Na 97. zasedání výkonné rady OPCW, které se konalo ve dnech 6. až 9. července, byl představen koncept zprávy o činnosti této organizace v roce 2020. Marie Zacharová, mluvčí ruského Ministerstva zahraničí, upozornila na to, že zpráva dokazuje, že historka o otravě Navalného se rozpadá.

Z dokumentu je zřejmé, že sekretariát organizace vyslal skupinu, která poskytla technickou pomoc „v souvislosti s podezřením na otravu ruského občana“ na žádost Německa 20. srpna 2020 – v den incidentu s Navalným. „20. srpna 2020 ruský občan Navalný teprve přelétal z Tomsku do Omska a skupina OPCW již byla vyslána, aby poskytla technickou pomoc v souvislosti s podezřením na otravu chemickými zbraněmi,“ sdělila Zacharová.

Zacharová upozornila na skutečnost, že příprava žádosti Německa na OPCW musela zabrat značnou dobu, k tomu nemohlo dojít okamžitě. „A koneckonců, Německo by mělo mít alespoň něco v ruce, aby mohlo vyvodit byť prvotní závěry pro kontaktování OPCW,“ uvedla Zacharová.

„Vzhledem k tomu, že skupina byla vyslána 20. srpna, taková žádost musela dorazit dříve než v tento den. To znamená před tím, než Navalný vůbec opustil hotel ve směru na letiště. Ještě se nestačil 20. srpna probudit a Berlín už měl zaslanou žádost na OPCW, aby v tentýž den byla vyslaná skupina vyšetřující otravu ruského občana chemickými zbraněmi. …Když víme o byrokracii Němců a byrokracii OPCW, můžeme si to představit jen v jednom případě: všechno bylo zinscenováno předem, “uvedla Zacharová.

Zacharová také sdělila, že během jednání o posouzení zprávy OPCW ruská strana požadovala, aby generální tajemník Technického sekretariátu OPCW vysvětlil tento rozpor, ten však neuměl odpovědět, „seděl a mlčel“. Místo něho vyjádřila svůj předpoklad stálá představitelka Německa při této organizaci a uvedla, že do textu dokumentu se mohla dostat tisková chyba. Poté uvedla, že 20. srpna na schůzce v Breganconu německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron „vyjádřili svoji připravenost poskytnout Navalnému lékařskou pomoc“.

„Zdá se, že OPCW podle jejího názoru v tuto chvíli sledovala televizi a brala návrh Merkelové, jako signál k akci: bylo nutné okamžitě vytvořit skupinu pro vyšetřování otravy chemickými zbraněmi. I nás budou o této lži nadále přesvědčovat?“ – zeptala se Zacharova. Vysvětlila, že vedoucí představitelé Německa a Francie uspořádali tiskovou konferenci v 18:30. To opět poukazuje na nemožnost takové rychlé reakce OPCW na jejich slova ve stejný den. „Opona padá. A za ní i dekorace,“ uzavřela. https://tass.ru/politika/11874449?utm_source=yxnews…

O tom nás naše mainstreamová média informovat nejspíš nebudou.

16 komentářů

 1. K tématu mě napadá, že Rusko nemůže nechat tyto kauzy vysublimovat bez užitku (Navalný, NH4, Vrbětice… Dostalo do rukou „kapitál“, který prostě musí reinvestovat do nápravy pokřivených mezinárodních vztahů a práva. V našem případě také do očisty od vnitřních zrádců a protinárodních sil.

  1. Tyto informace se už na veřejnost dostali v maximální možné míře.
   Tak to prostě chodí a bude chodit, protože to není v jejich zájmu, a co je v jejich zájmu, bylo a je vidět v celém průběhu této kauzy. Jo a podobnou stylovou informační aférku jsme si přece prožili s Vrběticemi, kdy „naši“ zavrtěli vrtichvostem „správným směrem“.
   Jediný způsob, jak trvale dostat mezi lidi mnohem více pravdivé informace je eliminovat co nejvíce vzdělávací úpadek, ale to je obtížné, dlouhodobé a s nejistými výsledky. Vždyť si uvědomte, že jsme měli jedno z absolutně nejlepších školství ve světě, tohle Zemanovi neodpustím nikdy tu jeho poznámku o Nepálu, a užitku? Málo, protože jen málo lidí tuto možnost doopravdy dotáhlo SAMO DÁL, což je nutný předpoklad k využití potenciálu. Prostě jsme měli obrovský možný potenciál, ale to není reálný potenciál. Jen čistě odborné vzdělání bylo na vysoké úrovni. Navíc „snadno“ získávané úspěchy, pocit že všemu rozumí (díky základním znalostem – pouze základním!!) mnoho lidí neoprávněně přesvědčil o tom, že „oni“ jsou ti vyvolení individualisté, což byl paradox, protože jinak býval dáván důraz na společnost. I proto bylo tak relativně snadné námi všemi manipulovat kolem „listopadu 1989“. K tomu všemu je jedním ze základů naučit lidi překonávat pro komfortní myšlení. Nemám na mysli konformismus v žádném případě (!!), protože jeho definice se mi prostě „nezdá“, tak jak je prakticky všude uváděna (je tu podle mne určitý rozpor, ale to je jen můj osobní názor, jen prostě nechci aby to bylo zaměňováno).
   Lidé chtějí žít komfortně, to čemu se poněkud nepřesně říká „masa, dav“ (možná by bylo přesnější „atomizovaná společnost nasypaná náhodně do jednoho hrnku“), a nechtějí si činit potíže každý druhý den. Proto budou tvrdošíjně trvat na „svém“ pohledu, protože jinak zakusí diskomfort. K tomu, aby „atomizovaný dav“ přijímal zprávy a byl schopen je sám samostatně vyhodnotit je zapotřebí naprosto změnit přístup ke vzdělávání, nejen ke školství, protože to je celý široký souhrn toho, čemu by se dalo říci, že ovlivňuje tvorbu člověka. To znamená také „vychovávat“ svědomí, odpovědnost zdaleka nejen za sebe ale i za společnost, rodinu atd, morálku, poctivost, čestnost a tak dále směrem ke Člověku. Samozřejmě to nepůjde nikdy hned. A myslím si, že v podstatě asi nikdo pořádně neví ani jak by začít. Možná si „jen“ stanovit tento cíl a jít za ním. A to je ta bída. Protože „paraziti“ ve svém zájmu to snadno zničí, dostanou-li nejmenší šanci, protože parazit nikdy nic nevytvoří, jen umí vysávat a hubit, ničit. Tak jako to vidíme kolem sebe dnes i v naší zemi. Celá bída je v tom, že ať chceme nebo ne, pak každý z nás je vždy jediný, kdo drží ve své mysli obraz světa, ale přitom jsme druh, který prostě musí žít kolektivně ve společnosti a jsme plně závislí jeden na druhém navzájem bez výjimky.

   No, ale jestli nastoupí „Nový divný svět“, pak se tímhle už nikdy nikdo nebude vůbec nijak zabývat. Nakonec se budeme už jen po sto letech mlátit po hlavách tím, co oderveme na skládkách ze zrezivělých pozůstatků dneška.

   Takže jestli chcete mezi lidi více dostat tuto a podobné informace, musíte musíme začít tam. Ty média se změní až na konec, s příchodem případných nových poctivých a lepších lidí, než jsme my dnes, jako celek. Jenže pak takové informace nebudou nikomu potřeba jinak než jako čistě historický důkaz o naší blbosti, tedy o totální blbosti naší doby.

   Jako první krok k lepší době bych navrhoval, aby se mateřským jazykem všech dobrých a poctivých pozemšťanů stala čeština. :):):):):) Aby si všichni rozuměli a měli k dispozici jazyk, který je schopen nejen co nejpřesnějšího popisu reality, ale také představ, snů, emocí a to vše v jemných odstínech řeči (samozřejmě pokud je jazyk ovládán na vysoké úrovni). Málokterý jazyk tohle ve světě dokáže. Kam se hrabe němčina či angličtina.


 2. Výborná práce, Jano. Tak mě napadá, zda takhle zpackaný průběh byl dán diletantstvím, anebo úmyslem určitých „informačních šotků“. Ono tohle pozdní demaskování je významné zejména dovnitř Ruska. Deziluze u Rusů jak podpindosnických (chazjajin to nezvládl), tak i normálních (proboha,to jsou šašci).

  1. Taky mě to napadlo. Taková diletantská „práce“ – hloupost nebo úmysl? A navíc se tak blamovat před světem!
   I když se to už pomalu stává pravidlem – let MH17, Skripalovi, Navalnyj, Vrbětice (ty „cizíma rukama“, přesto čitelný západní podpis…)

     1. To je velice trefne popsane a potvrzuji
      – systemove perfektni a poslusni
      – osobni iniciativita, tvorivost mimo system nezadouci ( blbi)
      My jsme presny opak( teda uz taky ne vsichni) napadu a tvorivosti spousta, ale uvadeni veci do systemu a poradku nam moc nejde
      Zahranicni firmy ( anglosaske ) jsou silne v systemech a zdroje pro tvorbu a napady vyuzivaji od nas,,, mam za sebou desitky let ve strojarine a technologiich a je to bohuzel kruta pravda.. navic nasi super tvoritele se nechaji radi a vdecne zamestnat u techto panicku… jak pak ze jsou rizeny socialni supersystemy…

Napsat komentář