, je a bude naším hlavním nepřítelem.

S optimizmem tedy hledím do roku 2021, protože špatným scénářům se nám podařilo vyhnout. Je to hlavně díky gigantické práci Vladimíra Vladimíroviče. Vzpomeňte, jak v těžkých podmínkách první vlny pandemie uspořádal vojenskou přehlídku na Rudém náměstí, což byl také vynikající počin naší politiky. V tomto roce jsme též otevřeli Chrám ozbrojených sil, který je fantastickou stavbou a též důležitou součástí naší politiky, v tomto případě v duchovní oblasti.

Nesmírně důležité je také to, že 1. června se podařilo přijmout změny v ústavě. Očekávají se i změny informačně ideologické. To všechno ruku v ruce s výměnou elit za elity patriotické. Ještě zmíním, že výborně pracují i tajné služby, kterí odvrátily v tomto roce 41 pokusů o teroristický čin.

USA

V USA je tématem číslo jedna boj globalistů, které představují clintonovci, gatesovci a sorosovci, proti národním americkým elitám, které představuje Trump. Klíčovou frázi přednesl Trump 24. září 2019 na půdě OSN, když řekl, že budoucnost patří patriotům a ne globalistům. Jsou u nás experti, kteří řadí Trumpa mezi globalisty a vše se snaží zpřeházet trochu jinak, ale ti se mýlí. Trump je vůdce patriotů Ameriky. Na jeho straně je i národní kapitál, klan Kennedy i potomci těch, kteří přežili potopení Titaniku, na kterém pluli odpůrci FEDu.

Před námi jsou teď dva důležité dny – 6. a 20. ledna, kdy se rozhodne o tom, kdo bude prezidentem. Od toho mimochodem závisí i kádrové změny v Rusku. Já věřím, že Trump má velkou naději na vítězství, ale nevylučuji samozřejmě ani to, že globalistům se podaří prosadit v tuto chvíli Bidena.

Budoucnost USA v roce 2021, to je občanská válka. Zde není nejmenších pochyb. Pokud vyhraje Trump, bude to občanská válka nižší intenzity. Řekněme na druhém stupni z deseti. Guliani mimochodem řekl, že pokud zvítězí Trump, s Antifou a dalšími se vypořádají během pár dnů.

Pokud zvítězí Biden, občanská válka bude na osmém stupni z deseti, což znamená rozpad USA, který by proběhl už v příštím roce. Trumpovi by se mělo podařit v případě vítězství udržet USA pohromadě. Pokud ne, vzniknou nové státní útvary, přičemž hlavní roli bude hrát Severoamerická konfederace založená Texasem.

Takže na výsledek si musíme počkat do 6. a 20. ledna, ale v příštím roce se tak jako tak USA občanské válce nevyhnou. Otázkou je pouze její intenzita. USA se nacházejí v hluboké systémové krizi, země je rozdělená a Biden vůbec nemá na to, aby tyto problémy vyřešil. Jedinou nadějí pro USA je Trump.

Čína

V Číně je podle mého velice obtížná situace. Uvedu příklad z roku 2009. Tehdy mne pozvali do Číny, abych vystoupil před zástupci čínské elity s rozborem situace v Rusku. Ještě před mojí přednáškou jsem nechal prostor na dotazy a první dotaz byl, proč se rozpadl Sovětský Svaz. Ta otázka je nesmírně zajímala a já jsem pochopil, že mají veliké obavy o to, aby se Čína nerozpadla podle ruského scénáře.

Na pozadí pandemie v tomto roce probíhala tvrdá politická bitva mezi Si Ťin-pchingem a komsomolci, přičemž Si Ťin-pchingovi se podařilo dostat dva komsomolské lídry do vězení – jeden z nich je čínský Gorbačov, bývalý ministr zemědělství. Čínští globalisté jsou úzce propojeni s Bidenem a clintonovci a snažili se využít vzniklé pandemické situace ke svržení Si Ťin-pchinga. To se jim nepodařilo. Zatím. Ale hrozba decentralizace Číny je velice silná. A hlavní problém – státní ideologie, se vůbec neřeší, tak jako se neřešil v SSSR, což vyústilo v jeho rozpad.

Takže Čína má před sebou, podle mého názoru, velice těžké období a je dobře, že Si Ťin-pching to zatím ustál i když se mu nedaří situaci plně dostat pod kontrolu. V Hong-Kongu sice bylo zatčeno 14 lidí, ale soud zatím neproběhl. Na dalších místech probíhají čistky, ale vše se děje pouze na úrovni starostů a nižší elity. V politbyru k žádným změnám zatím nedošlo. Nebyl zatím odvolán ani jeden ministr. Samozřejmě, že mnoho napoví výsledek prezidentských voleb v USA.

Chci jen připomenout, že na sjezdu čínské komunistické strany v roce 2002 byl vytyčen úkol začlenit Tchaj-Wan zpět do kontinentální Číny do roku 2016. A jak vidíte, píše se rok 2020 a Tchaj-Wan se od Číny ještě víc vzdálil. Naopak, Číně přibyly problémy s Hong-Kongem. A k tomu bude třeba ještě řešit problémy náboženské, protože v Číně žije zhruba 150 milionů křesťanů.

EU

Pokud mám mluvit o Evropské unii, tak to je degradace, která bude v roce 2021 ještě strmější. Chci jen poznamenat, že pokud by nebylo Putina a Šojgu, tak v Evropě by bylo dnes ještě mnohem hůře. Rusko se rozhodlo v roce 2015 pro velice riskantní krok, a to zničení ISIL v Sýrii. Tehdy tento krok odmítalo 99% analytiků a různých expertů. Já jsem tehdy řekl, že se nám teroristy podaří zničit.

Plán Sorose a Gatese byl tehdy jasný – přesunout bojovníky ISIL do Evropy v obrovském množství a Evropu uvrhnout do chaosu a rozpadu. Plán počítal zhruba s deseti miliony bojovníků, ale díky vstupu Ruska do Sýrie se plán zadrhl a Sorosovi se podařilo dostat do Evropy něco okolo dvou milionů bojovníků, přičemž zhruba milion se nachází v Německu. Titi bojovníci čekají pouze na rozkaz k akci. Takže plán na rozpad Evropy existuje a pro Evropu je teď důležitá jediná věc – odklon od globalistů a přechod k národní politice a patriotickým elitám a navázání dobrých vztahů mezi Německem a Ruskem. Podle mého názoru by měl vzniknout útvar Gerusie, což by byl úzký svazek Německa, Itálie, Rakouska, Běloruska a Ruska.

V roce 2021 budou v Německu volby. To bude naprosto klíčový moment pro osvobození Německa a já bych si přál, aby se v Německu dostaly k moci národně orientované strany. Boj o Německo je bojem za celou Evropu.

Současně s tím bude dál degradovat britský projekt pro Evropu – Evropská unie. Brexit je jen potvrzením toho, že v Evropě by měla proběhnout totální destabilizace a rozpad. Proto v EU nevidím žádnou budoucnost. Místo toho budou na území Evropy vznikat nové geopolitické útvary jako např. Gerusie nebo Frankonie, což bude svazek Francie, Španělska, Belgie a Lucemburska. Možná se k nim připojí Skotsko.

V Německu tedy musí v roce 2021 proběhnout obrovské změny. Obrátím vaši pozornost k dvěma mítingům, které letos proběhly v Berlíně začátkem a koncem srpna. Na prvním mítingu bylo okolo čtyř milionu lidí, přičemž zhruba milion přijel ze Španělska, z Itálie a dalších zemí. Vystoupil tam i Robert Kennedy. To je významný ukazatel změn v Německu. Další demonstrace proběhly v Lipsku, v Hamburku a mnoha dalších městech. Veřejné mínění tedy dospělo do fáze, kdy je možné uskutečnit změny.

Velká Británie

Zapamatujte si datum 9. září 2021. V tento den začne rozpad Velké Británie. Tento proces začal v okamžiku zvolení Trumpa prezidentem USA. Globalisté doufali ve výhru Hillary Clintonové a proto byl naplánován Brexit, aby se Británie vyhla chaosu, který měl v Evropě nastat. Británie by byla ušetřena a dál by mohla vládnout. Jenže vyhrál Trump a všechny plány rozbil. Takže po zhruba pětisetletém období vlády třetího Kartága – londýnské City a jeho bankéřů nastává rozpad. A jsem přesvědčen, že už od prvního ledna se začnou objevovat indikátory tohoto rozpadu. Anglie bude dál nějakým způsobem ovládat svojí kolonii Holandsko, ale Británie, jako globální světový hráč zmizí. Vím, že je to odvážná hypotéza, ale k dnešnímu stavu věcí se mi jeví jako nejpravděpodobnější.

47 komentářů

 1. To Ludvík : elity tvoří občané. Představa vysvětlení, že do současného marazmu nás zavedly „elity“ je sice velmi příjemná, ale pro budoucnost naprosto nepoužitelná . Nepamatuji si , že by v minulém socialistickém systému reálně existovala diferencovaná a všem na očích fuhgující „elita“ . Existovala síť 5.kolony napojená na vnější řízení. Ale ta neselhala, ta naopak na celé čáře VYHRÁLA. Tak kteréže to elity socializmu selhaly, Ludvíku ? A nás jen obelhaly..?

  1. Odpověď je Boletusi bohužel nasnadě. Byly to „elity“ přímo či nepřímo spojené s Komunistickou stranou Československa, které se postupně, ale cílevědomě, u nás postaraly o diskreditaci myšlenek socialismu , o listopad 1989 a o vše co z něho „vzešlo“. Síť 5.kolony, napojená na vnější řízení, v podstatě byla a jen zástěrkou tohoto procesu.

   1. V tom je rozdíl mezi mým a tvým hodnocením úrovně a skutečných řídících schopností , které libovolná elita ztělesňuje. Komunisté-trockisté v KSČ nikdy žádnou elitu netvořili . Byla to pouze zvěnčí postupně nainstalovaná a vnějším řízením spravovaná , ale samoosobě zcela neschopná parta na všech úrovních řízení . A samozřejmě- nebudu nazývat Lubomíra Štrugala ani generála Lorence jinak, než dobře řízenou 5.kolonou.
    Nebo snad věčně ožralý Bořík Jelcin anebo Raisina onuce Míša měli něco něco společného se sovětskou komunistickou politickou elitou ? Výše zastávané funkce netvoří charakteristiku elity. Určitě by se tam vešel Andropov,Gromyko ,Jakovlev a Kalugin.
    Jestli někdo elitou mezi komunisty byl, tak jen v období 1953-69 určité figury typu Goldstueckera, Pelikána – ale ti při svém nesporně vysokém intelektu byli už dávno vědomou 5.kolonou.

 2. Přezdívka pun může být Kartáginec (punské války) díky jejich fénickým předkům. No Londýnu říká Panarin druhé Kartágo čili někdo kdo chrání zájmy Londýna by si mohl zvolit tuto přezdívku. A následný rasismus anglosasů by tyto názory proti Čechům také mohl vysvětlovat…

 3. Když Pun píše o podvodnících atd může to být také části života prožitého v Německu či jinde na západě. Tam po čase se ti sám tenhle jed naleje do hlavy. Prošel jsem si tím v Bavorsku také, no uvědomil si, že za mým vzděláním není nikdo z Německa ale jen to co jsem mohl dostat jako vzdělání coby příslušník českého národa. A mé vzdělání by mělo živit ostatní Němce s těmito názory tam? Udělal jsem zpátečku a vrátil se po roce zpět. A zde si všechen tento jed z hlavy dostal ven. Pragmatický pohled mi nesmí zkreslit to že nebudu koukat na lidi okolo sebe jací jsou. Pak budu otrokem stejně jako ti kteří se cítili v té své výjimečnosti… Sniper ti řekne že když máš pocit že vše víš jak to je tak v té chvíli jsi mrtvý… Oni jsou bioroboti…
  Anebo je přezdívka pun = Kartáginec (punské války) díky jejich fénickým předkům. No Londýnu říká Panarin druhé Kartágo čili někdo kdo chrání zájmy Londýna by si mohl zvolit tuto přezdívku. A následný rasismus anglosasů by tyto názory proti Čechům také mohl vysvětlovat…

 4. @ Panarin – vďaka za preklad. Pre človeka pravidelne sledujúceho dianie v kontexte KOB nie až tak veľa nových informácií, s výnimkou Číny – zdá sa, že len kvalitné PR a donedávna ich ekonomický boom prekrýva skutočnosť, že aj túto štátnosť asi čaká v dohľadnej dobe preformátovanie, ako sa udialo v Rusku a teraz prebieha v USA.

  @ Bolestus – „masivní národní selhání v r.1989“ – áno, pohľad na 90. roky optikou roka 2020. Iný pohľad je, že v tom čase prebiehalo masívne odstraňovanie trockistickej elity ČSSR a v súčasnosti začne prebiehať masívne odstraňovanie liberálno-fašistickej elity. Obidvoje sa kvôli WWII nepodarilo Stalinovi a Rusom dokončiť. Niet nad osobnú a národnú skúsenosť, v tomto prípade dvoj až troj-generačnú.

 5. Author

  Pokud jenom v Moskve zije 14 milionu obyvatel, nebude se asi profesor politickych ved z Moskevske statni univerzity zabyvat budoucnosti Ceske republiky. Nase budoucnost bude takova, do jake miry budeme chapat, co se kolem nas deje a neskakat porad na spek. Je treba, aby se kazdy ridil svym vlastnim rozumem, hledal si informace, vzdelaval se a pracoval na sobe. Dokud se budeme hroutit z kazde nove informace, kterou nam v televizi reknou, dokud nam bude jedno, ze nici nase deti distancni vyukou a orezavanim osnov, dokud s radostnym hykanim pujdeme na injekci, abychom ziskali covid pas a mohli jet na dovolenou, pak se s nami moc pocitat nebude. Jakou budoucnost hledat u tech, kteri vymenili Zivot za rifle a tyden v Chorvatsku?
  Je treba pochopit, co se deje, jake procesy probihaji a s jakym cilem. Ne se dohadovat, jestli nekdo zaradil nekoho do spravne skatulky, nebo porazenecky hazet flintu do zita. A lide jako ‚pun‘ pouze vyjadruji svoji nenavist a pohrdani k ceskemu narodu a teto zemi. Ti pujdou vzdycky za tim, kdo je lepe nakrmi.
  V nasi historii bylo mnoho tezkych obdobi a narod byl vzdy schopen je prekonat. Dokazme to i ted.

  1. Nenávist a pohrdání jsou mi celkem cizí. To do chladné analytiky nepatří. Že bych však pociťoval nějakou úctu k těm, co, jak píšete, volí ty rifle a dovolenou v Chorvatsku či k jejich esenci třeba v dnešním Senátu a potažmo i k jejich voličům a vůbec k dnešním zbohatlíkům či umělcům, o tom by se dalo v mém případě s úspěchem pochybovat. Mezi těmito jsou ti, co jdou za tím, kde je lépe nakrmí a já mezi ně rozhodně nepatřím. V životě jsem už dokázal, že mne nelze koupit (a taky jsem za to pokaždé patřičně zaplatil).
   Vychází mi, že lidí, kteří nemají mou úctu, není ve společnosti zrovna málo, jinak by jejich reprezentace a potažmo i dnešní česká společnost nebyla tam, kde je.
   Já se spíše zabývám myšlenkami, jak z toho ven a agitační hesla o národu to myslím nezachrání. Zatím studuji KOB a doufám, že to bude cesta. Věřit, že český národ je lepší, než skutečně je, nás určitě nespasí. Podívat se objektivně na minulost a současnost našeho národa je podle mne první krok.

   1. No, nemusíme se hned fackovat . Fakt je ten , kolego Pun , že po přečtení Tvého komentu se mi taky zamlžily brejle . Takže ber to tak, ža reagujeme na informaci ( a to text komentu bezesporu je) a na skutečný pohled autora , který může být v ostrém rozporu s jeho sarkastickým komentem, jaksi můžeme reagovat, až ho projeví. Takhle jsem pochopil Pepu a reagoval bych podobně. Ale v jednom s tebou naprosto souhlasím. Mnoha českým „vlastencům“ chybí elementární schopnost historické sebereflexe . Bez přihlášení se k vlastním chybám a selháním žádnou pevnou stavbu na historickém českém fundamentu nepostavíme.
    Kolika z mnoha nás bolí huba přiznat si masivní národní selhání v r.1989 ? A kolika mnoha z nás stačí konstatace, že nás prostě „obelhali“ ? S tím v budoucnu nevystačíme , to přiznání sebou nese i katarzi.

    1. Já to vidím tak nějak složitější. Biblický projekt víceméně fungoval po staletí, ale dnes zejména s ohledem na rozvoj informačních technologií a všeobecný technický pokrok už to pro čím dál větší část lidstva prostě není ono. Se zohledněním toho rozvoje se ale podařilo vyvinout nové mechanismy k ovládání mas, vůči kterým byli a z velké části dosud jsou lidé ve většině zcela bezbranní. Nabízí se i otázka, zda bylo dříve vejce nebo slepice, neboli zda nebyl rozvoj informačních technologií cíleně vyvíjen jako prostředek k ovládání mas.
     Zrovna za r.89 bych lidem až tak vinu nedával. Vesměs nedokázali poznat, čemu čelí a vše fungovalo tak, jak mělo. Dnes už je technologie barevných revolucí dostatečně popsaná a zkouší se různé mechanismy, jak jí čelit. Žel zatím vidím jen formy prosté represe, viz třeba Bělorusko a další a to myslím není úplně to pravé ořechové.
     Jako jeden ze zásadních problémů dneška vidím všudepřítomnou a vše prostupující korupci. Kdysi za V.V.Stalina a dnes v Číně se to řeší smrtí korupčníků, ale je zřejmé, že tyto metody nebyly a ani nejsou celkově úspěšné. Jen s narůstající mírou rizika roste i cena korumpovaných. Stále lze parafrázovat staré heslo „vstanou noví korupčníci“.
     Pro nás bude platit, že naše síla je v pravdě a lhaní si do kapsy nic pozitivního zejména v dlouhodobém, ale ani v tom krátkodobém výhledu nepřinese.
     Zase je vše jen můj názor a patent na pravdu opravdu nemám.

     1. No vidíš, a já vidím právě v přiznání si viny alespoň těch generačně zukušených za rok 1989 za velmi dobrou lekci schopnosti historické sebereflexe. Rádi kritizujeme své předky za rozličná selhání, ale takhle jednoduchý příklad masivního zhloupnutí mas – to nevidíme . A právě naše selhání bude trápit ještě generace po nás . Klidně tady bude sám, ale za svoji Listopadouvou pitomost si svůj díl zavinění beru. A vím, že tím spoustu svých vrstevníků ( mně bylo tehdy 40) hodně naseru, ale ať. Mně tahle lekce jednou provždy stačila a právě jen díky tomu pocitu jsem se dostal ke Koncepci a postoji, který prezentuji.

     2. >Se zohledněním toho rozvoje se ale podařilo vyvinout nové mechanismy k ovládání mas, vůči kterým byli a z velké části dosud jsou lidé ve většině zcela bezbranní.

      Tak na to mne napadá pouze jediný způsob, jak se bránit. Identifikovat tyto nové mechanismy k ovládání mas; popsat jak fungují; jejich popis v sobě automaticky nese i odpověď na to, jak se před nimi bránit. V okamžiku, kdy by někdo něco podobného udělal, protože vidí tyto nové mechanismy, považuji to za mnohem větší přínos udělat jejich analytický rozbor. Tak, jak to dělá ku příkladu VP SSSR a nebo FCT-ALTAI. Prostě vydat text, kde se to vše vysvětlí, aby to všem bylo jasné, že takhle TO funguje. Já osobně tyto nové mechnismy úplně jasně nevidím, takže se nepouštím do těchto rozborů. Pokud je pune vidíš, tak co Ti brání v tom je popsat? Ukaž co to je, popiš to, aby to bylo i ostatním ku prospěchu, pokud to skutečně chápeš. Pokud skutečně chceš pomoci ostatním a tedy i sobě z tohoto marasmu ven! Nebo Ti na ostatních nezáleží? Pohrdáš jimi?

     3. Zaujala mě formulace „Zrovna za r.89 bych lidem až tak vinu nedával“, což, s vynecháním letopočtu, lze použít univerzálně. Jsem toho názoru, že je to naprosto naopak. Vždy je to o lidech, a nelze nedávat vinu. Viz příkladné „když se nebudeš starat o politiku, postará se politika o tebe“. No, ale zasejc v pohádce S čerty nejsou žerty říkali, že s vrchností se musíš snažit vždy vycházet. Tak babo raď.

      Ano, potřebujeme jinou školu a ano, je to problém tak veliký, že to ani inkluzivní asistenti nedohlédnou. V naší rodině vidím, jak dědeček s bábuškou se snaží zalíbít ratolestem, rozmazlovací proces, kdy děcka nestíhají podněty, mají se dobře, zábavička, jasně, kokain všem, párty forever. Co chybí jsou DEBATY/FILOZOFIE, rozvoj myšlenek, rozvoj umění formulovat a objahovat myšlenky a postoje. Kdy se poštěkáme do krve, ale to nás přece posune dále, nežli plný břuch. Algoritmus ChlébAHry je kurňa efektivně vymyšlený, k vymydlení myšlenek.

     4. to DusanBe: Kdyby to bylo tak jednoduché. Zkrácený manuálek by byl hezký, ale já na to nemám. Přirovnal bych to k učení se bruslení či jízdy na kole. Nastuduješ si návody a stejně nic neumíš. Pak následuje praxe, pády a vstávání a pak to najednou jde, ale do mistrovství máš ještě dlouhou cestu.
      KOB má Mrtvou vodu, Knihy V.V.Pjakina i starší analýzy VP SSSR. Prvním krokem je studium ruštiny, protože při vší úctě k překladatelům, originál je originál. Pak si čteš tlusté knihy znvu a znovu, ale pořád nic neumíš. Poznání přichází tréninkem.
      Já odhaduji, že jsem někde u „padání z kola jen občas“, takže se naprosto necítím povolán k nějakému vysvětlování. Myslím, že tohle si musí projít každý sám, nanejvýš se může občas opřít o pomocnou ruku.
      Ty osobní útoky jsou zbytečné, nemyslíš?

     5. No a k tomu konkrétnímu dotazu. Základní mechanismy byly myslím celkem přesně už mnohokrát v různých lokacích internetu popsány. Jen je třeba třídit zrno od plev. Ďábel se ale skrývá v detailu. Kařdý národ nebo stát má svá specifika, kupříkladu cena lidského života je v arabských zemích daleko nižší než třeba na Ukrajině a tam je zase daleko nižší než u nás. Aby lidé revoluci podpořili, se snižující se cenou života musí narůstat počet mrtvých v zemi, kde má revoluce proběhnout, aby masy patřičně zareagovaly. V.V.Pjakin tomu říká míra krvavosti. V arabském světě to byla stovky mrtvých, na Ukrajině jejich nebeská sotňa a u nás stačil jeden pseudomrtvý student Šmíd. Dalším aspektem jsou historické reminiscence jednotlivých národů. Je i spousta dalších aspektů. Zase jen můj názor.

     6. Pun: Z mého pohledu – po tvém výroku (2.1. 10:24): „.. bandy podvodníků a hochštaplerů od nátury, co si hrdě říká český národ ..“ je už nepodstatné, co píšeš. To vyznání bylo upřímné a všeříkající. Že si krátce nato stěžuješ na „osobní útok“ je jen dobrým orámováním celého obrázku.

     7. to Boletus: Nesouhlasím. V roce 1989 v žádném případě nešlo o „jednoduchý příklad masivního zhloupnutí mas“, ale o vyvrcholení dlouhodobého a systematického vývoje (procesu) vedoucího k zničení socialismu u nás i v jiných státech, který započal po roce 1953, po smrti J.V. Stalina.
      Selhaly elity, ne občané… !

     8. V pořádku pune, že se necítíš nic takového popsat. Doufal jsem, že když tak naznačuješ, že i něco víš. Tak v tom případě Tě prosím neoháněj se tím, že studuješ KSB a nepiš knížecí rady, jakoby jsi tomu rozuměl. Z toho jak píšeš mi přijde, že mluvíš i jiné KSB, než kterou znám já z česko-sloveských překladů. Asi shoda termínů. V tom případě se ti omlouvám. V opačném případě je moje reakce je přímo Tvému hadímu jazyku a projevené nenávisti s pohrdáním vůči ostatním Lidem. Pokud s tím máš problém, klidně si postěžuj. Už nebudu mít potřebu se k tomu vyjadřovat. Vše jsi napsal dosytosti objasnil sám a to nejen mě. To je vše.

  1. Asi je nepříjemné to napsat naplno, ale zřejmě se s námi do budoucna moc nepočítá. Nedá se totiž vyloučit, že jakoby samostatné státy tyto projekční subjekty prostě zaniknou. Otázkou je, kdo tu kouli na noze v podobě té bandy podvodníků a hochštaplerů od nátury, co si hrdě říká český národ, vůbec bude chtít, takže je snad jakási šance, že přežijeme coby víceméně samostatné uskupení v rámci některého či některých z historických států. Na našem názoru zjevně nebude záležet. Jen můj názor.

  2. Taky by mě to zajímalo.
   A mohl by někdo – možná Boletus? – vysvětlit, čím se (jak říkává Pjakin) odlišují státy „historické“ od uměle vytvořených, existujících jen uznáním své existence z vůle velmocí?
   Protože i ČR, která vznikla souhlasem velmocí po 1.světové má kořeny v hluboké historii a v podstatě trvá v různé velikosti (dnes spíše „malosti“ v obou smyslech toho slova) kolem min. 1000 let.

   1. Tematu Stát je věnována práce VVPj “ O světě křivých zrcadel 2 “ , která už vyšla. Já ji ještě nečetl, takž své dělení vidím jako intuitivní a souvisí s tím, jakou roli příslušná jednotka sehrávala v globální politice a do jaké míry vznjkala zezdola anebu zhůry .
    Izrael, Československo,Belgie, Pakistán, Bangladéš ,Rumunsko apod)
    Ma´darsko,Rakousko, Francie, Itálie ,Rusko,
    Určitě svoji roli hraje pevný fundament etnický,kulturní a religiozní.

   2. Kdy jsme mohli budovat českou státnost? To je podle mne důležité. Možná posledním panovníkem, ze jehož vlády se to dařilo byl Jiřík z Poděbrad. Pak stát připadl Jagelloncům, kteří ho přivedli do správy Habsburků (1526). Ti nám svůj vztah k budování české státnosti jasně řekli roku 1621 na Staroměstském náměstí v Praze. Pak bylo budování státnosti obnoveno až v roce 1918. Ale asi už víme proč. Třeba Francie (historický stát) existovala stovky let v podobných hranicích, a za „svých“ různých království, císařství a republik kontinuálně.

   3. Stát jako supersubjekt vzniká z potřeb množiny subjektů, aby přírodní a sociální jevy ovlivňující život každého z nich zůstávaly pod trvalým dohledem (kontrolou), byly, pokud možno, řízeny (podřízeny) a neměly škodlivé účinky na životy lidí.
    Poslední z uvedených okolností předurčila rozdělení států na dva typy co do způsobu založení státu (státnosti):
    ● státy vzniklé přirozenou cestou v průběhu jejich dějinného vývoje, včetně dobyvatelských válek, sňatků dynastií a jiných forem přechodu území z jednoho státu do druhého a / nebo založení nového státu. Klasickými příklady takových států jsou Rusko, Velká Británie, Francie, Čína, Japonsko;
    ● státy založené na podnět a z vůle jiných států, zakládajících nové projekčně-konstruované státy7 výhradně ve svém vlastním zájmu. Klasickými příklady projekčně-konstruovaných států jsou Belgie (založená roku 1830), Rumunsko (založené roku 1878) resp. Československo (založené roku 1918).
    7 – Stát vytvořený subjektem (subjekty) globální politiky a/nebo subjektem (subjekty) mezinárodní politiky v rámci provádění konkrétního projektu řízení. Konstrukci takového státu určuje soubor kompetencí, které si stát má (může) zajišťovat vlastními silami, a těmi pravomocemi, které stát dostává prostřednictvím outsourcingu.
    VVP – O světě křivých zrcadel – str. 20 – 21

 6. Zajímavý přehled. Věřím, že i dost pravdivý. Neodpustím si malou poznámku – opět žonglování s pojmem globalista, viz.:

  „Klíčovou frázi přednesl Trump 24. září 2019 na půdě OSN, když řekl, že budoucnost patří patriotům a ne globalistům. Jsou u nás experti, kteří řadí Trumpa mezi globalisty a vše se snaží zpřeházet trochu jinak, ale ti se mýlí.“

  Nicméně tvrzení by mohlo platit, i když do proměnné „globalista“ dosadíme buď hodnotu „Biden & Co“, nebo i „ten, kdo je v řídící hierarchii gp“. Budoucnost tedy patří patriotům.

  1. Panarin je čistý geopolitik a vnímá Svět optikou mezinárodní politiky. Je to slabina výkladu, ale kompenzuje to poměrně kvalitně zvládnutými exkurzy do historie. Je hodně ješitný a to ho, bohužel, vede od rozšiřování pohledu naopak k jeho zužování. Osobně už s tím nemám nějaký výkladový problém, spíše si myslím, že ty problémy porostou právě profesorovi . Určité procesy prostě nebude schopen ne své úrovni chápání a výkladu architektury řízení Světa vysvětlit.
   Já beru Panarina jako užitečného a zatím i patrioticky orientovaného analytika a především popularizátora pro velmi široké spektrum posluchačů po celém Světě. Je to můstek na cestě od mejnstrímu ke Koncepci.

   1. nestaval by som až tak do opozície názory Panarina a Pjakina na to začleňovanie do jednotlivých skupín.
    Pjakin, ak hovorí o globálnej politike, tak pracuje s troma skupinami:
    1. globalisti – kádre GP,
    2. štátna elita USA
    3. pronárodní politici celoglobálnej úrovne dosahu riadenia (zatiaľ tam radí len Putina…)

    Panarin pracuje len s dvoma skupinami:
    1. globalisti – tam zlúčil dokopy Pjakinovu 1 a 2, čo sa mu, ako Boletus správne poznamenal, môže vypomstiť pri snahe analyzovať niektoré antagonistické kroky a ciele jeho globalistov, pretože sú tam dve v mnohom proti sebe stojace skupiny.
    2. patrioti – pronárodne orientovaní politici. (Putin, Trump, Sin-Ťi-Phing…)

    Ohľadom Trumpa má pravdu skôr Panarin, než Pjakin – tento predpoklad, že Trump je viac patriotom, než človekom GP, som vyslovil už skôr. Proste, GP, keďže riadi skôr bezštruktúrne, a jeho kádre sú už prestarlé, tak je nútený v snahe spacifikovať štátnu elitu USA a ich perifériu naprieč svetom, využívať patriotické kádre, pretože ohľadom štátnej elity USA sú ich ciele zhodné.
    Navyše Panarinova ješitnosť spôsobuje často to, čo ozvúčí aj to, čo z hľadiska úspešnosti riadenia niektorých procesov Pjakin radšej zamlčí…

    1. Ďakujem Ti, veľmi presné vysvetlenie .Ešte by som doplnil, že výkonný korpus GP doznáva zmeny v čase a práve naprostá neochota starých atlantických výkonných elít vzdať sa svojej
     globálněj výkonnej moci priviedla túto štruktúru do konfliktného postavenia voči svojmu tvorcovi a minulému kurátorovi a teraz likvidátorovi . Zachutil chlebík, zachutil…. Aj keď si realita globálneho Sveta vyžaduje zmenu paradigmatu .

    2. Taktiež ich nestaviam do opozície,štátna elita sša sa bude musieť prispôsobiť globalistom a odstrihnutí budú len podpindosi paxam nástroja(Pjakin).To znamená že paxam sa ruší, plánuje sa paxchina a niekoľko patriotických štátov(zatiaľ).“Ohľadom Trumpa má pravdu skôr Panarin, než Pjakin – tento predpoklad, že Trump je viac patriotom, než človekom GP, som vyslovil už skôr. Proste, GP, keďže riadi skôr bezštruktúrne, a jeho kádre sú už prestarlé, tak je nútený v snahe spacifikovať štátnu elitu USA a ich perifériu naprieč svetom, využívať patriotické kádre, pretože ohľadom štátnej elity USA sú ich ciele zhodné.“S týmto v podstate tiež súhlasím,z toho vyplýva prečo by Jeľcinom,Gorbim sša mal byť patriot Trump keď ním môže byť paxchina man Biden….Čo sa týka korony tak proces by globaľčiky aj tak skôr či neskôr nejakým spôsobom rozbehli.

     1. Áno,termín Pax Sinica sa používa v súvislostiach s historickými vládnymi väčšinou monarchistickými dynastiami a obdobiami….no tento totalitnokapitalisticko-socialistický skúšobný hybrid je niečo odlišné,preto aj odlišný termín,aj keď sa nepoužíva.

   1. Můžeš nějaký „blábol“ odzdrojovat, včetně autora ? Nebo to nejde ?
    Tady jsi, Vlasto, na trochu jiném fóru , než byla VodaKSB, a podobné neadresné dehonestace tvrzení hodnotím nejen za sebe, ale, doufám že i za ostatní tvůrce kob-fóra, jako anylytickou nedostačnost. Zkus se pochlapit k osobnímu článku, abychom mohli podiskutovat i o Tvé autorské práci . Nepochybuji o tom, že to svedeš .

     1. No, tímhle osobním výpadem o „mých ovečkách“ sis , Vlasto, rozhodně pomohl ku své škodě. Přestože jsi dostal ode mně slušné upozornění , že se nacházíš na jiném druho diskusního fóra , tak to evidentně nezabralo . Jeden z Tvých diskusních přátel zhusta tento způsob oceňování diskutujících používal až do nedávna vůči mně také.Původní dobrý vztah přešel u něj až do nenávisti vůči mně . Naštěstí v osobních mailech. Tohle fórum není a nebude o projevech nenávisti ,kterými se zakryje názorový antagonizmus a argumentační chudoba. Tady jsi ve veřejném prostoru a dlouho se v něm , pokud tento způsob osobních výpadů zopakuješ – neohřeješ. Budeš si moci sám ověřit, jak hodnotí návštěvníci a tvůrci fóra Tvoji a jak moji práci. V tom je také rozdíl proti minulé diskusi . Tady ta ochota rozloučení se s destruktivními návštěvníky rozhodně je.

Napsat komentář