V Japonsku na základě zákona o svobodnému přístupu k informacím licenční úřad zveřejnil dříve nepřístupná data ze zkoušek vakcíny mRNA od společnosti Pfizer / BioNTech na zvířatech. Data ukazují, že nanočástice mRNA nezůstávají v místě injekce do svalové tkáně, jak tvrdí výrobci, ale v mnoha případech se ve vysokých koncentracích dostávají do orgánů. Novinář z RT DE požádal ministerstvo zdravotnictví na federální tiskové konferenci v této věci o jeho komentář.

Novinář WARWEG:

Japonský licenční úřad nyní předložil nebo zveřejnil své hodnocení pokusů na zvířatech s vakcínou od společnosti Pfizer / BioNTech, z něhož mimo jiné vyplývá, že na rozdíl od tvrzení výrobce nanočástice mRNA nezůstávají v místě vpichu, ale někdy se nacházejí ve vysokých koncentracích v orgánech, zejména v ženských vaječnících. Takže by mne zajímalo, zda má spolkové ministerstvo zdravotnictví k dispozici podobné údaje v Německu a pokud jsou k dispozici, jak je hodnotíte?

NAUBER:

V Německu máme čtyři vakcíny, které byly schváleny agenturou EMA na základě předložení příslušných údajů. Vakcína BioNTech / Pfizer je jednou z těchto čtyř vakcín. To je určující.

WARWEG:

Moje otázka se týkala skutečnosti, že alespoň z těchto údajů japonského schvalovacího orgánu očividně vyplývá, že tyto nanočástice mRNA nezůstávají v místě vpichu, ale byly nalezeny ve vysokých koncentracích v orgánech. Německá federální vláda musí mít jistě také k dispozici odpovídající údaje o pokusech na zvířatech s touto vakcínou. Byl tento jev pozorován?

NAUBER:

Nemohu zde komentovat, co řekl japonský licenční úřad. Mohu vám říci, že tato vakcína byla testována agenturou EMA a obdržela příslušná povolení. Jelikož prošla touto procedurou, lze ji aplikovat v Německu i ve všech ostatních zemích EU.

Dále je uveden screenshot datového listu japonské regulační agentury o vakcíně Pfizer / BioNTech. Tabulka dokumentuje, jak se spike protein hromadí v různých orgánech, kam by se podle výrobce ve skutečnosti neměl dostat. Hodnoty vaječníků a sleziny jsou zvýrazněny žlutě:

https://de.rt.com/inland/118484-tierversuche-mit-biontech-impfung-zeigen-konzentration-nano-partikel-in-organen/

Překlad byl proveden s pomocí překladače, takže za možné nepřesnosti se omlouvám.

A zde navazující zpráva:

Evropská komise povolila vakcínu Pfizer/BioNTech k použití u dětí od 12 do 15 let

Evropská komise schválila nasazení vakcíny od firem Pfizer/BioNTech u dětí ve věku 12 až 15 let. Krok v pátek doporučila Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA), napsala agentura Reuters. Regulátor uvedl, že látka by měla být aplikována stejně jako dosud u již schválené kategorie starších 16 let, tedy dvěma injekcemi v rozmezí alespoň tří týdnů.

EMA poznamenala, že rozhodnutí o tom, zda a kdy vakcínu v této věkové kategorii nasadit, bude nyní na jednotlivých státech.

https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/vakcina-pro-deti-pfizer-biontech-ockovani-proti-koronaviru-covid_2105281704_onz

Vakcína Pfizer/BioNTech by brzy mohla být i pro děti starší 12 let. Testuje se také očkování kojenců

Na začátku podzimu by lékaři v Česku mohli začít proti koronaviru očkovat i děti. Myslí si to ministr zdravotnictví za ANO Petr Arenberger. Podle něj se teď v souvislosti s očkováním dětí dokončují klinické studie.

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/koronavirus-covid-ockovani-deti-pfizer-biontech_2105031447_tzr

Tak co tomu říkáte? Necháte své děti očkovat?

13 komentářů

 1. Byl by nějaký odkaz na celou zprávu? Nebo alespoň název a/nebo jméno autora, abych si to mohl sám najít? Zajímalo by mne, jak postupovali, navíc se mi nezdá, že v tabulce je uvedena celková koncentrace lipidů (Total Lipid concentration), zatímco ve článku se píše o nanočásticích mRNA.

    1. I tak děkuji. Vypadá to, že originál byl napsán anglicky (podle tabulek) a do japonštiny to bylo přeloženo. I z toho mála, co není japonsky, dovedu něco vyčíst. Ty lipidy s vakcínou úzce souvisí – nanočástice tvoří molekuly mRNA obalené lipidovou vrstvou, díky té lipidové membráně se mRNA má dostat dovnitř buňky /ale nechápu vůbec jak, tyto membrány jen tak nefúzují, k fúzi je nutný integrální protein, který je schopen se navázat na povrchový protein buňky, a toto v laboratoři snad nikdo ještě uměle nevytvořil /. Metoda měření rozdělení těchto částic v jednotlivých orgánech spočívá ve vpravení radioaktivní sloučeniny – derivátu cholesterolu /cholesterol je součástí buněčných membrán, které zpevňuje/ – do membrán nanočástic. Tam, kde to více svítí, tam je těch nanočástic více, podle intenzity záření je lze kvantifikovat.

    2. Tabulka 2.6.5.5B není ve článku, který jste převzala, uvedena úplná. V tom japonsky psaném dokumentu je tato tabulka na stranách č. 6 a 7, zde vidím jen tu část ze strany 7. Na straně 6 je přitom dost podstatná informace – množství nanočástic v místě vpichu (Injection site). Srovnáním s množstvím v jiných orgánech je několikasetnásobné.

     1. Author

      A to snad znamená, že se v těch orgánech nehromadí či co? Tu tabulku jsem neuváděla já, byla převzata z německého článku. Oni vědí, jak to na ty orgány bude působit? Je to pro ně přirozené, aby se v nich hromadily ty částice? Novinář položil otázku a nedostal odpověď. A to, co může snést organismus dospělého, nemusí snést organismus dětský, nemluvě o tom, že je teprve vývoji, například k těm vaječníkům… Nikdo nic neví, přesto tím chtějí děti naočkovat?

     2. To znamená pouze to, že v orgánech je toho mnohem méně než v místě vpichu. Jestli ta množství jsou nebezpečná nebo ne, to nevím. A ani nevím, zda to vůbec někdo ví. Proto ten novinář odpověď nedostal – málokdo otevřeně přizná, že neví, zahraje to raději do autu. Experiment trvající 48 hodin nemůže prokázat, že se něco v orgánech hromadí trvale.
      To nezveřejnění celé tabulky mi bylo podezřelé, to jsou takové bulvární praktiky a zavání to conquestovštinou (R. Conquest – „vědec“, autor knihy Velký teror, který psal propagandistické lži o historii SSSR, na základě drbů a odkazů na prameny, které jeho tvrzení vůbec nepodpíraly, dle slov G. Furra propagandu s poznámkami pod čarou) . Vám to vůbec nevytýkám, ale autorovi ano, to je prostě chyba, které se hned mohou chytit oponenti.

     3. Jak píšete – experiment trvající 48 hodin nemůže prokázat, že se něco v orgánech hromadí trvale, zrovna tak ale nemůže prokázat ani opak, totiž že se v orgánech nic nehromadí. Je třeba měření zopakovat, aby bylo patrné, zda nanočástice z místa vpichu dále někam neemigrovaly, a jak dále vypadá situace v zasažených orgánech. (Křivka obsahu nanočástic v orgánech v čase má v případě vaječníků, slinivky, štítné žlázy, lymfatických uzlin a jater rostoucí charakter.) Nicméně, už jen fakt, že k nějaké migraci nanočástic dochází, spouští můj vnitřní alarm!! Vidím, že ani ve štítné žláze (Thyroid), lymfatických uzlinách (Lymh node) není množství zanedbatelné. Hodně nanočástic je v játrech – pro srovnání, v místě vpichu (Injection site) 24.6 % podané dávky (absolutní čísla 165 – viz tabulka nahoře), v játrech (Liver) 16.2 % (absolutní čísla 24,3) , játra mezi ostatními orgány jasně vedou. Není mi moc jasné, proč je koncentrace nanočástic v místě vpichu největší po 2 hodinách; zcela evidentní je, že po 24 hodinách poklesne.

   1. Author

    Ještě jsem našla dvě zmínky o té zprávě, aniž by tam byla jakkoliv specifikována podle čísla 185350 zde:
    https://www.ema.europa.eu/en/documents/assessment-report/comirnaty-epar-public-assessment-report_en.pdf

    Nechci do toho šťourat, nejsem žádný odborník, ale neměli by alespoň na konci uvést zdroje? Ledaže by si z těch zdrojů vybrali jen to, co se jim hodí… Ale to už jsou opravdu jen dohady.

 2. „Necháte své děti očkovat“? Některé ovce určitě. Na donucení těch ostatních se jistě něco najde. Nepochybuji, že v tom se jistě dobře vyznají.

  Čemu se ale divím nejvíc je to, proč se k něčemu takovému propůjčili mnozí lékaři. A dokonce v „dobré vůli“, což může být i pravda.
  Neuvědomují si, že tím snižují prestiž a důvěryhodnost svého povolání / poslání? Nebo i oni – „za peníze všechno“?

  1. Aktuálnu úroveň zombifikácie lekárskeho stavu krásne ukázala minuloročná „pandémia“. Len cca 1 z 10 lekárov sa pokúšal pacientov liečiť, ostatní ordinovali „na diaľku“ zo strachu pred smrtnosťou… Že medicínu aj študovali a teda môžu používať vlastnú hlavu a skúsenosti a že skladali Hippokratovu prísahu, tak na to všetko Dr.zombie’s zabudli…
   Ja im hovorím – pán doktor, keď vám bude horieť dom a vy zavoláte hasičom, nečudujte sa, ak vám telefonicky odkážu: „Zoberte veľkú plachtu, prikryte ňou plameň a použite vedrá s vodou. A potom zavolajte, ako sa darí…“

Napsat komentář