Americký zpravodajský web One America News Network shrnuje podrobnosti jednoho druhu podvodu, jednoho z mnoha. Jedná se o „hlasování mrtvých”, zmíněné mj. v nedělním komentovaném zpravodajství J. Tichého na Svobodném vysílači.

Podstatou podvodu je „doručení” korespondenčních hlasovacích lístků (samozřejmě, s hlasy pro Bidena), které jsou zaregistrovány a údajně byly odeslány na jména a adresy již prokazatelně zemřelých osob.

Podstatou důkazu tohoto podvodu je zkombinování dat ze dvou různých databází: v databázi korespondenčních voličů je dostupné datum, kdy byl odeslán korespondenční hlasovací lístek na adresu žadatele, a datum, kdy byl tento volební lístek přijat do hlasování (a tedy započítán). Druhá databáze uvádí datm smrti dotyčné osoby. Klíčem (jednoznačným identifikátorem osoby) v obou databázích jsou: jméno, příjmení, bydliště (obec), směrovací číslo a datum narození. Při správném zadání těchto údajů dostanete z obou databází platný záznam a tedy důkaz, že „hlasoval” dávno mrtvý člověk. Seznam těchto lidí volně koluje k dispozici (vzorek cca 11 tisíc takových jmen měl možnost vidět člen redakce a na vlastní oči si ověřit namátkové výsledky).

8 komentářů

  1. V tomto videu Saňa, Rus žijící v USA ukazuje, jak je lehké právě tento podvod prokázat z oficiálních zdrojů. Např. na oficiálních stránkách státu Pensylvánie je seznam občanů zaregistrovaných ke korespondenční volbě – podle data narození. Začíná to člověkem narozeným v roce 1850. Je tam 3000 lidí 99letých a starších…
    https://www.youtube.com/watch?v=iRcodhoBRHk – 7:45, ale doporučuji celé video, jsou tam další zajímavé informace.

    1. Author

      Panarin cituje OANN jako zdroj. Proto jsem se rozhodl vzít to z původního zdroje a nebrat to „přežvejkané“ od Panarina. Je potřeba si uvědomit, že Panarin to překládá do ruštiny pro ruskojazyčné posluchače, ale věrohodnější je asi použít původní zdroj. I tak je to (z OANN) vlastně „zpráva z druhé ruky“.

Napsat komentář