Letošní 17. listopad na Kavčích horách prostě dopadl. Zainteresovaní věděli, k čemu dlouhodobá krize televize TOP09 – pardon, podle všech firemních zápisů stále veřejnoprávní Česká televize – spěje. Kalouskovi poskokové si řadu let tenhle všestranně (především ze zahraničí) chráněný mediální kanál dokonale přizpůsobili a svým zahraničním kurátorům věrně za těch 7 miliard ročně sloužili. Spacáková revoluce jako modifikace revoluce sametové ukázala, jak se v Česku realizuje převrat v informačním prostoru.

V posledním volebním klání sice tahle partička díky posledním hodinám voleb, záhadné poruše na sčítacím aparátu na ČSÚ a prudkému přílivu hlasů z Prahy 1 nakonec těsně do PS prolezla.

Ostatně, někdy se zázraky vysvětlují až po mnoha letech. Teď odhalení asi největší volební manipulace ve světových dějinách, zázraku jménem Biden, sledujeme skoro v přímém přenosu z povolebního vyšetřování v USA.

A podle všeho i u nás jedna z komedií v seriálu Sametová revoluce spěje do finále. Nabízím dva pohledy, velmi čerstvé a velmi ilustrativní.

Nejprve hovoří člen Rady ČT, Luboš Xaver Veselý, hned po šarádě 17.11. na Kavčích horách.

Je to delší, ale tím více faktologicky nabité:

A ejhle – trefený vůdce hejna Dvořák zakejhal své velké obavy o naši Českou televizi a zejména o její stabilitu (rozumějme status quo). Jeho chlapci sehráli šarádu obdobnou demisi ministrů v únoru 1948 a teď asi čekají plný Staromák a podporu jejich statečného kroku.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/dvorak-o-zmenach-v-ct-neni-do-dobra-zprava-dochazi-k-dalsi-destabilizaci-130171#seq_no=1&source=hp&dop_ab_variant=0&dop_req_id=U2lOKlH7ake-202011191246&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Stojí za přečtení. Potvrzení zjevného faktu. Kdysi bylo takové heslo interbrigadistů: „V Madridu se bojuje i za Prahu!“

Dovolím si parafrázovat: V USA se bojuje také – skoro bych řekl, že za celý svět.

15 komentářů

 1. Protože se mi ještě nezdařila registrace (já fakt nemám na to šílený heslo, co se nabízí), musím takto:
  Díky, Bolete, za téma.
  Sleduju se zájmem, vylézají kolem další a další skutečnosti. Chudák paní Lipovská. Ta s odvoláním komise neměla nic společného a na její hlavu se snesla přímo smršť. Je vidět, kdo velmi vadí.
  Osobně jsem velmi vděčná za lidi jako paní Lipovská a pan Veselý (a je jich tam v Radě takových více), protože „ta druhá půlka“ si udělala z ČT osobní kšeft. A teď se jim nelíbí, že do toho vidí i někdo jiný, že tomu rozumí – a nesouhlasí. Jinak řečeno – že „nosný rybníček ČT“ chtějí „nějací nýmandi“ vypustit
  V PÁ měl Veselý další vysílání, kde vyšlo najevo, jak „hospodaří“ ČT. Každoročně propad, ztráta x-miliard. Neodůvodněně. Přitom Dvořák převzal ČT od Janečka s úsporami někde 11 mld.
  Žádná „nezávislost a demokracie ČT“ ohrožena není a ani být nemůže. Ta dozorčí komise nemá vůbec žádný vliv na cokoliv ve vysílání, personalistiku nebo orientaci ČT.
  Říkám si, kde je Ruml se spacákem…

 2. Což všechno prý ale, jak se česká eurokomisařka vyjádřila, ještě nestačí a musí se udělat více. Hlavně pak uvolnit 5,1 milionů eur, které mají evropským (rozuměj: oficiálním) médiím pomoci vyrovnat se se současnými problémy (rozuměj: s konkurencí a pravdou chudobných médií neoficiálních), a v konečném stádiu pak tato média, či alespoň jejich podstatnou část zřejmě z tváře Evropy smést. Vždyť přijde nová generace nezatížená pravdou Masaryka a Husa a pak už bude všechno snažší.

  Plány na toto vše pojmenované Digital Services Act a Democracy Action Plan mají být hotovy a k použití připraveny do konce tohoto roku.

  https://outsidermedia.cz/lhani-zadarmo-psani-pravdy-za-penize/

 3. Přidám status z FB, kde jsem v krátkosti shrnula posledního Pjakina a navázala pak dění kolem ČT a BIS:
  BIDEN NEBO TRUMP?
  Mediální svět se v současné době točí kolem dvou věcí – kolem koronakrize a kolem amerických prezidentských voleb. Jakby ne, když tyto volby ovlivňují dění na celém světě a koronavirus se stal nástrojem politického boje.
  Americká média prohlásila vítězem voleb Bidena, ale Trump a klany, které stojí za ním, ze všech sil bojují za zvrácení výsledku. Objevují se zprávy o falšování výsledků voleb, zprávy, že za Bidena hlasovali i „mrtví“ občané, zprávy o tom, že volební software překlápěl volební hlasy z Trumpa na Bidena apod.

  Zároveň se objevily zprávy, že Trump odvolal ministra obrany USA Espera, kterého nahradil Christopher Miller. Dále zprávy, že budou staženi vojáci z Iráku a Afghánistánu. Za Espera Pentagon opakovaně říkal, že Tálibán neplnil své závazky omezit násilí, a proto stahování odmítal. Zpráva o odvolání Espera se objevila 9.11. a ten samý den prezident Ázerbájdžánské republiky Alijev, premiér Arménské republiky Pašinjan a prezident Ruské federace podepsali prohlášení o úplném příměří a ukončení všech vojenských akcí v Náhorním Karabachu.
  Jak tyto zprávy spolu souvisí?
  Vysvětlení podává analytik Pjakin, který naznačuje proč je z taktického hlediska výhodnější pro Rusko, aby v USA vyhrál prezidentské volby Biden. Globální zákulisí by muselo okamžitě likvidovat všechny podpindosníky na celém světě, aby se zabránilo vypuknutí války. Jako příklad dává situaci v Náhorním Karabachu, kdy hrozilo, že tamní boje přerostou v globální konflikt ( souvislost i s teroristickým útokem ve Vídni ), čemuž bylo třeba zabránit. Proto byl vyvinut tlak na Pašinjana, aby podepsal uvedenou dohodu a do oblasti poté nastoupilo ruské vojsko. Výhra Bidena by vedla k narušení všech projektů globálních elit při přestavbě světa – vytvoření evropského islámského chalifátu, Trojmoří, vytvoření Velké Arménie,… Proto globální zákulisí dělá vše pro to, aby vítězem voleb byl Trump.
  Odvolání amerického ministra obrany znamenalo okamžitou deaktivaci vojenského bloku USA před uskutečněním manévru Ruska v Náhorním Karabachu.

  Na možnost světového konfliktu upozorňuje i kádr GP Henry Kissinger. Kissinger poradil administrativě prezidentského kandidáta Joea Bidena, aby co nejdříve zlepšila vztahy s Čínou, jinak hrozí krize, která by mohla vyústit ve vojenský konflikt.
  „Pokud nebude existovat žádný základ pro spolupráci, svět sklouzne do katastrofy srovnatelné s první světovou válkou.“
  A dodal, že vzhledem k moderní vojenské technologii by bylo mnohem obtížnější než dříve kontrolovat takovou krizi.
  https://zakonvremeni.ru/news/13-3-/46837-kissindzher-posovetoval-administratsii-ssha-naladit-otnosheniya-s-kitaem.html

  A co se děje u nás?
  Jak si vysvětlit Zemanovo vyjádření, že Donald Trump by to měl už vzdát a nebýt trapný? Přesněji Zeman řekl: „… samotného mě překvapilo, že vítěze voleb vyhlašovala média, a nikoli, jak je to například v kultivovanější zemi, tj. v České republice, volební komise. Dobře. Nicméně ať je volební legislativa jakákoli, je tam možné udělat určitý počet kroků, ať už jde o přesčítání hlasů tam, kde byl rozdíl minimální, anebo obrácení se na soud. Sám se domnívám, že by bylo daleko rozumnější to vzdát, nebýt trapný a umožnit novému prezidentovi, aby se ujal své funkce.“
  Je třeba se podívat na další vyjádření a na to, co se děje třeba kolem České televize a tajných služeb. Minulý týden byla na návrh Hany Lipovské nečekaně odvolána kompletní dozorčí komise Rady ČT.
  Poté se 2 vrcholní představitelé Rady ČT rozhodli složit funkci předsedy a místopředsedy. Zeman prohlašuje, že Českou televizi pokládá za součást opozice, nikoli za vyváženou, objektivní a nestrannou veřejnoprávní televizi, že ředitel ČT by měl skončit. Dále prohlašuje, že předal Babišovi materiál týkající se šéfa Bezpečnostní informační služby Michala Koudelky, kterého několikrát odmítl povýšit. Ta zpráva ukazuje, že Koudelka není dobrý manažer.

  O čem vypovídají tyto zprávy? Že boj v USA, prohlášení médii Bidena prezidentem je využíváno k útoku na podpindosníky, liberály. Dokládají to i další Zemanovy výroky: „Když se nebudeme bránit tomu, že nám dvě husy počmárají pomník Winstona Churchilla nebo že pražský magistrát demontuje pomník maršála Koněva, osvoboditele Prahy i Osvětimi a nositele nejvyšší amerických, britských a dalších vyznamenání, tak nás ovládne Greta Thunbergová a další pubertální zjevy. Pubertou vůbec nemyslím věk, ale intelektuální kapacitu.“
  A v souvislosti s tím, že vítězství Bidena by znamenalo konec nebo odklonění projektu Trojmoří, posílení Ruska, odklon od evropského islámského chalifátu,… tak je s otazníkem, jestli Zeman prohlášením, že by to měl Trump vzdát, nevyjádřil názor právě k projektům GP.

  1. Kvalitní svodka . Smyslem článku bylo poukázat nejen na prohnilost mainstreamové mediálbí scény , ale hlavně na globální charakter informačního pole a i globální charakter střetu v něm. „Ceské“ informace dnes hledá jen občan , který maturoval z čtení Blesku a sledování oficiální televizní scény. Asi tak.

 4. Je to součást probíhajícího procesu . Probíhá konkurs na kormidelníka, v připravovaném rozpadu EU.
  Ne nadarmo je zvýšený tlak ze strany EU na Polsko a Maďarsko. Německé prostitutky už hlasitě vykřikují o nutnosti „vykopnutí“ těchto zlobivých zemí z EU.
  Další který se bude přidávat je Rakousko , kde není problém vytvořit „islámský“ problém , na který bude moci reagovat prosazovaný rakouský chlapec s dostatečnou protiislámskou razancí. Čímž se snadno Rakousko vyčlení ze společenství EU a máme zde základ RU2 .
  Ostatní „dobrovolní“ kandidáti budou mít dvě volby. Pokračovat s EU v pádu ke dnu , nebo posilovat vznikající konglomerát.
  A vracíme se do třicátých let , kdy se „samo“ pevně uchytil nacionalismus v Evropě.
  Ostatní program už je odzkoušený. Ožebračované obyvatelstvo pomocí covid opatření dostane šanci účastnit se v budování pohraniční ochrany , posilování armád , bojově-obranných spolků , zvýšené výrobě zbraní a střeliva. A máme zde vynucený režim diktátora , který nabídne jistoty.
  Klaus starší se úmyslně svým proticovidovým vystupováním snaží převzít řízení kormidla , o což se neúspěšně pokouší synáček. Jakýkoliv soudobý zásah režimu proti němu mu přinese kladné body v rozhádaném covidové společnosti , což je program , který tento klan zviditelní v očích utiskované veřejnosti.
  A karty jsou tím vyložené. Zbude uvadající jádro EU , RU2 konglomerát , který má brzdit ruskou harmoniku a tvořit nárazníkové pásmo, ale zároveň přežívat z jejích zdrojů.
  Kádry které ukáží dostatečnou všehoshopnost ,budou mít zajištěný generační monopol na všechnosidovolování a právě proto dochází k demontáži opěrných bodů starých nepružných struktur.

 5. Varující to informace o poměrech v jednom z našich veřejnoprávních sdělovacích prostředků – České televizi. Podobně by se ale dalo hovořit o poměrech i v jiných státních institucích, orgánech a úřadech hospodařících každoročně se stamilionovými a miliardovými finančními prostředky ze státního rozpočtu. V nich ale nejsou žádné „rady“ nebo jiné nezávislé kontrolní orgány…
  “To se jim to hoduje, když je lidi platí…”

  1. Vnější řízení neplatí svoji 5.kolonu ze svého. Tahle svoloč okrádá vlastní daňové poplatníky a vnější řízení jen dohlíží na beztrestnost tohoto masového „odkláněcího“ procesu. Chvilku to trvá, vymakat
   součinnost 5.kolony , ale za těch 31 let Sametu se vše podařilo . Londýn má v tomto směru bohaté koloniální zkušenosti . Inu ,Britská Východoindická….
   Padne metropole , zapláčou kompradoři v koloniích.

 6. Diky Boletusi za komentar. Chybel mne Tvuj nadhled a optimismus. Co se tyce optimismu, jsem na to podobne, jako Ty. Ten boj o ceskou televizi je dost klicovy – obranu CT zacli chvilkari a stalo to dost penez. Ta zmena v rade televize jde pomalu, ale jiste. Ted to docela nabralo tempo, ze by k vymene reditele mohlo dojit jeste letos nebo 2021 na jare. Proste chci rict, ze jak se to pohne v televizi, tak to je pak signal postupnych, ale relativne rychlych zmen v cele spolecnosti. Nebo to vidis jinak?

  1. Author

   Jinak ne, ale jde o společensko-politický pohyb na principu indukce. Česká televize je česká jen svým názvem. Jde o plně strukturně ovládaný agenturní orgán vnějšího řízení informačního prostoru české vnitřní i vnější politiky.
   O změně nerozhodne autonomně Rada ČT. Ta tu změnu může vykonat, ale svolení /indukce/ přijde zvenčí . Rada ale může velmi úspěšně modifikovat informační pole okolo televize, tohle vnější řízení nedokáže ukočírovat . Myslím , že XTV a LX Veselý je v tomto směru přínosný.
   jde o umění maximálního pohybu na minimálním prostoru.

   1. Diky. Taky chapu, ze to musi prijit zvenci, jenom mne na zaklade zmen v cesky televizi doslo, ze bazina ma zase o kousek mensi vliv.
    Pises jenom sem nebo i nekam jinam?
    Ted sleduju konceptuala, oracla, leva-net a kob-forum. Mas nejaky dalsi tip na informace? Predem dekuju a pokud vadi tykani, tak se omlouvam, jsem 1963.

Napsat komentář