Maďarský premiér Viktor Orbán zveřejnil programový článek, ve kterém vyzval Evropu, aby se bránila „zločinci“ Georgeovi Sorosovi a Brusel obvinil z těsné vazby na tohoto sponzora, který se snaží zlikvidovat evropské národy.

Vnitřní konflikt Evropské unie se svým východním křídlem – Maďarskem a Polskem – se dále rozvíjí. Roztáčí se okolo soudních systémů obou států, které se začaly méně orientovat na Brusel a více na své vnitřní zájmy (například v otázkách migrantů a LGBT).

Evropská unie pohrozila zastavit peněžní dotace pro Poláky a Maďary v případě, že jejich vlády nezmění svou politiku. Polsko a Maďarsko v odpověď zablokovaly hlasování o rozpočtu EU.

A zde již přímo zasáhl americký miliardář George Soros, který je považován za velkého sponzora Demokratické strany v USA. Soros vyzval Brusel zmáčknout Maďarsko a Polsko a připravit je o dotace. Osobně to od něj schytali maďarský premiér Viktor Orbán a předseda polské vládnoucí strany Jarosław Kaczyński.

A co na to odpověděl Orbán?

Ve svém článku maďarský premiér nazval Sorose zločincem, jenž svůj kapitál vydělal „díky spekulacím (a vydírání), které zničily životy miliónům lidí a celé národní ekonomiky“.

„Mnozí si myslí, že by premiér neměl vstupovat do sporu s Georgem Sorosem, já jsem však nucen to teď udělat, protože v článku zveřejněném 18. listopadu na webu Project Syndicate tento spekulant a miliardář maďarského původu George Soros už otevřeně rozkazuje lídrům Evropské unie.“

Sorosovým rozkazům se maďarský lídr pokouší čelit „křesťanskou tradicí, na které byla Evropa založena“ a očividně ji staví proti hodnotám LGBT, které prosazuje Soros.

Orbán se zamýšlí nad tím, že to právě křesťanství učinilo z Evropské unie společenství svobodných států, a nyní se z EU pokoušejí udělat impérium, aby ji zničili.

„To právě křesťanská svoboda zajišťovala svobodu myšlenek a kultury a vytvářela přínosnou konkurenci mezi národy kontinentu. Tato velkolepá směs kontrastů dělala z Evropy po celá staletí světového lídra.

Všechny pokusy sjednotit Evropu v podobě impéria zkrachovaly. Takže naše historické zkušenosti nám říkají, že Evropa bude znovu velkou, stanou-li se velikými její národy a budou se protivit všem formám imperiálních ambicí,“  píše Orbán.

Soros se podle slov maďarského premiéra pokouší zlikvidovat evropské národy s pomoci imigrantů.

„Sorosova síť (Soros Foundations Network), která byla spletena přes evropskou byrokracii a její politickou elitu po mnoho let pracovala na tom, aby Evropu proměnila v kontinent imigrantů… Cíle této sítě jsou zcela očividné: vytvoření polyetnických multikulturních „otevřených společností“ (odkaz na název Sorosova fondu Open Society Foundations) cestou urychlení migrace a demontáže národního rozhodování tím, že bude přijímání rozhodnutí delegováno do rukou globální elity,“ poznamenal Orbán.

Také ho rozčiluje, že v době nevídané krize na pozadí pandemie Soros podněcuje EU k vnitřní válce.

„Spekulant, který sám sebe nazývá filantropem, nebere ohled na zájmy evropských národů… teď navrhuje, aby se členské státy vzájemně trestaly místo toho, aby projevovaly vzájemnou solidaritu a pomáhaly si,“ prohlašuje maďarský politik.

Připomíná, že „na Sorosově výplatní pásce je dlouhý seznam politiků, novinářů, soudců, úředníků a politických agitátorů, kteří se maskují jako členové veřejných organizací“.

„Platí a kupuje si všechny, koho jen může a ti, které nedokáže podplatit, jsou pomlouváni, ponižováni, zastrašováni a likvidováni,“ otevřeně prohlašuje o panující situaci Orbán.

Maďarský premiér obvinil Evropskou unii, že umožňuje pracovat na území svých států síti Sorosových agentů vnucujících Evropě hodnoty, které jsou jí cizí.

„Bitva za a proti novému bruselskému impériu ještě nebyla rozhodnuta. Vypadá to, že Brusel sám podléhá, ale mnohé národní státy ve svém boji pokračují. Chceme-li si uchovat svou svobodu, nesmí se Evropa poddat Sorosově síti,“ uzavřel to Orbán.

https://rusvesna.su/news/1606820871

4 komentáře

  1. Uz je to tady, nová Rakousko-Ugarska monarchie..Rakousko dneska jasné říkalo že nebude zavírat sjezdovky, Zeman z Babisem odpisuji všechno pinduse, Polsko že nedá vydírat a podle informací které mám, už brzo Slovinsko a Chorvatsko prohlásí že nechce nové migranty který jsou připraveny do EU..Příští rok bude moz zajímavé v Bruselu..

Napsat komentář