Jako student koncepce jsem si několikrát zaznamenal, že VP SSSR i Pjakin ve svých analýzách sledují běžnou literární tvorbu. Důvodem je, že GP díky nim má příležitost sledovat možnosti a tendence rozvoje světa včetně reakce populace na ně.

V knize „Sad roste sám?..“ je popsáno tvarování těchto již existujících možností takto: „V životě společnosti nemůže být ani jeden jev vytvořen z ničeho, a potom „vytažen za uši“ do potřebné podoby, ale možnosti, které se otevírají, mohou být přeměněny ve fungující tendence, tendence mohou být přetvořeny v jevy a jevy generované společností mohou být převzaty pod řízeni — různorodé ve svých cílech a prostředcích — aby potom na tomto základě život společnosti získal určitou účelnost – řízené směřování.“

Dnešní technokratické civilizace se týká očekávaný konec pomocí nějaké technogenní katastrofy (ať už skutečné nebo zkonstruované). Spisovatelé tzv. katastrofických románů se předhání ve vymýšlení různorodých způsobů konce civilizace, GP jisto jistě tyto jejich počiny sleduje (včetně reakce lidí na ně) … a v případě potřeby může využít některou z nich.

Jedno z aktuálních témat řízení světa je coronavirus a speciálně očkování proti němu. V této souvislosti jsem si nedávno vzpomněl na katastrofický román od spisovatele John Christoper – Smrt trávy popisující kolaps civilizace po nezvládnuté epidemii, která zasáhla zdroje potravy.

Děj knihy:

Čínu zasáhne plíseň Chung-Li postihující rýži (rýže je jedním z druhů trav) V Číně vzniká hladomor, přibývající mrtví v milionech.

„Soucit“ s mrtvými žene veřejné mínění k požadavkům na urychlené řešení a politici se ho rozhodnou poskytnout. Během 3 měsíců vědci vymyslí postřik „Izotopem 717“. Ten funguje zdánlivě skvěle – likviduje všechny 4 doposud známé kmeny Chung-Li.

Jenže díky spěchu se nepřišlo na to, že existuje ještě 5. kmen skrytý za těmi prvními čtyřmi. Ty 4 kmeny bránily jeho většímu rozlišení (proto byl taky přehlédnut). 5. kmen je proti postřiku „Izotopem 717“ imunní a nic mu tedy nebrání v šíření. A 5. kmen má jednu novou vlastnost – postihuje již všechny trávy (tj. i pšenici, oves, normální trávy sloužící jako krmivo pro dobytek).

Lidstvo se tak ocitlo bez hlavních hromadných zdrojů potravy (rýže, pšenice, maso), zůstaly brambory, zelenina, ovoce, ryby, … a přichází hrozba hladomoru. Nastávající katastrofu prohloubí ne-lidské reakce vlád i obyvatel na tuto hrozbu.

Přístup technokratického světa k řešení libovolných problémů, který je tím základem nevyhnutelnosti tragického konce technokratické civilizace vyjadřuje (podle mě) tento dialog hlavních hrdinů ve chvíli, kdy již věděli o existenci imunního kmenu 5, kdy si však ještě nebyli ochotni připustit blížící se kolaps civilizace, a ještě několik měsíců normálně chodili do práce.


„Asi jsme oba trochu panikáři,“ řekl. „Od zprávy, že se objevil kmen 5, je k vyhlídce bramborového jídelníčku či hladomoru a kanibalismu ještě daleko. Za tři měsíce, co se do toho vědci skutečně pustili, už byl vyvinut 717.“
„Ano,“ přisvědčil Roger, „to mi taky dělá starosti. Každá vláda na světě se bude utěšovat stejnou chlácholivou myšlenkou. Vědci nás ještě nikdy nezklamali. Nikdy doopravdy neuvěříme, že nás zklamou, dokud se to skutečně nestane.“
„Pokud něco zatím nikdy neselhalo, dá se předpokládat, že to neselže ani tentokrát.“
„Ano,“ přikývl Roger, „myslím, že dá.“

Nelidskost technokratického světa ukazuje i řešení přijaté vládou Velké Británie v okamžiku, kdy se ukáže, že proti kmenu 5 nestihnout najít řešení … uzavřou velká města a vybombardují je atomovkami. Důvodem je, že nějaké potraviny (hlízy, zelenina, ovoce, ryby, …) přeci jen na venkově zbydou, ale rozhodně ne pro tehdejší počet obyvatel. Pro vlastní přežití včas se chovající vládní elity je tedy potřeba snížit počet obyvatel státu.

Zbytek děje knihy je pak věnován útěku hlavních hrdinů z uzavřeného místa na odlehlou venkovskou a dobře chránitelnou farmu. Během útěku zabijí nejprve vojáky u zátarasu, později i civilisty – vše v zájmu vlastního přežití.

Tématu se podobným způsobem věnuje i kniha Muži pod ochranou od Roberta Merle.
Poselstvím této knihy je, jak epidemie (v tomto případě virus kosí jen muže) může velmi lehce přetvořit demokracie v diktatury (v USA k tomu stačil přijetí jednoho zákona „o Zástupcích“, který má sloužit k tomu, aby nemuseli neustále probíhat doplňovací volby za zemřelé mužské zákonodárce. Těmi Zástupci se staly manželky politiků)

Závěrem:

K sepsání článku mě přiměla aktuální reklama na očkování: „Udělejme za koronavirem tečku“ (po kterém mi naskočí asociace na 5. kmen z uvedené knihy). Není však třeba se omezovat jen na očkování, protože obdobná technokratická řešení se objevují i jinde, např. v zemědělství:
https://www.3pol.cz/cz/rubriky/medicina-a-prirodoveda/795-roundup-ready-plevel

Vždy si tím jen připomenu, že je třeba pokročit v přeměně společnost z technokratické, kdy se lidé podřizují technice (chybějící morálka při nadřazenosti techniky nevyhnutelně vede společnost k obdobným katastrofám menšího či většího rozměru) směrem k biologické civilizaci (což je asi neuskutečnitelné při zachování dostatečné kvality života, např. zachování dostatku zdrojů na školství pro všechny) nebo alespoň ekotechnické civilizaci, ve které je technika podřízena morálce lidí, tj. je používána jen tam, kde je to účelné a zároveň morálně ospravedlnitelné.

24 komentářů

 1. Knihy asi velmi zajímavé – nečetl jsem, ale dále Váš myšlenkový konstrukt vychází z toho, alespoň to na mě tak působí, že přijímáte tezi o přírodním vzniku Covid-19. Už zde je zásadní chyba při pokusu hledat řešení ze současné krize. Dle mého názoru je krize Covid-19 řídící manévr, který cíleně ovlivňuje současné světové problémy ve všech oblastech (i ten Pjakin o tom takto referuje), ale má několik pánů, a to v původním plánu nebylo zamýšleno. Hlavní scénárista si opratě evidentně bere zpět pevně do rukou a celou pandemii otočí proti těm všem Gatesům, Fauciům, Babišům atd. Sledujte GB, Filipíny, Texas a ty poslední události v ČR – tornádo, výbuch v chemičce Babiše, poslední rozhodnutí rady pro vysílání atd. Já zkouší zase přemýšlet dle knihy Poslední gambit. Ale zajímavý článek. Pokud jsem něco z článku špatně pochopil, tak se omlouvám!

  1. Author

   Jde mi primárně o ukázku škodlivosti technokracie.

   Technokracii můžeme přirovnat k nadvládě strojových řešení. Stroje mají předvídatelná (předprogramovaná) řešení a nulovou morálku. Lidé se v technokracii chovají obdobně jako stroje, což je situace, kam nás GP chtěl dotlačit. Takovéto do absurdna posazené katastrofické romány ukazují možné konce technokratické civilizace.

   Jestli je ta dnešní epidemie přírodního nebo umělého původu není z tohoto hlediska až tak podstatné … chování vystrašených programovatelných lidí předurčuje přijímaná řešení v technokratické společnosti (což je vhodné podhoubí pro možnost, že taková „řešení“ situaci jen zhorší).

   V dalším článku chci poukázat na to, že přivedení lidstva k technokratické civilizaci je tím místem, kde se zastavil rozvoj člověka směrem k lidství a několik jedinců si uchovalo svůj náskok nad zbytkem společnosti, díky čemuž ho můžou zotročovat.

   1. Děkuji za upřesnění a rozumím Vám. Možná se o přirozený odklon od technokratické civilizace postará ten Zákon času, který pomalu, ale jistě ten vědomostní náskok, jak píšete „několika jedinců“, bezpečně smazává. Odtud možná ten jejich strach a spěch a řešení vidí ve vakcínách…… ČAS UKÁŽE 🙂

 2. utekať nie je kam, nepomôže, možno dočasne na pár mesiacov. potom nastúpi koniec
  Nastal čas, keď múdre diskusie nepomôžu. Nikomu a ničomu.
  Jediné čo pomôže, je tvrdý odpor. Natoľko tvrdý, aby ste prekonali moc elít a zlikvidovali vašich likvidátorov.
  Lebo teraz sú len dve strany.
  1) Otrokári, ktorí chcú zničiť premnožených nepotrebných hlúpych otrokov, ktorých ja zbytočných 7,8 miliardy.
  2) Na druhej strane stojí 7,8 miliardy otrokov, z ktorých väčšina je naozaj nepotrebná, hlúpa, premnožená natolko, že skutočne hrozí, že otroci prežerú planétu.
  Kam von z tejto situácie?
  neviem.
  Ale ja patrím k otrokom, a ak sa nebudeme tvrdo brániť, tak nás zlikvidujú.

  1. @JAO – neporozuměl jsem,ke komu a za koho mluvíš.
   Pokud si na svoji otázku odpovíš „neviem“, proč s tímto monologem jdeš diskutovat ? Zkus to napsat znovu a srozumitelně .
   Mimochodem,nejsem ani otrokář a ani otrok. připouštíš, že to je možné ?

   1. Není to možné. Jsi otrok, i když možná ne na takový „úvazek“ jako většina otroků a navíc si to nepřipouštíš.
    Vysvětlím:
    Ať chceš nebo nechceš, musíš stávající systém z velké části akceptovat, včetně jeho vývoje, upgrade, zesilování, atd. Čím?
    Chodíš nakupovat, pobíráš důchod (včetně valorizace). používáš hromadnou dopravu, využíváš zdravotní péči, třídíš odpady, atd. Tak či onak jsi do systému začleněn a z toho začlenění vyplývají jisté vzorce tvého chování.
    Ano, můžeš odmítat očkování, ale časem tě nepustí k doktorovi nebo do obchodu. Můžeš diskutovat na fóru, ale někdo tě sleduje a pokud překročíš hranice „mírného pokroku v mezích zákona“, zabanuje tě nebo ti smaže účet.
    Vzpomeň si, jaká byla situace pře dvěma, pěti a deseti lety, jaký byl systém a kde jsi byl ty. A porovnej to se současností a s výhledem na příští 1, 2, 3 roky.
    Už chápeš, Spartaku?

 3. Prekariát v naší zemi potřebuje sjednocující myšlenky s takovými pravidly pro život, které ho osvobodí od ideologické slepoty. Až prekariát pochopí, že jeho budoucnost je beznadějnější nežli byl život předcházejících generací, pak se zákonitě najdou i přirození vůdcové prekariátu, kteří ho povedenou na cestě k lepší budoucnosti života v míru nežli je ta současná.
  Když se dokázali sjednotit ke společnému cíli v naší minulosti husité anebo v současnosti černoši v USA, pak to zvládnou i naši součastníci. Zakázané dějiny a politická ekonomie nám dokazují, že lepší pravidla pro budoucnost života v míru si můžeme vytvořit i bez zahraničních direktiv.

 4. Velice podnětný článek, který čtu záhy po shlédnutí posledního přeloženého dílu od VVP.
  Zaujalo mě, že v díle předchozím krátce zmínil, že vakcína (pravděpodobně mRNA experimentální genová terapie) je nástrojem genocidy. Nyní zmiňuje,že za určité světové „proočkovanosti“ bude mít Putin možnost uskutečnit řídící manévr (v souvislosti s Pfizer pak zmiňuje vlastní cíle korporátních skupin v Big Pharma).
  Když uvážím, že západní společnost se nachází na pokraji pomyslné fáze 4 z Calhounova experimentu, a rychlá redukce populace západního světa by mohla všechny tyto problémy s nadspotřebou a ničením biosféry vyřešit (nadto by se provedla jakási forma selekce společnosti), tak vzhledem k varování z úst odvážných vědců (kterých stále přibývá) by skutečně ten proces mohl dopadnout v blízké budoucnosti tak, jak bylo řečeno ve studii Deagel (dnes již na zdroji smazáno, dohledal jsem pouze fragment v článku od L.Větvičky)

  https://vetvicka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=746234

  Stále mám tedy silnější pocit, že ta „vakcinace“ proti něčemu, co má smrtnost podobnou chřipce, je tak důležitý proces s ohledem na výše uvedené, že si ho nikdo ze světových lídrů nedovolí brzdit do té doby, dokud nebude dosaženo požadovaného cíle v procentu „proočkovanosti“ populace (tedy myslím především mRNA).
  Bohužel je to ale pro mne vize veskrze děsivá.

 5. Pokrok vo vedecko technickom smere musí íst ruka v ruke s rozvojom ľudskosti a mravnosti. Nie je potrebné vzdávať sa technologických výdobytkov a vedy, dokonca to ani nie je v záujme ľudstva. Technologický návrat niekam do 19 storocia v princípe nič nerieši. Znamenal by pokles počtu obyvateľov i drastický pokles životnej úrovne a sotva by viedol k „poľudšteniu“ . Bolo by zrejme otázkou času, kedy by ľudská civilizácia podľahla nejakej existenčnej výzve. Zrejme nie je Božím zámerom vydať sa touto festou.

 6. „Zbytek děje knihy je pak věnován útěku hlavních hrdinů z uzavřeného místa na odlehlou venkovskou a dobře chránitelnou farmu. Během útěku zabijí nejprve vojáky u zátarasu, později i civilisty – vše v zájmu vlastního přežití.“
  Knihu neznám, ale autor proto, aby byla kniha prodejná, předkládá jako smysluplné východisko zachránit se jak to jen lze. To bývá v takovýchto románech obvyklý způsob řešení situace. Autor nám sděluje, že udělat vše pro své přežití je v mezních situacích jediný skutečně účinný způsob záchrany.
  Na základě uvedeného románu bude odvozené pravidlo číslo jedna znít „žádné spoléhání se na politiky“. Pro přežití ostatních nejsou užiteční.
  Užitečné jsou zcela jiné znalosti a dovednosti nežli nám jsou podsouvány sdělovacími prostředky. Odtud je potřeba začít.

 7. … je třeba pokročit v přeměně společnost z technokratické, kdy se lidé podřizují technice … směrem k biologické civilizaci nebo alespoň ekotechnické civilizaci…

  Kdo a jak to udělá, když třetina české populace má dvě dávky očkování (dobrovolně), třetina má jednu dávku a na druhou čeká (dobrovolně) a ze zbylé třetiny polovina dostane obě dávky do konce roku. Navíc po volbách přejde dobrovolnost v povinnost – jinak se nikam nedostaneš a přijdeš o práci.
  Bez pokynů z Berlína, Brusele a Fašingtonu žádný politik (ani ten budoucí, po volbách) nehne prstem.
  Bez dedolarizace světové ekonomiky (která bude trvat ještě nejméně 30 let) se ekonomicky nikam nepohneme.

  Nejprve tedy musí přijít toto –

  Článek 25 Listiny Svobod, práv a povinností:

  (1) Občané mají právo a současně povinnost postavit se na odpor proti každému, kdo by omezoval, potlačoval nebo odstraňoval svobody a práva občanů, měnil nebo rušil ústavní pořádek proti vůli občanů, omezoval nebo znemožnil činnost ústavních orgánů a orgánů státní správy a územní samosprávy nebo jejich činnost namířil proti občanům a státu.

  – a teprve potom budování nové společnosti.

  Chápeš, že nás čekají jen dvě varianty? – BOJ (ozbrojený) nebo pád do OTROCTVÍ, který už de facto začal.
  A moudré diskuze na KOB foru na tom nic nezmění…

  1. Author

   Chápeš, že nás čekají jen dvě varianty? – BOJ (ozbrojený) nebo pád do OTROCTVÍ, který už de facto začal.
   A moudré diskuze na KOB foru na tom nic nezmění…

   Chápu možná víc než si myslíš … počkej na příští můj článek.

     1. Ad Jura:
      Bolševici, kteří provedli říjnovou revoluci, vybudovali Sovětský svaz, vyhráli 2SV, dobyli kosmos a zkrotili jádro, vládli v SSSR téměř 70 let, než je vlastní soudruzi zradili.
      Právě oni na 6. prioritě (i dalších, viz ekonomika, kultura, atd) porazili všechny své nepřátele a vybudovali nový stát, novou společnost, na nových principech a jsou historickým důkazem toho, že lepší budoucnost je možná. Nebyli poraženi na vyšších prioritách řízení, jak tvrdí Dušan, byli ZRAZENI!
      A to je velký rozdíl…

     2. Já si myslím, že bolševici se nikam neztratili. Jen prostě nedostávají šanci cokoliv uskutečnit, neboť pro jejich úspěšnou činnost je potřeba mnohem méně rozdělená společnost, než je dnes. Ne nadarmo se dnes společnost rozdrobuje na co nejmenší kousky z jakéhokoliv pohledu. A nejlépe na „kované“ individualisty. Stačí se pořádně podívat kolem sebe. I proto se také co nejvíce snižuje úroveň školství a vzdělání, aby se již „předem“ omezil počet případných „nevhodných“ takto nebezpečných osob pro dnešní „civilizaci“.
      A jejich postupné odstraňování a boj s nimi ze strany „těch druhých“ probíhal i za Stalina, např. zneužitím za pomoci udání a i poprav třeba kolem roku 1937. Za všechny lze uvést snad příklad Rokossovského, který si užil svoje před válkou a dobře věděl, kdo a za co mu to způsobil. Nebo lze uvést boj tzv. „Vavilovců“ s Lysenkem. Jeden cestoval po světě a nic konkrétního neudělal tehdy a druhý doslova a do písmene zachránil Sovětský svaz před hladomory. A hádejte, který je dnes propagován jako ten lepší …
      Navíc Bolševici nikdy nebyli v podstatě samostatnou stranou nebo její organizovanou platformou. Je to mnohem spíše postoj k životu, k práci a ke společnosti. Celá řada z nich – především ti „obyčejní“ – i tehdy byla nestraníky.
      Sami si tak můžete určit, na jakých úrovních se proti nim postupovalo a postupuje už hodně dlouho.

     3. To je právě ten problém se 6. prioritou. Kdy ji použít a kdy ne?
      Ostatně i GP prohrává s americkou státní elitou na nižších priorotách a na vysokofrekvenčních procesech (či jak to nazvat).
      Nebýt konceptuálů kolem Putina kteří tento světový systém 20 let stabilizují, tak by americká státní elita tuto civilizaci zničila už před 10 lety.
      Puton zachránil krk i GP, kterému zoufale chybí kádry, protože všude jsou rozlezlé kádry americké státní elity.

   1. Tvůj další článek bude zbytečný.
    Stačí si přečíst diskuzi k tomuto článku a na jakékoliv systémové změny, vývoj lidského myšlení nebo dokonce pochopení zákonitostí společenského dění můžete zapomenout…
    Vás Kobáků jsou možná stovky, ale těchhle jsou miliony…
    https://www.seznamzpravy.cz/clanek/top-10-ceskych-youtuberu-vydelavaji-miliony-a-rodice-je-neznaji-ci-nesnasi-168938#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=Mi28CTJu35s-202107051757&dop_id=168938&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Napsat komentář