(C) 2020 KOB-FORUM.EU

Kopírování nebo publikace jakékoliv části tohoto textu na jiných webech nebo v jiných sdělovacích prostředcích je možné pouze s výslovným písemným souhlasem redakce.

V odkazu na náš včerejší článek o žalobě státu Texas proti Georgii, Pensylvánii, Michiganu a Wisconsinu dodatečně uveřejňujeme tuto aktualizaci.

Ke včerejšímu dni se k žalobě Texasu přidalo celkem 17 států USA. Tuto zprávu zveřenila agentura TASS. Na dalších amerických médiích se ji nepodařilo najít. K dnešní osmé hodině ranní se neobjevila ani na webu USA Today, který dříve informoval (jako jeden z mála) o tom, že tato žaloba byla vůbec podána. Není viditelná ani na veřejném webu agentury Reuters, na kterou se odkazuje TASS.

Plný text podání, kterým se další státy připojují k žalobě (včetně např. Arizony, jejíž nejvyšší soud paradoxně zamítl žalobu na neregulérnost voleb), je zveřejněn na webu Nejvyššího soudu Spojených států.

28 komentářů

 1. Aké symbolické, skoro by sa dalo povedať, že mu (Trumpovi) ostala už iba armáda … ibaže USA nie je Rusko. Armáda USA, ktorá má postavený imidž na koloniálnej správe kolónií, ktoré Trump postupne uvoľňoval z jej područia, to je dosť slabá perspektíva. Jej vedenie sa mu podarilo vymeniť len nedávno. Som ešte zvedavý na Mika Penca 6. januára. Ak mal byť poistkou keby sa Trump odtrhol, tak ho položí aj on. Hoci celkovo sa mi nezdá, že ho títo ľudia vyslovene zrádzajú, skôr neboli pripravení a odskúšaní do týchto skutočne historických podmienok, kde každý krok sa deje pod obrovským tlakom a výsť z komfortnej zóny a navyše pri ich obrovských celoročných príjmoch vzhľadom na ich elitárske postavenie je skutočným rozhodnutím sa medzi životom a potenciálnou spoločenskou smrťou, ak Trump padne. Niektorí ako Guliani, Flynn, ktorí bojovali s mafiou alebo vo vojnách to majú prejdené, civilný sektor však nie, tam neboli 90. roky ako v Rusku. Na konci dňa však stále platí – problémy GP za oceánom, okno príležitostí pre zbytok sveta.

  1. Hlavnú chybu tohto roka urobil podľa mňa v lete, keď nepriznal Rusku víťazstvo v II. SVV. Chvíľu sa cítili sebaisto, konečne po rokoch, ekonomiku v USA mali pod palcom, Covid sa ešte stále zdal len mediálny súboj a tým dal fašistom celého sveta silný náboj a vyrobili im spoločnú frontu, čo sa okamžite prejavilo v Prahe ohľadom Koneva, v Bratislave Igiho vyhláseniami o NSDAP, na Ukrajine … Prosto žravosť je žravosť. Dokonca ešte na jeseň, po upokojení v Bielorusku doletel Pompeo k Lukašenkovi, aby ho konvertoval k sebe a to už mali u seba veľké problémy. Zrada za zradou voči Rusku, čo iné potom môžu čakať u seba doma, keď sa to od nich okamžite učí a kopíruje nižšia elita? Už to nie je ani smutné, skôr tragikomické.

   1. Zajímavé. Jenom doplním – tedy jestli jsem to správně pochopil. Ve videu jsou zmiňovány 2 další scénáře:
    – Plán B: volitelé za unijní státy nebudou zavázáni výsledky voleb, ale rozhodnutím zákonodárných sborů těchto států.
    -Plán C (citovaný serverem Politico): využití zákona z roku 1877, kdy se pomocí mechanismu certifikace volby prezidenta provede jeho nová volba federálním zákonodárným sborem, bez ohledu na volby. Aby se plán C uskutečnil, je potřeba podnětu aspoň od jednoho kongresmana a aspoň od jednoho senátora, a to právě dne 6.1.2021.

 2. O této situaci, také informovali noviny Epoch Times
  https://www.epochtimes.cz/2020/12/10/stat-texas-obvinil-4-staty-u-nejvyssiho-soudu-z-protiustavnich-zmen-volebnich-zakonu-zalobu-podporilo-dalsich-17-statu-usa/

  Další důležité volby budou v Georgii a to senátní. Někdo dokonce tvrdí nejdůležitější volby roko. Samozřejmě záleží na úhlu pohledu 😉

  https://www.epochtimes.cz/2020/12/10/ve-state-geogie-probehne-tuha-bitva-o-senat-usa-obe-strany-jiz-rozbehly-obri-kampane/

 3. „Texas a 17 dalších států USA povstalo proti Bidenovi. Rozhodne Nejvyšší soud“

  A vidět tento titulek na Novinkách se také jen tak nepoštěstí. V článku sice podotýkají, že žaloba má minimální šanci na úspěch, ale i tak je to obrat.

  https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/clanek/texas-a-17-dalsich-statu-usa-povstalo-proti-bidenovi-rozhodne-nejvyssi-soud-40344887?utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

 4. Čínský obchod: vývoz prudce stoupá na rekordní úroveň, protože návraty koronaviru se vracejí na Západ
  https://www.scmp.com/economy/china-economy/article/3112820/china-trade-exports-sent-rocketing-coronavirus-lockdowns

  „V listopadu vzrostl čínský vývoz o 21,1 procenta oproti předchozímu roku, což představuje největší rekordní vývoz v hodnotě 3 USD v historii
  Čínské továrny nadále těží z blokování jinde ve světě, přičemž vývoz roste již šestý měsíc v řadě“

 5. To je důležitý signál dovniř R-strany i navenek . Pro Trumpa je klíčové udržet si krytá záda nejen siloviky , ale i politiky . Zajímavé je , jak tahle pro veřejnost nečekaná / ale zcela určitě pečlivě připravovaná / akce republikánsého Texasu zamíchala kartami . A YT musel reagovat nejvyšší kartou – otevřenou cenzurou. Osobně si myslím, že si tímto tahem YT definitivně zavřel cestu zpět a bude , pokud to dopadne v Trumpův prospěch, obětován . Nejvyšší soud má řadu stupňů volnosti, které může použít . Přikláním se k „otevření“ soudního sporu a dalšímu natahování vývoje situace .
  Biden nemá kromě mediálního backgroundu žádné karty v ruce , takže se pomalu ale jistě stává OBJEKTEM řízení .

   1. Author

    Zajímavé je, že údajně z Číny nedostal ani floka, zatímco na Ukrajině ho platili štědře, a to na základě „prosby“ (čti: vydírání) jeho tatíkem, který vyhrožoval, že „nedá“ Porošenkovi pomoc, kterou už schválil Kongres. Asi je důležité, aby tady zaznělo slovo „Čína“. 😀

  1. Kdysi (už je to dost dlouhý čas), slyšel od jednoho americkéjo právníka, že pokud se zločin (jakýkoliv) stane ve více jak 5ti státech, jedná se o zločin federální a tím pádem s jinou jurisdikcí (tedy místní příslušností). Nevím, jestli to ještě platí a jen obtížně to mohu ověřit, protože moje angličtina není na této úrovni. V současné fázi si netroufám předjímat výsledek. Dle mého BIDET (Biden) nemá nic jak uvádíš, zatímco DT má dost trumfů. Teď je podstatné nevynášet trumfy v nesprávný čas.
   Viz poučka:
   „To umí každej debil, aby eso trumfem přebil,
   ale dát na eso dvojku to je teprve gól!“
   Takže se nechme překvapit!!!

 6. „10. prosince 2020 – 09:01

  YouTube odstraní od středy veškerý obsah, který tvrdí, že „masivní podvody nebo chyby“ změnily výsledek amerických prezidentských voleb 3. listopadu, oznámil gigant pro streamování videa.“
  https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/youtube-odstrani-videa-upozornujici-na-podvody-ve-volbach-v-usa/

  I tomu se v současnosti říká „demokracie a svoboda“. Zřejmě „přituhuje“…

   1. Je to projev slabosti a rozkladu . Sledujeme v přímém přenosu tenhle ojedinělý proces rozpadu společenského systému Západní civilizace. Nejde sice přímo o rozpad DE koncepce (na 1.prioritě), ale rozpadá se dlouho udržovaný historický kabát této koncepce . Je to asi fatální proces , protože souběžně s ním běží i rozklad korporátního kapitalizmu a jeho nejčistší podoby .- interfinancizmu. Tedy – zdrojová báze ( duchovní i materiální) systému se redukuje. Vakuum dlouho nefunguje, prostor se musí naplnit . Čím ?

Napsat komentář