Prezident Vladimír Putin souhlasil s návrhem na vytvoření objektu pro ruské námořnictvo v Súdánu a nařídil Ministerstvu obrany, aby podepsalo dohodu s orgány této země.

„Přijmout návrh vlády Ruské federace na podepsání dohody mezi Ruskou federací a Súdánskou republikou o vytvoření logistického centra pro ruské námořnictvo na území Súdánské republiky,“ uvádí se v dokumentu.

Podle dokumentu nebude v centru více než 300 osob ruského námořnictva, ale strany mohou souhlasit se zvýšením počtu. Na základně také nemohou být umístěny více než čtyři ruské válečné lodě, včetně lodí s jadernou elektrárnou.

TELEFONICKÝ ROZHOVOR PUTINA A NETANJAHU

Z podnětu izraelské strany proběhl telefonický rozhovor mezi prezidentem RF Putinem a premiérem Izraele Netanjahu.

Putin a Netanjahu diskutovali o možnostech spolupráce v souvislosti s ruskou vakcínou, o jejích možných dodávkách a organizaci výroby v Izraeli. Byla prodiskutována také situace na Blízkém východě.

TELEFONICKÝ ROZHOVOR PUTINA A MACRONA

Vladimír Putin telefonoval s prezidentem Francie Emmanuelem Macronem.

S ohledem na spolupředsednictví Ruska a Francie v Minské skupině OBSE byl důkladně projednán vývoj situace kolem Náhorního Karabachu. Bylo prodiskutováno také několik otázek dvoustranné spolupráce, mimo jiné v oblasti společného boje proti teroristické hrozbě. Kladně byly zhodnoceny rozhovory, které uskutečnil v Moskvě ve dnech 11. – 12. listopadu ministr vnitra Francie J. Darmanin s vedoucími příslušných ruských resortů.

5 komentářů

Napsat komentář