Zkusil bych ze svého pohledu, byť už se to rozebíralo….Přiznám se – možnost otupení majdanizačních snah jsem přehlédl a musím připustit, že vůbec není nereálná.

Je to opět scénář Skripal, akorát na jiný způsob – už tu byl Skripal ve své originální podobě, pak Skripal formou Navalného, jenž zvládá Novičok jako aperitiv, a teď tu máme zase Skripala v podobě Vrbětického skladu.  Jak stupidní tyhle frašky jsou, netřeba rozepisovat. Připadá mi, jako by si někdo chtěl zasloužit pololetní prémie.

Krásně se nám vybarvily struktury pod vlivem i rozsah vnějšího vlivu. Avšak tentokrát takovým způsobem, jenž je zřetelný i pro lidi, nemající o globálním řízení ponětí. Jak se mi to jeví – základním škůdcem je zde imunitní systém státu BIS. Ta zajišťuje, aby u nás lidi a strany na klíčových postech byli a zůstali pod vlivem nadnárodního řízení Anglie-USA – ministerstvo zahraničí, ministerstvo vnitra a vlastně i další ministerstva, včetně školství. Je už pak jedno, jestli pokyny chodí z EU, Washigtonu, nebo Londýna.

Pozoruhodné je, s jakou vervou k tomu došlo a jak stupidní příběh má sloužit jako základ. Podle sledů událostí – výměna ministrů zdravotnictví a malopetra a reálné hrozby, že by ČR mohla obdržet Sputnik – dostala BIS pokyn, či se rozhodla – jednat. I vymysleli narychlo příběh, jenž by neobstál ani jako mexická telenovela, načež byl našimi Aspenovci a čučkaři rozmáznut po celé ČR. Mnohým se jistě ulevilo – představa jak třeba Aspenovec Hamáček vyjednává o Sputniku v Moskvě, musela být pro něj děsivá.

Vzhledem k tomu, že však tato hrdinná akce čučkařů nezískala žádnou reálnou zahraniční podporu (slovní nepočítám a i té je pomálu), indikuje mi to spíše lokální iniciativu našich čuček, vycházející ze skutečnosti, že Hrad velmi účinně využil objektivní skutečnosti – covidového běsnění – k dosahování subjektivního cíle, jenž byl v důsledku aktuálního infopole velmi těžce napadnutelný. Taky se podívejme, jak se ten covid najednou zlepšil – tudíž se infopole může přeorientovat na jiný druh hysterie… (otevřeme lidem hospody a oni zapomenou na covid a Sputnik…do podzimu), mimo to je potřeba začít připravovat voliče pro nadcházející volby. Evropa si nyní moc nevyskakuje, protože poslední události z Běloruska můžou být pro ni dosti nepohodlné. A tak v tom čučkaři zůstali sami – jak příznačné.

Reálně to znamená, že si to Moskva bude vyřizovat přímo s Prahou, ale bez podpory EU. Očividně je snahou do nenávratna poškodit vztahy mezi RF a ČR. To se jim podle všeho podaří, ale ne nutně do nenávratna. Pálení mostů je doména Západu.

Vzhledem ke stále neutěšenější situaci kolektivního Západu – světový četník se drolí před očima v čele s dementním Bidenem, Německo chce dokončit Nord Stream 2 stůj co stůj, a až se tak stane, bude mu hodně zavazet Brusel, státy EU dostaly tak 1/8 vakcín, než dostat měly, organizátory likvidace Lukašenka si podává FSB… Je zjevné proč má Londýn tak na spěch. Dochází čas. To, co teď provádějí ti tragédi pod vlivem a zaprodanci z BIS, není jen útokem na ČR, ale taky na V4 (a v podstatě východní Evropu), aby se nedej bůh nedostala do Ruského světa (skrze Sputnik), mohla zůstat prašivá covidem bez vakcíny a mohlo tak vzniknout trojmoří pod Londýnskou kuratelou.

Zatím to vypadá tak, že Praha Moskvě vyhlásí válku, avšak Anglický vliv bude objektivně upadat s odchodem Anglie z globální scény, což už započalo a tak chcípající kobyla nejvíce kope. Z Putinova projevu bylo zřejmé, že se Rusko začíná na plno zakusovat do řešení domácích problémů, jelikož vnější hrozby má již pokryté (neznamená to, že mu nic nehrozí, ale že má na dané hrozby čím odpovědět). A toto je ta zásadní globální změna, kterou všichni v jeho projevu čekali, ale málokdo ji slyšel. Odteď o svých zájmech a cílech rozhoduje Rusko a bude to ono, kdo stanovuje červené čáry pro ochranu svých zájmů.

No a naše Republika… Pomineme-li ty, co aktuálně s takovou vervou lížou Anglickou prdel – nám ostatním nezbývá, než pokračovat v cestě, kterou použil Hrad – využívat objektivních okolností k subjektivním cílům – tudíž nechte je, ať to dotáhnou do absurdna, nechte je, ať se zdiskreditují, zkomplikujte jim to u voleb. Poukazujte na stupiditu té frašky a vliv nadnárodního řízení. A až Německo bude jednat s Ruskem ohledně Nord Streamu, a ti jim budou dělat obstrukce, kvůli chování některých členů EU, pak se začnou dít věci. Už pak možná bude i Koudelkovi hořet koudel u prdele. Nám to samozřejmě taky přinese ztráty – člověk si ale váží nejvíce toho, co si sám vydře. Ne toho, co mu spadne z nebe. Tudíž pokud si naši státnost vydřeme, budeme výrazně imunní vůči pokusům o všemožné subverze v budoucnu.

PS: Nord Stream 2 bude taky velký problém pro finanční systém, protože pochybuji, že bude vyrovnání za plyn probíhat v dolarech…

9 komentářů

 1. A na nás (ČR) zbyde jen tohle:
  Mišustin volá babišovi:
  Andreji, máš doma plynový kotel?
  Mám a co má býtt?
  Tak ho vyhoď.
  Andreji, máš v garáži auto na benzín (naftu)?
  Mám, a co má být?
  Tak ho zavčas prodej.
  A Andreji, svítíš doma žárovkami?
  Svítím a co má být?
  Tak sháněj louče…

   1. Nechci Vlastě konkurovat, ale mám taky jedno.

    „Polithňupové“ na Seznam zprávy „analyzují“ kauzu Vrbětice, 18 diplomatů a prezidentův zítřejší projev.

    Nic zábavnějšího jsem už dlouho nečetla. Např.:
    „Zkuste se vžít do kůže člověka, který tady hlásá už osm let velmi proruskou politiku, na Hrad mu napíší velký krásný nápis ‚velezrada‘ a on je teď v situaci, kdy se mu jeden z pilířů jeho zahraničního směřování hroutí.“ :-)))

 2. https://pravyprostor.cz/zpatecka/
  V odkazu výše se na PP překvapivě citují zdejší stránky (Fidelo) rozbor situace s dovětkem, že pokud je tato verze na KSBForum.eu správná tak “ Zeman vyjebal nejen s opozicí a BISkou, ale i s našimi evropskými spojenci.“
  Už delší dobu pozoruji, že PP není zdaleka tak fanaticky protiruský jako býval. V poslední době se tam objevují docela objektivní články. Infopole se se zjevně otáčí správným směrem, pomalu, ale otáčí.

 3. Cituji: „Z Putinova projevu bylo zřejmé, že se Rusko začíná na plno zakusovat do řešení domácích problémů, jelikož vnější hrozby má již pokryté (neznamená to, že mu nic nehrozí, ale že má na dané hrozby čím odpovědět). A toto je ta zásadní globální změna, kterou všichni v jeho projevu čekali, ale málokdo ji slyšel. Odteď o svých zájmech a cílech rozhoduje Rusko a bude to ono, kdo stanovuje červené čáry pro ochranu svých zájmů.“

  S tím stoprocentně souhlasím. Teď se budou vymezovat ty hranice, což bohužel nebude pro nikoho bezbolestné, očividně ani pro nás. A je to i dost nebezpečné, protože se začalo hrát o hodně.

 4. Skvěle napsáno.
  Neřešitelné rozpory se hromadí a blíží se jejich vyřešení čímsi radikálním, očekávám to s nadějí, ale také obavou. Poznámka o dolaru je v této věci velmi podstatná. Dolar se přestává používat, tato tendence zesiluje a bude zesilovat a je to zcela zásadní problém.

Napsat komentář