Zdroj: RT.com, NTD.com

Přestože nejvyšší soudy v Pensylvánii, Arizoně a dalších státech zamítly žaloby proti falsifikaci voleb, ve hře jsou ještě další varianty procesu volby prezidenta Spojených států, o kterých se mluví a píše jen zřídka. V případech, kdy výsledky voleb neschválí guvernér státu, jeho nejvyšší soud a podobně, volí prezidenta nikoliv sbor volitelů (Electoral College), nýbrž Kongres Spojených Států (detaily pro tentokrát vynecháme).

Podle zprávy RT America, kterou se zatím nepodařilo dohledat v jiných amerických médiích, se nejvyšší státní zástupci (Attorney General) států Arkansas, Alabama a Louisiana přidaly k podání nevyššího státního zástupce Texasu k Nejvyššímu soudu (US Supreme Court), němž tento obviňuje státy Pensylvánie, Michigan, Georgia a Wisconsin z toho, že volby prezidenta USA provedly „neústavním způsobem“. Tuto vysvětlující informaci, na níž zpráva RT pouze navazuje, se podařilo najít pouze na webu newyorského, méně známého média NTD.com.

Nejsem hluboce obeznámen s detaily volební procedury, ale podle výroků některých komentárorů (např. Chazin) by takový stav mohl stačit k tomu, aby v Kongresu zazněl návrh na volbu prezidenta Kongresem.

Počkejme si tedy, jak to ve skutečnosti dopadne.

(Na ilustračním obrázku je budova Nejvyššího soudu USA)

P.S. Ani při cíleném vyhledávání informací o žalobě státu Texas proti Pensylvánii, Georgii, Michiganu a Wisconsinu na webech zavedených amerických médií (NY Times, WaPo, CNN) se nedaří nalézt žádnou zmínku o podané žalobě. Takto tuhou cenzuru jsme naposledy zažili v Rudém právu.

Na webu CNN se sice přímo ve zprávách nedočteme vůbec nic o podané žalobě, ani o tom, že se k ní připojily další státy USA, zato však CNN uveřejnila sáhodlouhou denunciaci osoby Kennetha Paxtona, texaského nejvyššího státního zástupce. Z jejího textu pak tedy pouze nepřímo vyplývá, že K. Paxton jakousi žalobu na průběh voleb podal.

22 komentářů


 1. Tak mě s ohledem na tu koronavirovou krizi napadla souvislost mezi tím, jak Pjakin mluví o islámu zaváděném ISIL /tj. chaos, vraždění, svévole, právo silnějšího atd. …/ a o tom, jak potom měl přijít Írán s tím „správným“ islámem a všichni si měli oddechnout, že udělá „pořádek“ – ovšem už se zcela jinou podobou, na kterou by bez toho mezičlánku ISIL nikdy nepřistoupili.

  Není to náhodou to samé v podobě koronavirové krize? Napřed nám předvedou to nejhorší, co může být, vyvolají všeobecný strach z elektronického a zdravotního koncentráku, spojí to s řídicím centrem v USA a dají nám vybrat Biden versus Trump, „zlý a správný islám“? Abychom přijali bez mrknutí oka změny, na které bychom jinak nikdy nepřistoupili a ještě si oddechli a měli Trumpa za zachránce a fakticky tu nastane soft koncentrák, ve kterém už se ty šrouby budou dát utahovat metodou vařené žáby. Na cestu už jsme vykročili a koleje budou vedeny jen jedním směrem.

  1. To by ovšem předpokládalo nějakou dohodu mezi GP a státní elitou SSA. Tomu, podle mého názoru, nic nenasvědčuje – nenechali by věci zajít tak daleko, globalisté by sami nikdy neohrozili své výhradní postavení na nejvyšších dvou prioritách řízení. A k tomu došlo a dochází, myslím. Mám dokonce podezření, že právě proto Putin skrytě podporoval a „krmil“ státní elitu, že nad rámec toho, co je a bylo nutné a vynucené – právě proto udržoval v provozu penězovody liberálních klanů v Rusku – udržoval prostřednictvím nich určitou zdrojovou stabilitu, držel tím toho „ze řetězu utrženého bojového psa“ při životě, nezatočil s nimi, ačkoliv už asi mohl. To proto musel nést i náklady toho procesu v podobě ztráty důvěry u nechápající části ruské populace. Nejde tady zdaleka jen o „psa Baskervillského“, ve svém močálu musí hlavně skončit i sám „Stapleton“ – jeho plán a celá technologie. Především tak, že bude odkryta.

   1. To by určitě byla ta lepší varianta. Já jen pořád v Rusku pozoruji ty samé procesy, co u nás. Stačí se podívat na internet: Musíte, nesmíte, zakážeme, přikážeme, to u jednoho vyvolá depresi, tak doufejme, že to jsou dozvuky toho, jak si státní elita myslí, že je stále na koni.
    Dneska je Putin varoval, aby nezkoušeli vyvolat fakticky „deficit“ jako za SSSR jen jinými prostředky.
    https://www.rbc.ru/society/09/12/2020/5fd0c7e39a7947565470580b?utm_source=yxnews&utm_medium=desktop

    1. „…lidé nemají dostatek peněz na nákup určitých produktů za ceny, které pozorujeme na trhu,…“

     Média a politici u nás tvrdí, že obchody a nákupní centra, farmářské trhy, restaurace, apod., jsou přes pandémii přeplněná a proto se musí přijímat další a další opatření k menšímu shromažďování osob a jejich postihu. Opak je pravdou, většina těchto míst je poloprázdných a tak je otázkou, zda příčinou poloprázdných obchodů spíše nejsou výše uvedené důvody V.Putina, které řekl k situaci v Rusku ?
     Něco podobného od našich politiků, napříč politickým spektrem, zřejmě neuslyšíme… Jejich heslem zřejmě je: „Po nás potopa, hlavně že jsme v EU a NATO…“.

    2. V návaznosti na můj komentář u 9.12.2020 (14:21)
     Generální prokuratura Ruska zahájila rozsáhlou prověrku odůvodněnosti zvyšování cen potravin ve všech regionech státu. Tato kontrola byla iniciována poté, kdy se tento týden prezident Putin rozčílil kvůli zdražování „základních potravin“, které nelze vysvětlit „pandemií“.
     Byl zaznamenán neodůvodněný růst cen na základní potraviny. A konkrétně cukr zdražil o 71,5%, máslo o 23,8%, mouka – 12,9%, chléb o 6,3%.
     S ohledem na tuto skutečnost bylo prokurátorům subjektů Ruské federace uloženo ve spolupráci s antimonopolními orgány aktivizovat dozorovou práci nad dodržováním právní úpravy v oblasti cenotvorby u sociálně významných základních potravin.
     Při zjištění narušování právní úpravy bude následovat rozhodná a principiální reakce na případy neodůvodněného růstu cen na potraviny a tvrdě bude zamezováno kartelovým dohodám.

     Источник: https://rusvesna.su/news/1607698590

   1. Tak jest . Texaská žaloba má navíc podporu dalších 8 Států vč. Floridy a to začíná vypadat na rozpad USA. Texas dal mimo porušení ústavy do žaloby ještě jeden „špek“. Porušení Dohody o vstupu Texasu do Unie.
    Tenhle krok asi překvapil většinu sledovatelů dění . Dva ze 3 největších států / z hlediska počtu volitelů/ jsou “ na zadních“. Florida + Texas – to už něco dá . napadlo mě, že pokud volitele těchto 9 Států nedodá, k volbě nedojde. Těch scénářů je řada, Biden spěchá, čas hraje jednoznačně proti němu .

     1. 17 zemí – 17 штатов поддержали обращение Техаса в Верховный суд США за отменой итогов выборов.
      Alabama, Arkansas, Západní Virginie, Indiana, Kansas, Louisiana, Mississippi, Missouri, Montana, Nebraska, Oklahoma, Severní Dakota, Tennessee, Florida, Jižní Dakota, Jižní Karolína, Utah
      https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/10216119

      1. Author

       Uff, to má dynamiku 🙂

Napsat komentář