Vynikající článek Cyrila Mrakotského, 19. května 2021

Dnes probíhá / proběhlo jednání mezi ruským „Mr. NĚT“ Sergejem Lavrovem s jeho protějškem z jůes vlády Antony Blinkenem. O čem je takové jednání, můžeme jen spekulovat a ven se dostanou jen oběma stranami autorizované věty. Máme v živé paměti, že jednoho dne p-rezident jůes Biden zavolal VVP, že by s ním rád pojednal. Telemost je propojil a vyměnili si pár zdvořilostních i méně zdvořilých frází a tím to jako by zhaslo? Ne, to že nedostal konkrétní odpověď má svou váhu i příčinu. Dnes probíhá jednání tzv. „Arktické rady“, při jejíž příležitosti se potkají / li muži obou států č.2. Proč? Nejspíše se muži číslo jedna nedohodli na tématech agendy, kterou by spolu měli projednat. Proto! Diplomaté jsou od toho, aby předjednali to, co mají muži č.1 stvrdit rukou dáním (to dnes však platí pramálo) a podpisem závěrečného komuniké (resp. protokolu). Cosi zjevně v agendě chybí (přebývá?), že dosud není termín jednání obou prezidentů potvrzen? Že bude řeč o nebohé Ukrajině ve stylu, který si Češi důvěrně pamatují z Mnichova 1938, je nepochybné. Půjde o handl? Zač? Víme, že yankee´s kradou válkou ničené Sýrii nejen ropu z jejích východních území, ale také jí vypěstované zrno (v zemi s velkým podílem pouště!), které doprovázejí její vojenské konvoje při pašování Kurdy do Iráku. Půjde o směnu za ni? Má Rus důvod na tuto směnu přistoupit? Asi nemá a pravděpodobně to neudělá, protože by si odkryl ledví pro okamžitě nově vzniknuvší IS, který hrozí „infektus“ terorismu zavléci i k němu. Ze 147 mil. obyvatel má RF přibližně 20 mil. muslimů. To by nebyl šťastný nápad. Bude handlem Kuba? Zahodíte na požádání a smutné oko spoluhráče trumfové eso?! Tak to je úplná pitomost. Co takhle Venezuela? To by šlo? Je to bratru nějakých 28,5 mil. budoucích otroků, sídlících na největších zásobách ropy na zemi. Stojí za výměnu za Ukrajinu, zemi sice bratrskou, ale chovající se momentálně spíš jako nevlastní brácha vracející se z nápravného zařízení. Který se navíc vrátit možná ani nechce?! Měnili byste arabského hřebce za jankovitého osla? Navíc v situaci, kdy jako jediný z tzv. „západu“ má o ni zájem pouze Rothschild, který ji de facto prostřednictvím obligací vlastní jako svůj pašalík? Ani to nedává smysl. Půjde tedy o to, co smysluplného dokáže A. Blinken nabídnout. To v první řadě. Ve druhé pak o to, co ze slíbeného mu bude dovoleno splnit.

Tady bych se vrátil kousek dozadu. Vzpomínáte na řeč VVP na Valdaji 2014, kdy prohlásil: „Kousne-li mě pes, nebudu to řešit s ním, ale s jeho pánem.“ Dobrá, ale kdo je faktickým pánem onoho zběsilého čokla? V nedávné studii, kterou skvěle rozebral A. Něukropnyj, se praví: „… Musíme vzdát hold „výzkumníkům“ z (britské) Chatham House – upřímně přiznávají, že nevěří v „postuláty“, které se na Západě replikují, jako „za vše může jen Putin“ nebo „po současné vládě až odejde, se Moskva bude moci stát přijatelným členem „světového společenství“, protože jakýkoli další vůdce bude pro něj lepší než ten současný.“ Pánové otevřeně prohlašují: „Konstruktivním vztahům“ se západním světem „vadí“ a „brání“ ne konkrétní hlava ruského státu nebo jeho doprovod, ale „celá politická kultura“ naší země. (Zde bych to vztáhl na Slovanstvo en bloc s tím, že na rozdíl od RF se podrobilo vcelku ochotně). S nevýslovným zármutkem konstatují, že opakování 90. let, kdy ruský lid za současných podmínek pokorně a dokonce šťastně vloží krk pod jho Západu, je prakticky nemožné. Budovat v Rusku demokratický systém, podobný tomu, který byl vytvořen po pádu SSSR, nyní nejsou téměř žádné šance“ – tak to vyjádřili. Pokud se dá nezávislost (kterou tak rádi každoročně oslavují) USA měřit podle (spekulativního – skutečné údaje nejsou k mání) vlastnictví jůes FEDu, pak je to (brzy kon)federace vlastněná nadnárodními kartely s velkým vlivem právě britské London City. Možná by nám o tom nejlépe pověděl p. Libor Sečka, český velvyslanec ve VB s čestným titulem „Freeman of the City of London“ (Svobodný občan London City). Protože předtím působil i v Číně a na Maltě, informace mu pravděpodobně nechybí.

Co jednání předcházelo? Asi si s úšklebkem vzpomeneme, jak si v Moskvě vytřeli pozadí s jakýmsi nabubřelým úředníčkem Josephem Borellem, který se pokusil jednat zde z pozice síly, kterou nevládl ani on, ani EU. Tady už se to nepokoušela zachraňovat ani vždy ochotná Andělka. Ani půvabná babča Uršulka slovo neztratila. Prostě ho spláchli všichni, i když ve zbytečné „důležité funkci“ nadále zůstal.

Náhle se jako blesk z čistého nebe nechal slyšet geniální tajemník OSN Guterres, že by se všichni pracovníci měli nechat naočkovat ruským „Sputnikem V“, pokud mohou. Vzápětí se nechal slyšet, že světové konflikty se bez Ruska vyřešit nedají a proto je potřeba hledat mezi oběma velmocemi styčné body k jejich řešení. Pak se sám veliký Antonio objevil na jednání s VVP v Moskvě 12.5. K jednání samozřejmě došlo, protože tato organizace bude ještě třeba, ale bezkontaktně. Hovořili spolu prostřednictvím telemostu z místnosti do místnosti. Žádné neprokazatelné kydy mezi čtyřma očima, ale vše s pořízeným záznamem, který je možno kdykoli dotyčnému pustit. Proč? Bývalý důstojník MI6 Alastair Crook v článku publikovaném Strategickou kulturou:

Ex-agent britské zpravodajské služby varuje Evropu. „Každý ukvapený krok na mezinárodní scéně by mohl vést k nepředvídatelným následkům. Motýlí efekt bude nepředvídatelný a pravděpodobně povede ke katastrofálním výsledkům. Je samozřejmě nepravděpodobné, že by motýl mávající křídly sám způsobil tornádo, ale řetězec (na první pohled) bezvýznamných událostí může vést ke kaskádám změn, které nakonec systém rozbijí,“ poznamenává Alastair Crook.

Tak proto!

V jaké politické konstelaci se oba ministři scházejí? Událo se několik pozoruhodných věcí, které tuto atmosféru dokreslují.

1) Matthias Uhl ve svém článku „Vliv NDR na formování historické paměti a moderní identity v Německu“ dokládá, že pojímání současné podoby západní „DEMOkracie“ není v celém Německu stejné a že se významně liší co do regionů

2) také Ivan David ve svém článku upozorňuje, že: … Pokud padne vláda, „zelenému anšlusu“ Rakouska k Německu budou stát v cestě už jen voliči ÖVP (ÖVP má stabilní volební prognózy nad 35 %), a to, jak víme, se také dá obejít. Ve Vídni se nyní rozhoduje o Evropě …“

3) francouzský Le Figaro docela povzbudivé zveřejnil také komentáře k ruskému seznamu ne zcela přátelských států – jeden z nich: „Bravo Rusům! – Putinův krok proti USA a České republice inspiroval Evropany. Na tomto seznamu by měli být všichni otroci Spojených států. A nakonec musí být veškerý obchod s těmito lidmi zastaven. “- marre detout (autor komentáře)

4) Emancipace Německa – svět se mění – podle Panarina v rozhovoru Biden-Putin půjde o uvolnění/osvobození Německa – je právě tohle téma, které v protokolu plánovaném k projednávání chybí?

5) Také se nachal slyšet náš velvyslanec v Izrahelli Stropnický: Kde jsou miliardy EU a OSN vyčleněné pro Palestinu? Kam se poděly a co se s nimi stalo?

6) Bývalá poradkyně amerického prezidenta Ronalda Reagana pro Sovětský svaz a bývalá zaměstnankyně ministerstva zahraničí Suzanne Massie požádala ruského prezidenta, aby jí pomohl získat ruský pas. Svou žádost vyjádřila v éteru ruské televize. „Pokud prezident Vladimir Vladimírovič najde příležitost dát mi ruské občanství, bude to pro mě pocta,“ řekla Američanka.

7) Centrální banka RF nevidí rizika v odpojení Ruska od mezinárodního systému mezibankovních plateb SWIFT. V úterý 18. května to oznámila první místopředsedkyně centrální banky Olga Skorobogatová, která hovořila na toto téma ve Státní dumě.😎

„Chtěl bych srbský národ jako osoba poprosit o odpuštění,“ řekl Zeman. Svými slovy se „zbavil mnohaletého traumatu“, uvedl s tím, že pokání osvobozuje. Vučić mu za jeho slova z tiskové konference po dnešním setkání poděkoval. Zeman řekl, že srbský národ vyjádřil českému podporu v letech 1938 a 1968. „A my jsme se mu odvděčili bombardováním. Právě proto bych se při této příležitosti chtěl za svoji osobu omluvit za bombardování tehdejší Jugoslávie,“ uvedl. Akci označil za chybu, která ho „celou dobu“ trápila. „Byli jsme poslední, kdo jsme dali souhlas, a zoufale se ohlíželi alespoň po jedné zemi, která by se s námi spojila a byla by proti. Ale zůstali jsme sami. Přesto nás to neomlouvá, přesto to byl nedostatek odvahy,“ uvedl Zeman. Vučić Zemanovi za jeho slova poděkoval. Řekl, že mu je on ani srbský národ nikdy nezapomene. Poznamenal, že podobné vyjádření o náletech dosud nikdo nevyslovil.

Takže těchto pár determinací předznamenává předjednání rozhovoru dvou momentálně nejsilnějších mužů na planetě. A to v okamžiku, kdy značné procento důstojníků jůes armády otevřeným dopisem upozorňuje na fakt, že mečem by neměl mávat muž, jenž neovládá vlastní moč.

Za této situace se ruský ministr obrany Šojgu, který předvedl redislokaci svých uskupení na bojové pozice v rekordním čase a na Bidetovo škemrání u VVP je jako by stáhl, jal dražit svá vlastnoruční díla a obrazy ve prospěch potřebného sociálního institutu. Tentýž ministr, který se s VVP proháněl tajgou v náklaďáku na odpočinku před přehlídkou ke Dni vítězství.

K tomu píše Michail Chazin: „Počkáme tedy, i když už dnes je jasné, že situace se bude vyvíjet celkem vesele a rychle. Čas najednou rychle plyne a je prostě nemožné čekat, až dojde ke zhroucení amerických finančních trhů, jejichž argumenty budou mnohem méně přesvědčivé. A (všichni) budou muset zaplatit mnohem víc. Ve skutečnosti jsme takový obraz viděli mnohokrát v historii. Mimochodem, lvi v savaně obvykle nezemřou sami, jsou roztrháni hyenami a šakaly ještě před fyzickou smrtí.“

Mimochodem, tu knihu Džunglí nezmínil VVP ve svém projevu jen tak pro nic za nic. Nejčastější věta, která se tam ozývá, je přece: „Jsme jedné krve ty a já!“ Jinými slovy ví, kdo je majitelem toho psa. Má pravdu Panarin s labuťkami na Rýně? Nord Stream II. přece končí 15 km pod Rujánou. 😉

Díky, pokud jste dočetli až sem

CyM

3 komentáře

 1. I pro mne Bolete,
  Dobre napsany clanek o poslednim vyvoji….
  Jen na doplneni -…..cituji…
  Musíme vzdát hold „výzkumníkům“ z (britské) Chatham House –……….
  ano presne…je to RIIA a jeji pobocky v USA…CFR<TC<BILDERBEG < Tavistok…..kde se poslednich 40 let
  psaly scenare a rozhodovalo o tom kde bude kdo presidentem a kdo bude sefovat IMF, WB, BIS etc.
  Taktez ta smesna figurka z EU …Borrell o kterem se Martin ironicky zminuje byl jimi pred lety dosazen….. ano pratele tam se rozhodovalo nejen o nas a bez nas ale o celem svete…
  ale diky SILAM SVETLA nedoslo k nejhorsimu…..
  VSE JDE TAK JAK MA JIT……ted jsou" hazlici "odrezavani od mocenskych pak…..
  A jeste maly dodatek… ten dopis..presidenta ZEMANA….SRBSKU/ presidentu Vucicovi.. jako omluva za schvaleni bombardovani….
  Nezapomente ze hlavnim iniciatorem byla "hajzbaba….krvava madla z Virginie…..

 2. Já nehodnotím Cyrilův článek jako pel-mel. On tak na první přečtení vyznívá, ale odráží skutečný vývoj globální politiky.
  Je to pel-mel v realitě a jen dobrý pozorovatel dovede sledovat celou mozaiku jevů a nesklouzne k typicky geopolitickému zornému úhlu.
  Co se týče odhadu reakce Putina na vyložené „dolejzání“ prakticky celého světa, tak souhlas. Je to omletý už dvakrát použitý scénář (Nixon, Reagan), jenomže naproti nim neseděl džudista konceptuál, ale retardát anebo zrádce… Rusko ten jednací stůl z ryze jeho vektorů řízení nějakou dobu prostě NEPOTŘEBUJE, ale může ho dobře VYUŽÍT.
  Za mně dobrá a aktuální práce.

 3. Promiň, mně článek přijde jako takový pel-mel, a dost zmatečný, přeskakující od jednoho k druhému. Přikláním se k názoru Pjakina, že Rusko nemá zapotřebí pořádat setkání na nejvyšší úrovni s USA, protože by to byla příležitost pro 5.kolonu, jak jednat se svými chlebodárci.
  Rusku stačí čekat.

Napsat komentář