Analytik Pjakin často upozorňuje na videa Sergeje Kurgiňana, ve kterých se zabývá problematikou koronaviru. Kurgiňan sice nerozebírá koronavirus z pohledu globální politiky, ale videa jsou cenná z hlediska faktologie. Kurgiňan podrobně rozebírá jednotlivé osoby, společnosti, jejich provázanost a to pomůže k pochopení probíhajících procesů. https://www.youtube.com/watch?v=O1EC7f5Muhk&feature=emb_logo

12. února 2020 byla na kanálu Imperial College London zveřejněna reklama s názvem „Imperial College v čele boje proti koronaviru“. Video říká následující:

– Tým profesora Neila Fergusona zveřejnil první přesné odhady velikosti ohniska.

-Profesor Peter Openshaw sleduje, jak virus ovlivňuje tělo a imunitní systém.

-Profesorka Wendy Barclayová jako první začala zkoumat, jak se šíří respirační viry jako chřipka a stojí v čele procesů aplikace těchto znalostí u koronaviru.

-Profesor Robin Shattock stojí v čele jedné z několika globálních laboratoří zaměřených na vývoj vakcíny !!! proti koronaviru. Vakcína profesora Shattocka se připravuje na testování na zvířatech a na lidech by mohla být testována za pět měsíců. https://www.youtube.com/watch?v=GKNNVvGUnsA

Již jsme probrali vše, co se týkalo prvních přesných odhadů velikosti ohniska. Mohu doplnit, že na stejné webové stránce londýnské Imperial College bylo 10. února, tedy dva dny před zmínkou o vakcíně profesora Shattocka, řečeno, že na základě údajů získaných v provincii Hubei je letalita ( smrtnost ) covidu přibližně 18%. https://www.imperial.ac.uk/mrc-global-infectious-disease-analysis/covid-19/report-4-severity-of-covid-19/

Zmínili také, že u cestujících mimo pevninskou Čínu byla letalita nižší. Vezmeme-li však letalitu 18% a taková nebyla nikde – ani v Hubei, ani jinde ( Nature Medicine uvádí 19. března 2020, že letalita v ČLR je 1,4% https://www.nature.com/articles/s41591-020-0822-7  ) – pak lze mnohé předvídat. Co to má společného s normální prognózou? !!!

Ale to není to hlavní. Hlavní je skutečnost, že jako zachránce je zmíněn jistý profesor Shattock, který vyrobí vakcínu. A pak proběhne vše tak, jako v hollywoodských filmech. Hrdina něco najde a vstříkne do sebe nebo do svého přítele a do sebe, něco udělají – něco namíchají a tak dále a celý umírající svět sebou najednou škubne a začne se zotavovat, zotavovat, zotavovat. A všichni se smějí, jedí hamburgery a zpívají vám Happy Birthday. A všechno se zlepšuje.

Tuto spásu musí zajistit profesor Shattock ze stejné Imperial College v Londýně. Ferguson a Anderson vyvolali paniku a Shattock říká, že on bude zachraňovat. A organizace je stejná. Je spojena s britskou nadací Wellcome Trust a tak podobně.

Kdo je ten Robin John Shattock? Specializuje se na tzv. slizniční imunologii a prevenci HIV. Proč byl jmenován do čela britské iniciativy pro vývoj vakcíny proti covidu-19, je samostatná otázka. Můžeme pouze shrnout jednotlivé údaje o tomto Shattockovi, který se narodil v roce 1963 a dlouho – od ledna 1990 do března 2011 – pracoval na University of St. George v Londýně jako profesor buněčné a molekulární medicíny. Tato univerzita se také nazývá St. George’s Hospital School of Medicine nebo St. George School.

Shattock je známý svým výzkumem mikrobicidů. Je to profesionál, o tom žádná, v poměrně úzké a důležité oblasti. Mikrobicidy jsou látky s lokálním působením, které se před pohlavním stykem aplikují jako gel nebo krém, aby se zabránilo pohlavně přenosným infekcím. Nechci zde nic zpochybňovat. On se v mikrobicidech vyzná.

Shattock pracoval na mnoha místech. Vyjmenovávat všechna tato pracovní místa, od vědecké skupiny Rockefellerovy nadace pro výzkum mikrobicidů, přes vědecko-konzultační radu Mezinárodního partnerství pro mikrobicidy, po čínské, jihoafrické a další organizace, je ztráta času bez zvláštních výsledků. Ale tři z mnoha organizací, pro které Shattock pracoval, si zaslouží větší pozornost.

Prvním z nich je INSTITUT IMUNOLOGIE LA JOLLA. Shattock je úzce integrován do vedení fondu La Jolla. A to není nezajímavá organizace. Imunologický institut v La Jolle v severozápadním San Diegu v Kalifornii byl založen v roce 1988. Prezidentem a zakladatelem institutu byl Japonec Dr. Makoto Nonaka. A prvním vědeckým ředitelem ústavu byl také Japonec, Dr. Kimishige Ishizaka – vynikající japonský imunolog, syn japonského generála, který odešel do důchodu v roce 1933. Tedy dlouho před kolapsem Japonska.

Kimishige Ishizaka získal doktorát v roce 1948 na Tokijské univerzitě. Není původem ze Spojených států, je původem z Japonska. Do roku 1962 pracoval v Japonském národním zdravotním institutu na sérologické fakultě, kde vedl oddělení imunoserologie, tedy výzkumu souvisejícího s diagnostickou identifikací protilátek v krevním séru. V letech 1957 až 1959 pracoval Dr. Ishizaka jako výzkumný spolupracovník Kalifornského technologického institutu. V roce 1962 se Kimishige Ishizaka a jeho manželka Teruko Ishizaka, která je stejně významnou imunoložkou jako její manžel, přestěhovali do Ameriky na návrh jistého Sama Bukanta. S pomocí tohoto Sama Bukanta začali pracovat jako imunologové na lékařské fakultě University of Colorado v Denveru.

V roce 1967 objevili Kimishige Ishizaka a jeho manželka Teruko při práci na této univerzitě protilátku imunoglobulinu E.

V roce 1989 se Kimishige Ishizaka, poté co více než 20 let pracoval v různých lékařských centrech v USA, stal vědeckým ředitelem Institutu pro alergii a imunologii v La Jolle. V roce 1990 převzal funkci prezidenta tohoto institutu. Ishizaka odešel do důchodu v roce 1996 a vrátil se do Japonska (stýskalo se mu), kde působil jako čestný ředitel Imunologického institutu na Yamagata University.

Od roku 2003 institut v La Jolle spolupracuje s NÁRODNÍM INSTITUTEM PRO ALERGIE A INFEKČNÍ NEMOCI. S tím samým institutem, který provozuje Anthony Fauci od roku 1984 a který je součástí Národního institutu zdraví – NATIONAL INSTITUTES OF HEALTH (NIH) – o těchto strukturách jsme již podrobně diskutovali v souvislosti s koronavirem v předchozích sériích.

Samozřejmě je zajímavé, že americký institut v La Jolle vedli po mnoho let rodilí Japonci, kteří se přestěhovali do USA a vrátili se do Japonska. Přičemž Japonci z poměrně renomovaných rodin.

Ještě zajímavější je ale něco jiného. V roce 2013 institut La Jolla rozšířil partnerské vztahy s japonskou farmaceutickou společností KYOWA HAKKO KIRIN, která je součástí Kirin Holding. „Rozšířil vztahy“ – to znamená, že vztahy už byly.

Oficiální web společnosti Kirin Holding uvádí, že ve fiskálním roce 2019 dosáhla tržeb přibližně 18 miliard dolarů. Co se týče farmaceutické společnosti, která je součástí holdingu – té samé společnosti Kyowa Hakko Kirin, se kterou začal rozvíjet vztahy institut La Jolla, ve kterém pracoval Shattock – její roční příjem za rok 2019 byl 2 miliardy 860 milionů dolarů. Tato společnost se mimo jiné zabývá těmi protilátkami, které nyní v souvislosti s koronavirem tak znepokojují. A v tomto směru má velké úspěchy.

Opakuji ještě jednou. Japonci ji založili. S Japonci se druží právě ta struktura pod názvem Institut La Jolla , kde se usadil Shattock. A tito Japonci mají určité plány s život zachraňující vakcínou, kterou musí vyvinout Shattock. Ale to není vše.

Druhou organizací, která si zaslouží naši pozornost a kde pan Shattock pracuje, je vědecká rada MEZINÁRODNÍHO PARTNERSTVÍ PRO MIKROBICIDY (International Partnership for Microbicides – IPM ). Shattock pracoval jako ředitel této rady. Shattock údajně „vedl výzkumnou skupinu zkoumající patogenezi a přenos infekce HIV se zaměřením na rozvoj preventivních strategií použitelných v rozvojových zemích. Jeho výzkumný tým sehrál důležitou roli v objasnění raného mechanismu přenosu HIV, který se postupně využívá k vývoji bezpečných a účinných vaginálních mikrobicidů a k prozkoumání nových strategií očkování proti HIV. Skupina Dr. Shattocka získává finanční prostředky !!! od nadace Wellcome Trust, Nadace Billa & Mellindy Gatesových, Evropské komise, Národního institutu zdraví USA, …“ https://wellcome.org/sites/default/files/wtvm052279_1.pdf

Už při posuzování druhé z organizací, kde Shattock pracoval a kde jeho práce nám může říci něco podstatného, ​​jsme konfrontováni s Nadací Billa a Melindy Gatesových, s Wellcome Trust a s Národním institutem zdraví.

No, a třetí organizace, která nám může říct něco o panu Shattockovi, je IMPERIAL COLLEGE LONDON. Shattock pracuje v Imperial College v Londýně od roku 2011. V listopadu 2013 získal grant na projekt DNA očkování financovaný nadací Gatesových. Co je napsáno na webových stránkách Imperial College London o této práci pana Shattocka: „Tým profesora Shattocka je odpovědný za projekt DNA očkování, jehož cílem je uplatnění nejnovějšího technologického pokroku v DNA očkování a monitoringu imunity a to jak na úrovni jednotlivých buněk, tak na molekulárníc úrovni, aby bylo možné podrobně zkoumat vývoj protilátkových odpovědí vyvolaných vakcínami.“ https://www.imperial.ac.uk/people/r.shattock

Od roku 2017 je Shattock profesorem katedry medicíny na Imperial College v Londýně. Web britské Akademie lékařských věd říká, že Shattock „byl průkopníkem v tom, jak používat jak léky, tak pasivní protilátky k prevenci přenosu HIV, nejprve ukázal, že pracují na modelech in vitro a poté přešli na klinické testování. Tento přechod vyžaduje širokou mezinárodní spolupráci a on byl lídrem v jejím vytváření, stimuloval vývoj preventivních vakcín, zejména vytvářel a řídil evropskou síť excellence v oblasti vakcín a mikrobicidů, která koordinovala výzkum financovaný EU ve 40 institucích. https://acmedsci.ac.uk/fellows/fellows-directory/ordinary-fellows/fellow/Professor-Robin-Shattock-0023967


Od roku 2020 Shattock koordinuje Evropskou iniciativu pro očkování proti AIDS. Webové stránky iniciativy uvádějí, že jde o „konsorcium vedené Imperial College London“, které sdružuje vědce z 22 institucí a sdružuje jejich znalosti a odborné zkušenosti při vývoji nových vhodných vakcín, které lze použít pro testování na lidech po dobu pěti let“. https://www.eavi2020.org/about-eavi2020/

Je jasné, proč nás zachrání Shattock a jak je nadace CEPI ( Koalice pro inovace připravenosti na epidemii – Coalition for Epidemic Preparedness Innovations ) propojen s Imperial College? Proč nás tedy Imperial College, Wellcome Trust a další zachrání?

Shattock je také členem řídícího výboru Pokročilé imunizační technologie – Advanced Immunization Technologies (ADITEC). A také člen správní rady pro zlepšení kvality imunity vakcín.

Věří někdo, že pan Shattock, který pracuje v Imperial College London na projektu očkování proti covidu a pan Ferguson, který tam pracuje také na stejné věci stejně jako pan Anderson, fungují odděleně od sebe? Ferguson křičí, že bez vakcíny proti covidu hrozí světu úplné zničení – celý svět zemře. Shattock je doporučován jako hlavní zachránce, který vakcínu vyvine, Anderson to všechno koordinuje. Vedle toho jsou všechny organizace, které známe. A že to všechno není nijak propojené? Tak to nefunguje.

Teď navrhuji probrat další, mnohem složitější otázku. A předem říkám, že nemám touhu démonizovat Japonsko. Budu hovořit o JAPONSKÉM FAKTORU – ne o japonském spiknutí, ani ne o japonském démonismu, ale o jednom z faktorů, který nepochybně existuje.

Kdo je Gary Tanaka, zakladatel byznys školy na Imperial College London? Jedná se o Japonce narozeného v USA, který pracoval v oblasti investic do internetových společností, který seděl za podvody a se svými syny pokračoval v určitých obchodních činnostech, včetně různých typů investic do high-tech produktů.

A dále – ABDUL LATIF JAMEEL – společnost, se kterou je spojena ta samá Imperial College London a osobně pan Ferguson. Co je to za společnost? Jedná se o obzvláště úspěšného distributora japonské společnosti Toyota. Že tento distributor nemá nic společného s Tanakou? To byste museli zcela neznat Japonsko, abyste si mohli představit nepropojenost.

A co Institut imunologie v La Jolle, se kterým je spojen Shattock, který sedí na Imperial College v Londýně? Jedná se o institut vytvořený rodilými Japonci, kteří přišli do USA. Je to institut, který si vybudoval silné vazby s jednou z největších japonských farmaceutických společností. A že by tato společnost neměla vazby na žádné jiné japonské podniky, které sleduji? Že by neměla nic společného se šestnácti japonskými farmaceutickými giganty, které ve spojení s Gatesovými a s Národním institutem zdraví USA vytvořily platformu pro vývoj vakcín s názvem Globální fond inovativních technologií – Global Health Innovative Technology Fund (GHIT)?

Taková nepropojenost velkých podniků, které působí ve stejné oblasti a spolupracují ve stejné oblasti, je prostě nemožná. Když spolu obrazně 10 let sedí ve stejné místnosti, dělají totéž, pořád spolu diskutují o společných projektech, vydávají do oběhu společné produkty – tak nejsou spolu nijak propojeni? Tak to nefunguje.

A japonská stopa není jediná. 7. června 2020 oznámila Imperial College London, že založila spolu s hongkonskou společností Morningside Venture Capital nový podnik VacEquity Global Health (VGH) . Posláním tohoto podniku je rychlý vývoj a výroba vakcíny proti koronaviru ve velkém množství pro celý svět. „Vakcína bude za rozumnou cenu a bude k dispozici i těm nejchudším zemím.“ https://www.imperial.ac.uk/news/198053/imperial-social-enterprise-accelerate-lowcost-covid19/


Společnost Morningside Venture Capital byla založena v roce 1986 rodinou Chan z Hongkongu. Je předním světovým investorem v oblasti přírodních věd. V roce 2014 bratři Ronnie a Gerald Chan věnovali 350 milionů $ škole veřejného zdraví na Harvardské universitě. Z vděčnosti za štědrý dar pojmenovala univerzita školu veřejného zdraví po Tseng-Hsi Changovi, otci bratrů Changů, čínském podnikateli, který se ve 40. letech přestěhoval do Hongkongu a v roce 1960 zde založil realitní společnost Hang Lung Group.

Kromě VGH vytvořily Imperial College London a Morningside Venture další podnik, VaXEquity (VXT). Posláním společnosti VXT je vyvinout technologii self-amplifying RNA k léčbě nejen covidu-19, ale i dalších nemocí. Jak uvádí Imperial College, „dva nové podniky se opírají o léta vývoje profesora Robina Shattocka, který byl průkopníkem technologie self-amplifying RNA.“

Co je technologie Self-amplifying RNA? Jak sám Shattock vícekrát vysvětlil, jeho skupina zaujala zcela nový přístup k vytvoření vakcíny. Tento přístup spočívá ve skutečnosti, že na základě genetického kódu viru je uměle vytvořena RNA obsahující aminokyselinovou sekvenci spike proteinu, jako je tomu u SARS-CoV-2, a enzymu, který vám umožní rychle vytvářet kopie této RNA samotné. Jakmile je v buňce, tato RNA se množí a buňka začíná produkovat protein, který poté vstupuje na povrch buňky. Organismus začíná produkovat protilátky proti tomuto proteinu. Takto získané protilátky budou reagovat na stejný protein u SARS-CoV-2 okamžitě po vstupu viru do organismu a nedovolí mu efektivní množení.

Ve stejném příspěvku ze dne 7. června 2020 na webových stránkách Imperial College London se tvrdí, že přístup skupiny Shattocka umožňuje získat vakcínu proti jakékoli nemoci v rekordním čase a její výroba je velmi levná: jakmile je RNA syntetizována, rychle se množí v buňkách, což umožní vyrobit miliony dávek vakcíny v rekordním čase.

Říká se zde také, že britská vláda přidělila 40 milionů liber Imperial College na vývoj vakcíny proti covidu-19. Dalších 5 milionů £ věnovali Imperial College dárci. Právě tato podpora pomohla týmu profesora Shattocka získat genetický kód covidu-19 z Číny a vyvinout pilotní vakcínu pro testování na zvířatech a přípravu na testování u lidí během 14 dnů v lednu.

Robin Shattock v příspěvku o VGH a VXT: „Nové podniky jsou pro nás ten nejúčinnější způsob, jak rychle, levně a mezinárodně dodávat vakcíny proti covidu-19, nemluvě o přípravě na budoucí pandemie.“

A Gerald Chan, spoluzakladatel společnosti Morningside Venture, v příspěvku uvedl: „Technologie Imperial College pro vytvoření vakcín je revoluční inovací, kterou lze přizpůsobit. Tato technologie byla vyvinuta s vědeckou přísností a rozsahem výroby požadovaným pro jakékoli řešení v podmínkách současné pandemie. “

Na 15. června 2020 skupina Shattock v příspěvku oznámila zahájení pokusů s vakcínou na lidech, protože testování vakcíny na zvířatech prokázalo svou bezpečnost a vedlo k vývoji protilátek proti koronaviru. Další testy vakcíny – jichž se účastní 6 000 lidí – jsou naplánovány na říjen 2020. Pokud budou tyto pokusy na lidech úspěšné, mohla by být vakcína Imperial College zavedena ve Velké Británii a v zámoří počátkem roku 2021.

A teď o samotném CEPI, který by měl zachránit lidstvo tím, že mu dá vakcínu proti „strašnému“ covidu. V této struktuře, jak víme, je místo jak pro Japonce, tak pro Gatesa, pro Národní institut zdraví USA a pro Imperial College v Londýně. Jednoduše, pro všechny – a ještě víc.

Koncepce CEPI byla popsána mnohem dříve než při oficiálním oznámení o založení ( které bylo učiněno v lednu 2017 v Davosu ). Tato koncepce byla načrtnuta v červencovém vydání časopisu The New England Journal of Medicine v r. 2015. Článek měl název „Založení globálního fondu pro rozvoj vakcín“. Spoluautory článku byli britský výzkumník Jeremy Farrar, ředitel nám známé společnosti Wellcome Trust, americký lékař Stanley Plotkin (jeden z vývojářů vakcín proti spalničkám) a americký odborník na infekční onemocnění Adel Mahmoud (vývoj vakcín proti lidskému papilomaviru a rotaviru). https://www.hhs.gov/sites/default/files/tab_4.6_glblvaxdevfund.pdf


Myšlenka CEPI byla konkrétněji projednána v lednu 2016 v Davosu na Světovém ekonomickém fóru. A 6. září 2016 byl spuštěn web budoucí organizace CEPI a časopis Science nás o tom radostně informoval.  https://www.sciencemag.org/news/2016/09/new-vaccine-coalition-aims-ward-epidemics

A zde jsou informace z oficiálních webových stránek CEPI https://cepi.net/about/whoweare/

CEPI byla založena v lednu 2017 v Davosu vládami Norska a Indie, nadací Billa a Melindy Gatesových, nadací Wellcome Trust a Mezinárodním ekonomickým fórem v Davosu. CEPI obdržela finanční investice od vlád Austrálie, Belgie, Kanady, Dánska, Etiopie, Finska, Německa, Japonska, království Saúdské Arábie, Nizozemska, Norska, Spojeného království a Švýcarska, stejně jako od nadace Billa a Melindy Gatesových a Wellcome Trust. Evropská komise rovněž poskytla prostřednictvím svých mechanismů významné peněžní příspěvky na podporu svých projektů.

CEPI také získává dary od soukromých společností a jednotlivců prostřednictvím Fondu solidarity v boji proti covidu-19 při OSN na podporu úsilí o vývoj vakcíny. CEPI bude také dohlížet na „základní technologie výroby vakcín, aby byla rychlá reakce na nové infekční nemoci s pandemickým a epidemickým potenciálem“.

Výkonným ředitelem CEPI je Richard Hatchett. Jedná se o stejného Richarda Hatchetta, který je spojen s think tankem Rumsfelda vytvořeného před mnoha lety, zabývajícího se všeobecnou karanténou, která byla pro lidstvo nepředstavitelná do té doby než se tím začal zabývat Rumsfeld s pomocí Hatchetta a dalších. Kromě toho vám připomínám, že tato karanténa měla být provedena v reakci na použití biologických zbraní Čínou proti USA.

V prvních dílech tohoto programu jsem již diváka upozornil na skutečnost, že globální karantény jsou bezprecedentní věcí. A že samotný model takových karantén byl poprvé vyvinut nedávno – na počátku 21. století. A že tento model byl vyvinut v centru, které vytvořil pan Rumsfeld, velmi zlostný, krutý a výstřední ministr obrany za prezidenta George W. Bushe.

Tehdy jsem zmínil jména těch, kteří byli součástí toho zvláštního Rumsfeldova centra, které vyvíjelo budoucí globální speciální biologický šok. A mezi těmito jmény jsem již zmínil jméno Richarda Hatchetta.

A teď znovu ten samý Richard Hatchett – ale již jako výkonný ředitel CEPI, koalice, která má zachránit lidstvo před útokem koronaviru. A co nám říká tento Hatchett?

Nezapomněli jste na společnost GSK, která se proměnila ve farmaceutický gigant úzce spojený s Wellcome Trust, který dal Hatchettovi mandát generálního ředitele CEPI, zachránce lidstva před covidem-19? 7. února 2020 bylo oznámeno, že CEPI zahajuje partnerství s GSK za účelem konsolidace globálního úsilí vyvinout vakcínu proti novému koronaviru. Kruh je kompletní. Zachraňovat bude CEPI, Shattock a další. Ale udělá to GSK. https://cen.acs.org/pharmaceuticals/vaccines/GSK-CEPI-partner-coronavirus-vaccine/98/i6


Krátce připomínám, že obrat GSK činil v roce 2019 33,8 miliard GBP, neboli 43 miliard USD. A provozní zisk GSK v roce 2019 činil 9 miliard GBP, neboli 11 miliard USD. Společnost GSK investovala do výzkumu a vývoje v řádu 4,3 miliardy GBP, tedy více než 5 miliard USD. GSK vyvíjí 39 perspektivních léků a 15 perspektivních vakcín. A jednu – super perspektivní, kvůli které musíte sedět doma.

Richard Hatchett na webu GSK píše o šťastném sňatku CEPI a GSK : „Získání přístupu k přední světové adjuvantní technologii GSK je obrovským krokem vpřed ve vývoji vakcíny proti novému koronaviru. Propojení adjuvantních systémů GSK s námi financovanou pokročilou technologií má potenciál zpřístupnit více vakcín snížením dávky antigenu vakcíny potřebné k ochraně. Tato „úspora antigenu“ pomůže dodat více dávek vakcíny, což zvýší počet lidí, kteří mohou být chráněni. “ https://ru.gsk.com/ru-ru/media/press-releases/2020/gsk-and-cepi/


Hatchett tedy přímo říká, co přesně GSK udělá.

A co píše o šťastném sňatku mezi CEPI a GSK Thomas Breuer, hlavní lékař společnosti GSK Vaccines, na stejné webové stránce: „Jako lídři v oblasti vědy a inovací věříme, že můžeme přispět k boji proti koronaviru 2019-nСоV s jedním z našich pokročilých adjuvantních systémů. Naše technologie byla dříve úspěšně použita při přípravě na chřipkovou pandemii. Umožňuje použít malé množství antigenu vakcíny a produkovat více dávek vakcíny.“

A pak následuje něco, co připomíná zprávy Mezinárodního informačního úřadu o probíhajících proticovidových bojových akcích: CEPI bude koordinovat spolupráci mezi GSK a organizacemi financovanými z CEPI a zainteresovanými v testování vlastního vývoje pomocí adjuvantního systému GSK k vytvoření účinných vakcín proti koronaviru. První oficiální dohoda o partnerství byla podepsána mezi GSK a Univerzitou Queenslandu v Austrálii, která v lednu 2019 uzavřela partnerství s CEPI za účelem vývoje molekulární platformy určené k výběru a rozšíření výroby antivirových vakcín. CEPI rozšířila financování tohoto projektu pro práci nad vakcínou-kandidátem proti koronaviru. Přístup k adjuvantním systémům GSK umožní tento vývoj zintenzivnit.

6. března 2020 Richard Hatchett pro televizní kanál Channel 4 News uvedl, že od roku 1918 – od epidemie španělské chřipky – neexistoval virus, který by kombinoval dvě vlastnosti: tak vysokou infekčnost a tak vysokou smrtnost. Hatchett: „Nemyslím si, že je šílené dělat analogii mezi touto situací a druhou světovou válkou.“

  • pokračování bude následovat

5 komentářů


Napsat komentář