Útok žáků z nižších ročníků

Prezident Ruské geografické společnosti a ministr obrany RF Sergej Šojgu reagoval na slova německé ministryně obrany Annegret Krampové-Karrenbauerové, že s Ruskem je třeba hovořit z pozice síly, jako na útok žákyně z nižších ročníků. Když mluvil o 75. výročí Vítězství, Šojgu upozornil, že letos byla v Černém moři nalezena potopená motorová loď „Arménie“ s pozůstatky pasažérů na palubě. Zkáza této lodi se považuje za jednu z největších tragédií na moři v historii. Podle jeho mínění, je to jedna z mnohých epizod války, o kterých je nutné mluvit. „Zvláště v době, kdy současné pokolení politiků, dejme tomu, toho samého Německa, nás chce učit, jak žít, a že je třeba s námi mluvit z pozice síly. Spíše to vypadá na útok žákyně z nižších ročníků na žáky úplně jiné školy. Přičemž žákyně, jejíž máma nebo táta je ředitelem školy a ona si tak může všechno dovolit. Koukejte, my jsme v jiné škole, máme jiného ředitele.“ Dodal, že je to již druhá ministryně obrany, která chce s Ruskem hovořit z pozice síly. Té první tenkrát poradil, zeptat se dědečka, jaké to je jednat s Ruskem z pozice síly.

Ruský soudní systém je považován za nejefektivnější v Evropě

Evropská komise pro efektivitu justice Rady Evropy uznala, že ruský soudní systém je technologicky vyspělý a nejméně finančně nákladný ve srovnání se soudy 47 západních států. Takové závěry vznikly na základě rozsáhlé studie provedené Komisí. Jak odborníci vysvětlují, podobná analýza se provádí v Evropě jednou za dva roky. Podle studie ruské soudy pracují poměrně rychle. Lidé nemusejí dlouho čekat na rozhodnutí. Průměrná doba přezkumu občanských záležitostí a hospodářských sporů v Rusku je 50 dní. V Evropě přitom podobné řízení trvá v průměru 233 dní. Pro informaci: v Německu je tato lhůta 220 dní, ve Francii 420 dní, v Itálii 527 dní. Odborníci zdůrazňují, že jmenované země včetně Ruska jsou představiteli jednoho právního modelu, a to římsko-německého. Evropská komise letos poprvé zkoumala efektivitu využití moderních technologií soudy. Ve všech ukazatelích získalo Rusko vysoké známky.

Ruské námořnictvo v Rudém moři

Ruská vláda schválila návrh dohody mezi Ruskem a Súdánem o vytvoření střediska logistiky ruského námořnictva na území Súdánu. Vytvoření základny ruských lodí je již dohodnuto s příslušnými úřady a vedením Súdánu. Dohoda má být uzavřena na dobu 25 let s následným prodloužením o dalších deset let. Jedná se o návrat ruského námořnictva do Afriky. V únoru 1991 se SSSR rozhodl zlikvidovat svou námořní základnu v Rudém moři na ostrově Nokra, kterou si od roku 1977 pronajímal od Etiopie.

Arktida a její budoucnost

Rusko přijalo strategii rozvoje arktické zóny Ruské federace. Dokument vymezuje hlavní úkoly a klíčová rizika v regionu na příštích 15 let. Podrobný plán na jeho realizaci mělo předložit Ministerstvo pro rozvoj Dálného východu na konci prosince 2020. Vypracování strategie probíhalo v průběhu posledního roku, dokument se zabývá otázkami týkajícími se ekologie, sociální sféry, národní bezpečnosti a rozvoje průmyslu a ekonomiky.

10 komentářů

 1. Čubajs dnes končí v Rosnano. Kreml vysvětlil jeho odvolání „rotací kádrů“.
  Co bude dělat dál se neví. Putin se s ním osobně nesešel, ale telefonický kontakt
  očividně neodmítá.
  Také nebudou následovat žádné saknce za jeho „úspěchy“ v této společnosti,
  tj. odchází v klidu. Já to vidím jako jasný signál: „Odejdete-li v klidu, smažeme vám
  staré hříchy, budete-li dělat potíže…“

  https://www.rbc.ru/politics/03/12/2020/5fc8b3499a7947edefbdebf3?utm_source=yxnews&utm_medium=desktop

   1. Author

    Podle tohoto zdroje bude zastupovat Prezidenta RF v mezinárodních organizacích, a to konkrétně ve třech:
    v Mezinárodní bance pro obnovu a rozvoj
    v Mezinárodní asociaci pro rozvoj
    v Multilaterální agentuře pro investiční záruky
    Všechny patří do struktury Světové banky. Píší, že to bude formální funkce, ne řídící.

    http://xn—-ctbsbazhbctieai.ru-an.info/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B8/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D0%B5-%D0%BD%D0%B0%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5-%D1%87%D1%83%D0%B1%D0%B0%D0%B9%D1%81%D0%B0-%D1%87%D1%82%D0%BE-%D0%B7%D0%B0-%D1%8D%D1%82%D0%B8%D0%BC-%D0%BF%D0%BE%D1%81%D0%BB%D0%B5%D0%B4%D1%83%D0%B5%D1%82/

 2. Německo bude muslimansky stát..Mám bráchu v Frankfurtu, žije přez 30 let, říká mi že Němci utíkají který mají prachy do Polska, Česka, Ruska, víc je muslimů než Němců.Zatim, Číňané všechno kupují v Německu a z Africké letadlem dovážejí migranty do Německa, tomu média nepíšu.. Známý který dělají na letiště v Frankfurtu, Číňany dělají úplně nové město a říkají že hodně migrantů dovážejí letadlem, o tomu se nesmí psát a mluvit..Konec Německa a EU bude příští rok..

  1. Jo brachu, kéž bys měl pravdu, také bych se toho rád ještě dožil, ale míám důvodné pochyby. Dle mých informací v okolí Balatonu stouply ceny nemovitostí až o 250%, protože co je na prodej skupují Němci a obratem se stěhují z „liberálního“ Německa do „totalitního“ Maďarska. Koho by to napadlo po našich zkušenostech z let 1968-9, že emigrace bude jednou probíhat opačným směrem. Na Kypru ještě před dvěma lety nakupovali také a na cenu zrovna nekoukali, leč stav se změnil, protože kvalita stavebních prací zde je zoufalá, kabely k žárovkám a zásuvkám, které zde instalují by jsme se v Čechách báli použít ke zvonku na 4,5 Voltu. Ti co koupili, po nastěhování začali nejprve hledat závady a pak je odstraňovali. Hnus. Na oko krásný luxus, ale nefunkční. A za to platili v tehdejších cenách v průměru okolo 50 tisíc korun na metr čtvereční.

 3. Začíná nějak přituhovat. Padl věčný Čubajs z Rosnano a brzo asi padne i Naibullina z CB Ruska – schvaluje se zákon o nepřípustnosti dvojího občanství u státních funkcionářů, a trefí to podle všeho i ji. A Lukašenko mluví a snaze NATO zabrat západní teritoria Bělorusi. Jak říká čínské přísloví, přicházejí zajímave časy….
  Jen v RU
  K Čubajsovi https://politikus.ru/video/132973-ob-otstavke-chubaysa-i-novom-glave-rosnano.html
  nebo https://www.vesti.ru/finance/article/2493753
  a Lukašenko https://politikus.ru/events/132977-lukashenko-nato-sobiraetsya-zahvatit-zapadnye-belorusskie-zemli.html
  Ty zákony jsem jen na půl ucha slyšel ve zprávách.

 4. Ad „Útok žáků z nižších ročníků“

  Po šílené Uršule nastoupila šílená Annegret. Pravděpodobně stejná podpindosnická stáj, a tudíž stejná infekce. Tipuji to na Creutzfeldt-Jakobovu nemoc. Druhou možností je, že kalí vodu. To aby se Německo mohlo více odpoutat od vlivu bažiny. Taky bychom měli našemu stávajícímu ekonomickému protektorovi více naznačovat, že se časy mění.

  1. Do rezortů obrany států podřízených londýnsko-washingtonskému velení jsou jmenovánny stále nekompetentnější figury . Není to náhoda, je to úmysl . Skutečné řízení 6.priority v koloniích zařizují zákulisní struktury.
   Vlasta Parkanová , Petr Nečas, Petr Pavel… a dá se pokračovat . Profíci zůstávají u vesel jen u hlavních hráčů .

Napsat komentář