23 komentářů

 1. Také souhlasím s nevhodností poznámky mířené na část našich občanů.

  Já bych si takto neadekvátní a hrubé srovnání nikdy nedovolil použít.

  1. Tak to jste se neúčastnil jako já před pár lety diskuze na jednom webu, kde lidé, jejichž názorů jsem si vážila a souhlasila s nimi, považovali odtržení Moravy za jedinou možnost k tomu, aby Morava vzkvétala. Když jsem argumentovala s tím, že pojem “zaprděné čecháčkovství” používají lidé, kteří to s námi všemi nemyslí dobře, dočkala jsem se urážek včetně výrazu “cajz”, kde jsem byla nucena požádat o vysvětlení, protože tento pojem mi byl do té doby neznámý. Rozumějte – já tím ani náhodou nenapadám Moravany, jen tím chci říct, že klín, když se obratně a chytře využije, lze vrazit prakticky kamkoli. A začíná to maličkostmi, jako např. hádkami o název republiky, hádkami o význam erbů různých krajů… což vše nastolil už Havel, takže nemusíme chodit až do vzdálené historie. Ostatně se Slováky nás rozvadili hodně rychle, stačilo na straně Slováků využít nedostatků první republiky, na straně Čechů vyvolat uraženost ve stylu – když nás nechtějí, tak ať si jdou a bylo. Přitom vím, že ta uraženost a hořkost na obou stranách byla vyvolána uměle a všichni pak čuměli, kam nás pár křiklounů zavedlo. Jsem přesvědčena, že z Ireniny strany byl ten použitý výraz jen varování, že proti politice – rozděl a panuj – není zcela imunní nikdo, a že když nebudeme ve střehu, tak – čím menší území a počet obyvatel, tím méně odporu – (o suverenitě se už ani nemá cenu zmiňovat). Na Ukrajincích pracovali možná déle a rozhodně mnohem usilovněji, ale nějaké to semínko zasadili i u nás, tak ho nepřehlížejte jen z mylné hrdosti, že my jsme přece lepší a na něco tak pitomého neskočíme.

 2. Bohužel se musím též přidat k výtce ke vpašované poznámce o údajném “Velkomoraváctví”.

  Z pohledu Čecha a občana České republiky to vnímám jako krajně nevhodné. Nejen, že je sprosté srovnávat Moravany s Ukrajinci, ale vyvolává to také pocit, že jsou tady nějaké rozepře. Nejsou, žádní lidé nechtějí bořit náš stát, lidé žádný rozkol NEPODPORUJÍ.

  Když mluvím o konfliktu, který fakticky neexistuje (!) – a pozdvihuji ho na úroveň skutečného problému – sám ten konflikt vyvolávám!

  Vážím si Ireniny práce s překladem. Ale když už jde o překlad, měl by být autentický a ne míchaný s překladatelovými názory, které se s názory autora, tj. Pjakina vůbec nemusí shodovat.

  (A pokud má Irena informace k naší historii, tak prosím konkrétně. Myslím, že se tady všichni rádi poučíme, od toho tady jsme. Pouhé narážky nám nic nevysvětlí.)

  Považuji tuto věc za nešťastnou a doufám, že se ani v podobném duchu již nebude opakovat.

 3. Je to jak v kartách. Vyšší bere. Tady bude brát nejvyšší priorita,resp. ten, který jí má zvládnutou. Hádanka : kdo to je ?

  1. Je to Pán Ježíš Kristus. Nevím jestli hraje v karty, ale na 1. prioritě je dle mého názoru neporazitelný.

 4. Kdo teda řídí to současné koronašílentví? Je to GP, či jde o akci jen jednoho křídla, americkou státní elitu (která si myslí jak si nahrabe), nebo jde o určitou setrvačnost procesů, které nejdou zastavit?

  Mám takový nepříjemný dojem, že je to řízené z ještě vyšších míst, než je GP. Prostě mi na tom něco celkově nesedí.
  I to, že kolem toho Pjakin chodí po špičkách a sám to moc nekomentuje.

  1. Ahoj Ondro. Já si myslím, že všechny tebou zmiňované body včetně vyšších míst než je GP jsou toho účastny. Jak všichni zde víme, kovid je zástěrkou či spouštěčem mnoha řídících úkolů v globální i regionální politice a této příležitosti se chopily různí lidé a skupiny v řízení společnosti. Ten problém se již stal dost složitým aby šel hodit do jedné škatulky. Pro doplnění… Někdy asi před půl rokem řekl Pjakin cca toto… “Ten satanismus s kovidem musí skončit jinak bude muset zasáhnout “nejvyšší řízení”.

   1. Mě právě připadá, že tohle šílenství se už vymyká všem dosavadním hrátkám různých tajných spolků a skrytých řídících struktur. A ohrožuje to existenci lidstva jako takového.
    Nic takového se tu nestalo nejmíň 2 000 let, spíš déle. Proto mě napadly ty jiné síly, kterým na existenci lidstva vůbec nezáleží, spíš naopak.

    Pokud je vakcína genetická zbraň, tak už jsme v podstatě nahraní. Takže věřím že není, ale i tak to bude husté.
    O nějakou covid totalitu tu nejde, ale masivní poškozování DNA u miliard lidí je skoro větší průser než jaderný konflikt.
    Prostě tu zuří ta nejbrutálnější válka.

    Mě nepřipadá že by se toho nějak chopily různorodé skupiny. Ale spíš jako by to bylo velmi sofistikovaně řízeno centrálně, a snad už ani ne bezstrukturně, ale natvrdo strukturně.

    A taky se tu nejspíš používají nám neznámé technologie ovlivňující psychiku. Možná elektromagnetické, možná psychotronické, možná okultní.
    Jinak se to totiž nedá vysvětlit, že se milionů lidí zmocní najednou naprosté šílenství.

   2. Jak to, že “O nějakou covid totalitu tu nejde, ale masivní poškozování DNA ……” ?
    Všechno souvisí se vším. Bez covid totality by se nemohlo plošně očkovat a bez Covidu-19 by nemohla být zavedena , resp. zostřena (rozšířena) totalita. Nebo aspoň ne tak jednoduše a s plnou podporou mnoha občanů.
    Jednoduše jde o obojí současně. Chápej to třeba jako generálku před premiérou. Vždyť se o tom testování a vakcinaci už téměř všichni vyjadřují jako o pokusu.
    A zatím se zdá, že dopadl dle přání.

 5. Poněkolikáté jsem zaregistroval pojem ” Projekt Antirusko”. Při sledování činnosti našich podpindosů a médií, a to nejen v poslední době, nabývám dojmu, že jsme součástí tohoto projektu už drahnou dobu.

  1. Tyto projekty typu Anti-… jsou modelem vnější (někde i globální) politiky Londýna, kterou s úspěchem používal při masivním stahování rozsahu koloniálního Britského impéria a jeho přeměny na krypto koloniální systém Commonwealthu.
   Jde o to, že při odchodu vrcholné moci z kolonie vytváří subjekt koloniální správy hned v sousední zemi “nepřítele”, který bude permanentně ohrožovat ztrácející se původní kolonii, která formálně získává nezávislost. Typické příklady:
   Indie a Anti-Indie = Pákistán, ČLR a Anti-Čína = Hongkong, a nově se formovala sestava RF a Anti-Rusko = Ukrajina.
   Takže případ ČR není typický, protože se z nás sice snaží nepřítele udělat, ale nejsme sousedi RF a je to tudíž méně efektivní.

   1. Měla bych otázku trochu mimo téma, ale přesto se jí V. V. Pjakim okrajově zmínil v souvislosti s bývalými republikami, které patřily do SSSR.
    Jde o ty “zkonstruovné státy” vs. státy historické.
    Rusko je stát historický, ale ČR – aspoň se domnívám, že tak to kdysi podal, je stát zkonstruovaný, jehož hranice a tedy i jeho faktická existence je garantována pouze rozhodnutím velmocí.
    Ale země Koruny české jsou také historickým územím nejméně 2000 let a pokud se třeba v Polsku měnily hranice podle momentálních výsledků válek nebo nějakých smluv, hlavní česká území, tj. Čechy, Morava, Slezsko ( naštěstí ještě) zůstávají v podstatě ve svých původních hranicích.
    Jak je to tedy s ČR?
    Nebo je 2000 let z hlediska historie málo?

   2. Myslím, že o tom pojednává kniha VVP O světě křivých zrcadel II. Státnost států neurčuje pouze jeden, nebo dva parametry (např. historické hranice, nebo počet obyvatel), ale i schopnost místních elit vládnout v rozsahu prvních tří priorit zobecněných prostředků řízení.

   3. Mě spíš zaráží to neustálé srovnávání “Velkomoraváků” s banderovskými “Velkoukrajinci”, což Irena tentokrát “vpašovala” i do překladu těchto Otázek VVP.

    Srovnávat historicky neexistující Ukrajinu, převážně území nikoho o které se přetahovali Poláci, R-U a Rusko, s Velkou moravou, reálně existujícím tradičním slovanským svazem z předkřesťanské éry. To je podle mě zcela mimo mísu.

   4. Author

    Jistě, když se jedná o cizí Velko…, tak to oplýváme moudrostí největší, a když nám někdo sáhne na naše Velko…, tak je oheň na střeše.

    Je to směšné. Dovolávat se historie, o které notabene málokdo může doložit, zda se skutečně odehrála tak, jak je to podáváno, a pomíjet historii zcela nedávnou, kterou pamatují ještě žijící pamětníci.

    Na to já neustále budu poukazovat a nepřestanu s tím, protože si to nějaký pan Ondra snad nepřeje… Tyhle dávné “historie” slouží jen jako nástroj k ovládání lidí, kteří si nedokáží srovnat ani dějiny, jichž byli sami svědky.

   5. Já mám od jistého času při svém vlastním hodnocení událostí v minulosti vždy na paměti citát od Voltaira: “historie je lež na které jsme se shodli”….a dále pak hezky řečeno p.Irenou – oficiální výklad historie jako nástroj pro ovládání mas.

   6. Možná je Velká Morava stejný projekt jako Velko možná ne, to se v současné době asi těžko zjišťuje/ověřuje. Určitou logiku Irenin pohled dává, ale těžko říci, zda je to jen domněnka či to byla realita … možná se pletu.

    Ale skutečnost, že si někdo dal opravdu hodně práce, aby skutečně dějiny slovanstva (nejen na našem současném území) vygumoval, to je zřejmé. Těch mrtvých muselo být opravdu hodně a zbouraného či spáleného čehokoliv kvanta, protože jinak by těch zmínek zůstalo mnohem více.

    Pár zajímavých náznaků najdete třeba zde
    https://uloz.to/file/s4F5cNWEG/antopnin-horak-o-slovanech-uplne-jinak-pdf

   7. Irena:
    Tak to máte jistě velkou radost že v roce 2007 shořel v Mikulčicích kompletní archiv 50 let výzkumu pravděpodobného centra Velké moravy, našeho původního slovanského státu, v podstatě základů naší státnosti.

    Protože pozdější české království už vzniklo kompletně pod taktovkou Vatikánu a jako židovské centrum ezoterického řízení.

    V tom je totiž ten rozdíl, archivy Velko-ukrů, Velko-albánců, Velko-turků atd. se utěšeně množí a jsou pečlivě opatrovány a další nové historické falzifikáty do něj přidávány.

    Ten požár, který kompletně zničil důkazy o základech naší státnosti, je pro čechoslováky srovnatelná tragédie jako pro lidstvo (rovněž úmyslné) podpálení alexandrijské knihovny.
    Ve srovnání s tím by požár svatovítské katedrály nebo pražského hradu, byl zanedbatelnou historickou škodou.

    Oboje mělo tutéž příčinu a sledovalo tentýž záměr, byť jen v různém měřítku a v různých historických etapách.
    A řekl bych že za tím stáli podobní lidé.

    Ačkoliv… je řada různých skupin, které mají zájem na vymazání naší slovanské historie, takže kdo konkrétně za tím stojí, těžko říct.
    Ostatně, to nedávné tornádo které postihlo tu samo oblast mělo taky určité souvislosti s místem na kterém se naši předci založili centrum našeho státu.
    Stát který nemá svoji energeticko-ezoterickou ochranu, nedopadá moc dobře. To věděl i Karel IV. když zakládal Karlštejn.

   8. Author

    Ondra: Zbytečně pláčete, když to bude zapotřebí, tak se nové důkazy o té vaší velikosti zase objeví. Nebo alespoň máte “potvrzeno”, že tu ta velikost byla. Dvě mouchy jednou ranou. No není to pěkné?

 6. na ulozto to není… je to prázdné.

   1. Děkuji, podle názvu to jde.

Comments are closed.