Krátká úvaha o jednom z možných důvodů vrbětického „retro“ představení z pera jednoho z pravidelných diskutujících @Fidelo .

K časovému sledu skandálu Vrbětice

První vrbětický Kundrův článek https://www.respekt.cz/agenda/za-vybuchem-municniho-skladu-ve-vrbeticich-stoji-rusti-agenti-kteri-se-pokusili-zabit-skripala byl na webu Respektu zveřejněn v sobotu 17. dubna 2021 nejpozději v 18:01 hod. – archive.org/web má uloženou nejstarší verzi toho článku v sobotu 17. dubna 2021 v 18:01:55 hod. Lze dohledat přesný čas zveřejnění .
Krátký tříminutový brífink premiéra Babiše a vicepremiéra Hamáčka, na kterém oznámili vyhoštění 18 ruských diplomatů na základě zjištění bezpečnostních služeb k Vrběticím 2014, proběhl týž den, ale až o hodinu a tři čtvrtě později, v čase od 19:44 do 19:47 – tento brífink přenášela živě např. ČT24, záznam přenosu je např. zde: https://www.youtube.com/watch?v=4vWsxlHwDgQ.

Takže Zeman s Babišem oním brífingem a vypovězením 18 diplomatů skutečně předešli nastartování českého majdanu možná takřka o minuty. Nebo, přesněji řečeno, svým vystoupením Babiš s Hamáčkem na poslední chvíli otupili ostří již počínajícího majdanu. Všechny připravené akce majdanu totiž v podstatě probíhají bez ohledu na to, že vláda proti Rusku zakročila s maximální razancí: Kečup na ruské ambasádě; demonstrace před ruskou ambasádou; svítící nápis „Velezrada“ na hradě; obviňování Zemana a Babiše z pozdní reakce a liknavého proruského postoje; Petříčkovy požadavky, aby vláda vysvětlila, proč nejednala, když věděla o věci už dříve; návrh na zrušení česko-ruské smlouvy o spolupráci; požadavky na vyhoštění prakticky všech zbývajících ruských diplomatů atd.

Jenom díky tomu brífinku se ale celý ten jejich majdan vlamuje do otevřených vrat, takže chybí ten rozhodující střet a vygradování. Proto demoblok tak zuří na Zemanovo mlčení, protože dobře ví, že za týden už emoce opadnou a rusofobní dav vystydne, někteří začnou třeba i přemýšlet. Alespoň do jisté míry. A aby demoblok zabránil přístupu rozumu a zachoval emoční vzepětí, musí přetahovat strunu, chová se neadekvátně, a jeho neadekvátní chování v důsledku vyvolá adekvátní reakci davu.

Čerstvá zpráva o tom, že Moskva přistoupila na paritu 7+25, svědčí o tom, že Moskva situaci velmi dobře chápe. Někde jsem už ale před chvílí zahlédl vyjádření Votápka, který slavil vítězství jejich (tzn. demoblokového) silového přístupu k Rusku a viděl v tom ústupek a důkaz slabosti Ruska (přesně v tom smyslu, jak o výkladu zdrženlivosti ruské diplomacie šíleným Západem mluvil Pjakin). Pokud budou všichni podpindosi reagovat jako on, tak bude jasné, že naopak oni nechápou vůbec nic a nevšimli si, že nejde o vítězství demobloku, ale o vítězství Babišovy vlády, která jim právě sebrala téma, a oni, protože budou dál jako zombie pokračovat ve své rusofobii, budou překvapeni ztrátou podpory. Normalizaci vztahů začne svým vyjádřením už prezident Zeman.

Tolik kolega @Fidelo

Za mně pár doplňujících slov :

– nevidím tuhle show se zřetelným rukopisem MI6 jako jednoduchou jednoúčelovou akci. Sleduje cíle dovnitř ČR i za naše hranice. První blesková pochvala přišla právě z Londýna. Provedení ovšem potvrzuje upadající úroveň jinak příslovečné britské pedantnosti a péče o detaily. Richard Moore jako nedávno instalovaná Nová hlava zpravodajců je zjevně na roztrhání. Chybičky se vloudí. A nemohu si pomoci, je tam i kus úmyslného švejkovství na české straně. To, že hlavním informačním zdrojem senzací je kanál Bellingcat (tedy opravdický informační K A N Á L), to je jaksi ta třešnička na dortu pejska a kočičky. Jako by nestačil ten malajsijský Boening a máme je tu opět a na zavolanou.

Takže bych nepřeháněl emoce, odfekalizování zainteresovaných bude chvilku trvat a někdo nakonec ten kbelík s nevábným obsahem dostane jako dáreček. Kdopak to asi bude?

32 komentářů

 1. Author

  Po více než dvoutýdenním běhu „kauzy Vrbětice“ se ukazuje asi to podstatné. Domácí cíl byl jen jeden- a to je Hrad a prezident Zeman. Tedy ne majdan na svržení vlády, ale majdan na svržení Zemana. A jako minimum- alespoň rozbití tandemu AB+MZ. To první Zeman „returnoval“
  To druhé se podařilo, ale ,upřímně řečeno- projekt Babiš je tak jak tak u konce. Horší ovšem je, že s pádem Babiše mohou padnout i některé ještě české potravinářské segmenty.

 2. Prosímvás, s tím Respektem by to nebylo nic překvapivého. Zjistil jsem však, že v tomto případě čas zveřejnění vychází až po tiskové konferenci vlády. Stránka, která zachycuje historii webových stránek totiž udává čas v GMT (Greenwich mean time). GMT je oproti středoevropskému času opožděný o 1 hodinu, oproti našemu letnímu času o 2 hodiny.

  To znamená, že udaný čas vydání zprávy v Respektu jako 18:01, ve skutečnosti znamená 20:01 – tedy po zveřejnění vládou.

 3. Author

  @Ladis – Ty tanečky na prodloužených tanečních okolo Vrbětic svědčí jen o jednom. Už je to okresní přebor se stále horšími tanečníky. Tohle je fakt ultra-pitomost , ale může potopit jak Hamejdu (který na týden vzal ZAMINI), tak i Koudelku . Dát dohromady kšeft a strategické „ohrožení“ velevýznamného flíčku uprostřed Jewropy – to je teda špek !

   1. Author

    Samozřejmě- praxe je kritériem pravdy, a ta zatím běží a ještě zdaleka nedoběhla. Ale na Hamejdu nesázím, to není kůň do dostihů , ale koník s hlavou domestikovaného poníka. Proto je tam, kde je a proto dělá to,co dělá . Obecně vzato – všude budou hadry vyždímány dosucha, než půjdou do spalovny.
    (Biden,Macron,Johnson…a i Hamejda a Babiš). Je rozdíl mezi spalovnou a nekontrolovaným požárem…

   1. Author

    Běží to podle not z Hradu .Zeman zašťoural a jiný Zeman je náhle ve světle reflektorů. A vypukla lítá bitva o to, co kdy kde někdo řekl a co kdy kde někdo slyšel. Ten tah Hamejdy nebude z jeho hlavy, ale je velmi dobrý. Vypadá to, že kydání hnoje započalo…

 4. Author

  Vrbětice odstartovaly zásadní změnu diplomatických vztahů
  středovýchodní Evropy a RF. To není proces česko-ruský, ale proces , na němž spolupracuje GP s RF. Tato část Evropy je „vytahována“ z monolitu EÚ ,řízené zatím v módu Londýn+Washington. Dvě verze – RUII anebo Trojmoří . Rusku to vyhovuje, protože lépe se mu bude spolupracovat v BLOKOVÉ koncepci RVHP II (ať už to bude RUII anebo Trojmoří) , než s EÚ jako Čtvrtou říší řizenou z Atlantiku.
  Takže to vypadá, že i ty přiblblé Vrbwětice budou nakonec převzaty a směrovány tam, kde to starším klukům vyhovuje a Rusku taky.
  Vztahy ČR a SR s RF se budou budovat na úplně nové platformě.
  V ní už nebude místa pro RUSÁKY , ale jen občany RF.

 5. Podívejme se kdo procitnul.
  https://www.msn.com/cs-cz/zpravy/Zahrani%C4%8Dn%C3%AD/medved%C4%9Bv-kritizoval-%C4%8Desko-je-podle-n%C4%9Bj-rukojm%C3%AD-politiky-usa/ar-BB1g921B?ocid=msedgntp
  Z otočky Medveděva lze usoudit, že čištění podpindosnické bažiny v RF se daří. Ještě vyčisti tu naši. Věřím, že Zeman na tom usilovně pracuje, indikují to změny na MV i jeho projev po zpackaném tyjátru ve Vrběticích.

 6. Jediné, co mi chybí je to, že se nikde nepíše o tom, že agenti vycvičení na vyhazovaní do povětří nemůžou být vycvičení traviči. Jen a pouze James Bond umí vše a že by pro ruskou tajnou službu pracoval univerzální Pat a Mat, co umí vše a vše zpackají mi přijde nevyužité.
  Hezký večer

 7. Rozhodně zajímavý rozbor. Mám však problém s tím, že Babiš s Hamáčkem svým vyjádřením navíc vědomě zabránili majdanu. Čin by to byl jistě zaslužný. Nicméně politiku ČSSD a ANO nevnímám jako pronárodní. Vnímám ji jako poškozující suverenitu státu na mnoha frontách zároveň. Zabránit majdanu a dát hlavu na špalek, protože oba pánové jsou podle mě politicky tvrzením o Vrběticích odepsaní, by udělal jen člověk s morálními kvalitami. Ty dlouhodobě u obou pánů nevidím. Oba členové Aspen institutu ad. ad.
  Dle mého názoru je pravdě blíže článek názvem Pražská černá komedie. Podle mě posloužili jen jako užiteční idioti a odkryli členy páté kolony v ČR, Evropě, kteří k tomuto kroku vyjádřili kladné stanovisko. Možná jde o zviditelnění a odpis lidí sloužících zájmům státní elity USA.

  1. Babiš s Hamáčkem v boji proti kovidu volili kroky postrádající logiku. Kroky represí a nesmyslných nařízení. Zkrátka lidé je měli už plně zuby. Hamáček si chtěl vylepšit image cestou do Ruska a vyjednat dodávky Sputniku V. Byly i články s Babišem, který se přimlouval také za Sputnik V. No a najednou BIS předloží kauzu Vrbětice a Hamáček po tom s Babišem skočí. Možná jako zastírací manévr jejich tažení proti kovidu s tím, že se přehodí výhybka na Vrbětice a Rusko. Vždyť Pjakin říká, že paměť davu je +-14 dní. Pokud se nepletu. Takže si oba pánové mohli myslet, že se na některé věci do voleb lépe zapomene. No a role prez. Zemana, který jim to údajně posvětil? Nevím. Nicméně nedělní pořad na CNN Prima news s prez. Zemanem do skládačky doplní možná další dílek. Samozřejmě Vrbětice řeší Dukovany a Sputnik V.

  2. Author

   Chronologie událostí se v takovéto složité operaci určitě neřídí motivací či dobrými úmysly nasazených figur. To jen k otázce hledání ušlechtilého úmyslu v jednání AB anebo JH.
   Na české půdě proběhl čelný střet Ruska a Západu a Vrbětice „bouchly“znovu po 7 letech jako viditelné vyjádření tohoto střetu. Možná ,že právě ty Vrbětice zabránily daleko většímu bouchnutí o několik set kilometrů dále na východ. Zafungovaly jako ventil a část napětí se prostě převedla do diplomacie. To ukáže blízký čas.
   Je jen dobře, že se tady v diskusi rodí více názorů , od toho je analytika ,viď Vlasto… Neměj za zlé nám věčným učedníkům, že tebe a tvé autority taky občas nerespektujeme. Ještě,že je máš, co bys jinak psal, že…

   1. Poznatky z projevu prez. Zemana na CNN Prima News ze dne 25.4. Zeman nedrží pribehovou linii Babiš Hamáček. Poukazuje na to, že existují 2 vyšetřovací verze a že prozatím nejsou důkazy k té poslední verzi ala teror. čin 2 agentů a je to třeba vyšetřit. Pro mě byla důležitá informace ta, že Zeman byl pro vyhoštění 18 údajných špiónů z ruské ambasády v ČR. Babiš s Hamackem mu neřekli o vyhoštění 18 diplomatů, ale 18 špiónů. Odtud podle mě podpora vyhoštění ze strany Zemana. Co víme dále z tohoto článku https://www.seznamzpravy.cz/clanek/hamacek-zemanuv-projev-cesku-nepomohl-radost-ma-moskva-152065 je, že si Hamáček dělá starosti z druhé vyšetřovací verze. Nejraději by měl jednu a to svou verzi teror. činu. U této verze se může vždy odkázat na zvídavé otázky novinářů, veřejnosti stylem ,,Promiňte, nemůžu k tomu nic sdělit. Je to přísně tajná informace“. Zeman tuto linii druhým příběhem naboural. I když v rozhovoru na CNN Zeman říkal, že má Honzu Hamacka rád, tak jejich vztahy nejsou dle mého názoru upřímné a přátelské. Pokud Hamáček s Babišem použili termín špióni, tak Zemana podrazili. Ale je to mazaný lišák a vrátil úder rozhovorem. Také se domnívám, vzhledem k uveřejnění zprávy o ter. činu ve Vrbeticich 17.4., podle nejistoty v Babisove hlase, že k tomuto oznámení přišel jako slepý k houslím. Domnívám se, že je to celé akce v režii Hamacka…

    1. Author

     Neprotiřečím Ti, protože si myslím, že v celé vrbětické skeči se odráží i současná vnitropolitická mapa v ČR. Včetně toho, kdo řídí vládu a kdo řídí Hrad . Od toho se odvíjí jednak KDO mluví, jednak KDY mluví a jednak O ČEM mluví .
     Zeman si MOHL vzít týden na zajištění dostatečného objemu a kvality informací, aby mohlk po týdnu validně promluvit.
     Hamáček s Babišem jako šarže nižší úrovně dostaly BEFEHL a podaly hlášení. No a podpindosové byli situací natolik povzbuzeni, že se pokusili přihřát si svoji polívčičku majdanem – nikoliv převratem !! Cílem bylo maximální oslabení a znedůvěryhodnění Hradu a příprava na vítězné tažení do Strakovky. Majdan může být i český – a o tom článek je.
     To, že sem občas docházející prvňáčci ve zpracování informací znají jen Kyjevskou formu Majdanu – nu, co s nimi naděláme. Učit se,učit se,učit se. Akorát, že od svého guru pana VK toho moc nepoberou a zůstane jim na krku pořád ten informační obojek..
     Zeman opět ukázal, že politika je umění dosažení možného ve zdánlivě nemožných podmínkách. Jak říká Koncepce a DVTŘ : využij objektivní vývoj pro subjektivní cíl.

 8. Nesmysl, žádný majdan v ČR se nepřipravoval.
  Pozadí je úplně jiné, ČR je pouze užitečný idiot v mnohem vyšší hře – podrobnosti zde:
  https://aeronet.cz/news/beloruska-kgb-cesko-v-sobotu-vyhovelo-americke-cia-s-urgentni-zadosti-o-odvedeni-medialni-pozornosti-od-minsku-kvuli-odhaleni-operace-silence-v-moskve-kde-americka-cia-prisla-o-dva-assety/

  zde
  https://vlkovobloguje.wordpress.com/2021/04/22/otazky-kolem-vrbetic-ii/
  https://vlkovobloguje.wordpress.com/2021/04/23/otazky-kolem-vrbetic-iii/

  a zde:
  Vrbětice – poslanec Lubomír Volný – PS PČR 20.4.2021
  https://www.psp.cz/eknih/2017ps/stenprot/098schuz/s098173.htm
  https://www.psp.cz/eknih/2017ps/stenprot/098schuz/s098184.htm
  A pokud se potvrdí „česká stopa“ v přípravě puče v Bělorusku a budou zveřejněna konkrétní česká jména. pak teprve se máme na co těšit. A jsem opravdu zvědav, koho budete na podzim volit – vy „analytici“…

  1. Author

   Respekt střílí pořád ty petardy. Ale zjišťovať kdo ? Já myslím, že zasvěcení ho už dávno mají. Ale zajímavá informace je tato :Putin v telefonátu s Bidenem už 11.dubna sděloval, že ruská strana má informaci o přípravě převratu v Bělorusku . Ale zatčení prběhlo později a Vrbětice zajistily potřebný randál, aby se tahle informace nedostala ven.
   Vrbětice jsou střípkem velmi složité hry a jejího neúspěšného sehrání
   22.dubna se uzavírá kauza Bělorusko, podle mně definitivně, včetně osudu Lukiho.
   11.4 – rozehrávka
   22.4 – proměněný mačbol

  2. I v první verzi článku Respektu se píše „Na tiskové konferenci to v sobotu řekli premiér Andrej Babiš a ministr vnitra Jan Hamáček…“ – takže článek nelze brát jako startovní výstřel. Spíše už bylo všechno připravené a čekalo se na vhodný okamžik (nejspíš až skončí pohřeb prince Philipa). Což by mohlo ukazovat na angažmá Britů.

   1. Děkuju za korekci. To, jaký čas archive.org/web používá jsem nekontroloval, i když samotná otázka mě napadla. Takže když se teď dívám, tak archive.org/web/ ukazuje, když člověk najede myší na daný čas uchované verze, že jde o 18:01:55 GMT, tedy Greenwichského mean time, a ten je oproti našemu časovému pásmu o dvě hodiny posunutý. To znamená že Google poprvé zálohoval článek ve 20:01:55 hod. našeho času. Takže tím se vysvětluje, to že v článku je už B+H konference zahrnuta. Kundra tedy musel článek vyvěsit někdy v průběhu 14 minut mezi 19:47 a 20:01 hod.

   2. Tak jsem se díval ještě na nejstarší chudičkou verzi článku v Lidovkách o třech odstavcích https://web.archive.org/web/20210417180111/https://www.lidovky.cz/domov/zive-sledujete-mimoradnou-tiskovou-konferenci-babise-a-hamacka.A210417_194601_ln_domov_vag, kterou google zálohoval v 18:01:11 GMT, čili prakticky ve stejný okamžik jako článek Kundrův. Na rozdíl od Respektu, který přesný časový údaj o prvním vyvěšení článku neuvádí, článek v Lidovkách, zachovává přesný časový údaj o vyvěšení – byl vyvěšen už v průběhu tiskovky v 19:46 hod.

 9. Perfektní práce. A pak, že nemáme kádry.
  Cíle směrem do vnitřku našeho státu jsou odkryty. Je potřeba to co nejvíc rozšiřovat, otupit útoky 5-té kolony a proti Babišovskou hysterii, ustát to do voleb. Info pole se rychle mění. Cíle směrem k Evropě také nebudou dosaženy – očekávám řev z Bruselu, ale Německo chápe a nenechá se znovu zatáhnout do konfliktu. Největším nebezpečím jsou loutkové státy podél ruských hranice, ale bez Evropy pindosi sami do boje nepůjdou.
  Takže v součtu posílení autority Ruska, u nás i v celé Evropě.

 10. …těší mě, že autoři uvažují podobně. Hra o vyčištění jeviště globálních hrátek probíhá pod hlavičkou „vrbičky“, do které jsou schované všeliké kšefty se zbraněmi.
  Cílem kauzy je (podobně jako včera Fico o Sorošovi) odložit kabátky i košilky rybářů v českém rybníku.
  Protože musí být vyčištěné hřiště pro dohody velmocí.
  A protože česká povaha a myšlení si potrpí na „překlápění“ významů i výkladů slov, tak jsme přirozeným prostředníkem dohadovacích procesů.
  …a Vrbětice jsou testem těchto dovedností…

 11. K článku bych si dovolil toliko podotknout, že, dle mého soudu, velmi dobrá trefa.

  Bude zajímavé pozorovat další denudaci těch našich kašparů, kteří snad ani nechápou, co ve skutečnosti dělají a proč jim vždy někdo vyfoukne vítr z plachet.

 12. Ten okamžitý nástup hejtrů na všech hlavních internetových plátcích by napovídal připravené koordinované akci. Ten tlak je stále velký, nicméně sem tam u některého článku o Rusku, agentech 00X, nebo zlém zlém Putinovi, vůbec žádné negativní diskusní příspěvky nejsou. To znamená, že „nástup“ na diskuze je někým řízen. Někým, kdo ukáže trolům prstem článek a oni se vrhnou na diskuzi a hejtují o s to šest, přičemž si ještě zvyšují „rejtink“ svých hejtů. Jenže ten jejich „řiditel“ asi občas na nějaký článek zapomene, takže se tam neukáže ani jeden z nich. Kdyby ty nájezdy trolů nebyly koordinovány, tak se v diskuzích objeví +- stejné množství hejtrů, jako normálních příspěvků. Nyní lze ovšem vysledovat buď 100% negativních příspěvků vůči Rusku, nebo 0% negativních příspěvků vůči Rusku. Holt snaží se, ale jsou průhlední. A jelikož jedou v „úkolu“ a maj blbýho řídícího důstojníka, tak je prozrazuje jejich činnost/nečinnost. Čert je vem.

Napsat komentář