Prezident Vladimír Putin souhlasil s návrhem na vytvoření objektu pro ruské námořnictvo v Súdánu a nařídil Ministerstvu obrany, aby podepsalo dohodu s orgány této země.

„Přijmout návrh vlády Ruské federace na podepsání dohody mezi Ruskou federací a Súdánskou republikou o vytvoření logistického centra pro ruské námořnictvo na území Súdánské republiky,“ uvádí se v dokumentu.

Podle dokumentu nebude v centru více než 300 osob ruského námořnictva, ale strany mohou souhlasit se zvýšením počtu. Na základně také nemohou být umístěny více než čtyři ruské válečné lodě, včetně lodí s jadernou elektrárnou.

TELEFONICKÝ ROZHOVOR PUTINA A NETANJAHU

Z podnětu izraelské strany proběhl telefonický rozhovor mezi prezidentem RF Putinem a premiérem Izraele Netanjahu.

Putin a Netanjahu diskutovali o možnostech spolupráce v souvislosti s ruskou vakcínou, o jejích možných dodávkách a organizaci výroby v Izraeli. Byla prodiskutována také situace na Blízkém východě.

TELEFONICKÝ ROZHOVOR PUTINA A MACRONA

Vladimír Putin telefonoval s prezidentem Francie Emmanuelem Macronem.

S ohledem na spolupředsednictví Ruska a Francie v Minské skupině OBSE byl důkladně projednán vývoj situace kolem Náhorního Karabachu. Bylo prodiskutováno také několik otázek dvoustranné spolupráce, mimo jiné v oblasti společného boje proti teroristické hrozbě. Kladně byly zhodnoceny rozhovory, které uskutečnil v Moskvě ve dnech 11. – 12. listopadu ministr vnitra Francie J. Darmanin s vedoucími příslušných ruských resortů.

5 komentářů

 1. K té Africe zde krátké video:
  https://www.youtube.com/watch?v=Pk6KGR2Nj_g

  Je to cesta i k Etiopii a jejímu trhu, HDP obou těchto států, tedy Súdánu a Etiopie 174,7 miliard USD na celkem 152 mil. obyvatel.
  Jsou tam pro Rusko velké možnosti v energetice, rozvíjející se trhy trpí nedostatkem energie.

 2. Děkuji za tento super web.
  Šel by prosím lépe přizpůsobit mobilním zařízeni? Na mobilu se texty článků nečtou moc pohodlně.

  1. Zkoušel jsem, na Androidu se zobrazuje normálně (tzn. s ohledem na mobilní zobrazení).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *