Přehled témat

01:30 prezidentské volby v USA.

Biden svými váhavými prohlášeními v odpověď médiím v podstatě „vystavil potvrzení“ o vítězství Trumpa a ke konečnému prohlášení se za vítěze voleb byl dotlačen. (11:50)

„Vítězství“ Bidena bude znamenat rychlou, bezohlednou a tvrdou čistku státní elity USA a „podpindosníků“. Všichni, kdo gratulovali Bidenovi ke „zvolení“ ještě předtím, než proběhne schůze volitelů, se identifikovali jako cíle čistky.

Náš komentář (doplněno v 15:48)
Z našich výtečníků si pospíšili s gratulací „zvolenému prezidentovi“ Zeman, Babiš, Vystrčil (lísavě gratuloval Kamale Harris, neboť protokolární úroveň mu neumožňuje lísat se přímo k Bidenovi), Karel „kníže“ Schwarzenberk. Předseda Poslanecké sněmovny se naštěstí gratulaci vyhnul, rovněž z protokolárních důvodů, ale ani jsem nenašel žádný jeho servilní komentář nebo tweet. Zato Hamáček se vyznamenal: v jednom tweetu servilně gratuluje a ihned připojuje další, kající tweet, kde se omlouvá za to, že se v únoru unáhlil, když tvrdil, že pouze M. Bloomberg dokáže porazit Trumpa. Uvidíme co zatweetuje vždy spolehlivě neprozíravý mimoň Hamáček za další měsíc nebo dva, až vylezou na světlo boží všechny „demokratické“ volební podvody – nepochybně zatweetuje, že se opět unáhlil.

58:00 setkání velvyslanců pěti zemí s Čubajsem

Čubajs se 1. listopadu setkal s velvyslanci Velké Británie, Německa, Itálie, Francie a Finska. Záminkou bylo projednání otázek souvisejících s globálním oteplováním (náš komentář: od kdypak otázky globálního oteplování projednávají velvyslanci s ředitelem jakési firmy, která navíc nemá prevenci globálního oteplování ve své působnosti? Tuto problematika projednávají výhradně představitelé států, na mezistátní úrovni). Podle VP byl ve skutečnosti Čubajsovi sdělen plán postupu pro uskutečnění státního převratu po „zvolení“ Joe Bidena novým prezidentem USA.

Náš komentář: 7. listopadu (v sobotu) se s Čubajsem sešel Vladimír Putin, v odpovědi Valerije Pjakina toto není komentováno. Program schůzky: rekapitulace výsledků práce společnosti Rosnano za devět let její činnosti. Ale dost možná taky VVP mimo oficiální záznam vysvětlil Čubajsovi, jaký bude jeho osud a co může udělat pro to, aby jej ovlivnil… Jako nápověda může sloužit odvolání ministra stavebnictví Jakuševa, původem z Astrachaně (na jihu Ruska), který byl za svou „vynikající práci“ „odměněn“ okamžitým odvoláním z funkce ministra a jmenováním do funkce zmocněnce prezidenta v Uralském federálním okruhu. Představte si, že žijete v Moskvě, v luxusním bytě někde na hlavní třídě, máte svoje konexe a najednou se stěhujete kamsi za Ural, kde váš čeká spousta práce a schůzek v místě…

1:00:30 Zatčení Hašima Thačiho a soudní proces v Haagu

Smyslem zatčení není Thačiho odsouzení, ale spíše snaha udělat z něj mučedníka a připravit jej na další účinkování. Souvislosti s problematikou chalífátu, destrukce/rekonstrukce Evropy atd.

Vydání 9.11.2020 s titulky od Ireny

Otitulkované přeložené vydání z 2.11.2020, děkujeme Ireně za rychlý překlad.

Předchozí vydání (2.11.2020) s titulky od Ireny

17 komentářů

 1. Pjakin říká, že pro Rusko by bylo lepší zvolení Bidena, neboť mu bude umožněno začistit podpindosniky. Jenže to už bude svět stát nad propastí a tato varianta se bude spíše podobat ruské ruletě,dodávám já. Budu radši, když to vyhraje Trump.

 2. Díky za stránky a uvidíme. Zatím vidím jen plusy, zejména diskuze ke článkům a ne obecná, zveřejňování O-O, tedy to, co absentovalo jinde a kritizoval jsem to, nejen za což jsem tam obdržel jistě zasloužený asi trvalý ban. Snad zde bude admin tolerantnější.

  1. Author

   Ale kdeže! Zabaníme každého, kdo bude trollit 😀
   Ale vážně – máš pravdu. Pokud diskutovat, tak o konkrétních věcech a ne tlachat zleva doprava. Jsem rád, že to někdo ocení. A ještě radši budeme za přínosné příspěvky. Může to být stručné shrnutí a/nebo komentář ke zprávě ze zahraničního zdroje (nikdo nestíhá sledovat všechno, někdo třeba neumí dotyčný cizí jazyk – a není na světě jenom angličtina a ruština). Nebo rozvinout v krátké analýze (na delší analýzy jsou tu knihy…) nějaké konkrétní téma. Co mě tak z hlavy napadá – třeba jak lze účinně čelit aktuální dezinformační a zastrašující záplavě…

   1. Na to už odpověděl tuším Gosudar. „Naše síla je v pravdě.“ Informovat nezpochybnitelně pravdivě bez nějakých iluzorních ezoterických a numerologických argumentů, věcně a s doložitelnými věrohodnými zdroji. Dezinformační a zastrašující zprávy vyvracet čistě argumentačně, bez nějakých dehonestujících poznámek o zdroji informací. To samozřejmě neznamená absenci analýzy osobnosti autora, ale zase jen věcnou, pravdivou a ověřitelnou bez spekulací.

Napsat komentář