Opět Margarita Simoňan, někdy je dobré si poslechnout, jak se na vás dívají odjinud. Ono to tak trochu dokáže změnit úhel pohledu a uvidět se ze strany. My přece také teď patříme do „té Evropy“ a podílíme se na jejích cílech. Řekněte, děláme to v zájmu svého státu? V našem zájmu, nás občanů? Čemupak se my učíme od „té Evropy“? (Video od 55:26)

https://www.youtube.com/watch?v=Ipx6_RgvRa8

Jak se za pár týdnů vzdát Hitlerovi? Bez jediného výstřelu? Rozhodíme ruce a vzdáváme se. Jak to udělalo půl Evropy? Budeme se od nich učit, jak ještě teď uzavírat své státy před koronavirem? Pamatujete se ještě na karanténu? Na tu naši jarní karanténu, která na jaře skončila, začátkem léta. A teď už se blíží další jaro a oni stále ještě přitvrzují. U nich je tam doposud jakési strašné, orwelovské království. Doposud, už rok! Máme se od nich učit, jak si poradit s problémem, který se týká všech? Měli jsme tu fašismus, který se dotknul všech. My si s ním poradili a oni ne. Teď se všech dotýká pandemie. My si s ní poradili a oni ne. Vakcínu jsme měli jako první a dávno ji zaregistrovali. Oni se té své nemohou dočkat, ani se o ni sami mezi sebou podělit. Čemu se od nich máme učit? Čtyřicátému pátému pohlaví? Víte, já si nedokážu představit ani to třetí natož čtyřicáté páté. My se od nich nemáme čemu učit!

Nebo se snad máme učit od Británie? Od Británie, kde každou zimu umrzne desítky tisíc starých lidí, kteří umřou ve svých domech, protože nemají peníze, aby si v nich zatopili. Sergej se na mne dívá tak… Já chápu, že to zní šíleně. Ale to je jejich vlastní statistika! Dvacet tisíc lidí, Sergeji, já nežertuji. Jen se podívejte, to je jejich vlastní statistika, kterou zveřejňují. Důchodci tam umrzávají ve svých domech, protože nemají peníze na jejich vytopení. Každé jaro potom radostně zveřejní tuto statistiku! „Jen se podívejte, letos jich bylo 22 tisíc a loni 25 tisíc?! Od nich se máme něco učit? A čemu? Nechtějte mne rozesmát. Jak u nás rádi říkají a píšou na svých tričkách: „Nechtějte rozesmát mé Iskandery!“

A co se týká našeho novinářského vyšetřování. Děkuji, že ses o něm zmínil. Je to vyšetřování o dalším, takzvaně nezávislém médiu. A já velmi dobře vím, že všechna ta „nezávislá“ média vůbec nejsou tak nezávislá. Přičemž i ta nejopravdovější jsou závislá na těch nejmonstróznějších, nejvíce rusofobních amerických, evropských a vůbec západních strukturách. Všechna, všechna do jednoho! Já vůbec znám jen jednoho, skutečně nezávislého novináře, kterého nikdo nefinancoval, kromě jeho čtenářů. To je Julian Assange. A jak dopadl? My všichni víme, jak Assange dopadl. (Pozn. překl. Já nemám nic proti Assangeovi, ale myslím, že i on měl svého sponzora a plnil zcela konkrétní řídicí cíle, i když si toho sám nemusel být úplně vědom, ale to bych, myslím, urážela jeho inteligenci.)

Takže ti skvělí kluci u nás vedli různá novinářská vyšetřování a zveřejňovali… Nu, sbírali a zveřejňovali informace o všem na světě: o státních úřednících, o novinářích, o mně, o tobě, prostě o kde kom. A najednou se ukazuje a my ty dokumenty máme, že to všechno dělali za peníze fondu NED (The National Endowment for Democracy), kterému také skládali účty. V hlášení je tam přesně napsáno: „Víte, jednou týdně to nestíháme. To je moc často. Chtěli jste, abychom měli 150 tisíc shlédnutí? Tak potvrzujeme, že toho bylo dosaženo. A 6 000 USD platíme hlavnímu redaktorovi, ostatním tolik a tolik. Je to v pořádku?“ V pořádku!

A co je to ten fond NED? Fond NED, Kolja to musí vědět. To je fond částečně financovaný kongresem USA a částečně Státním departmentem USA. A jeho prezident už v roce 1991 řekl, že tento fond je zakládán (samozřejmě je to fond na ochranu demokracie), protože demokratickým společnostem v různých státech je trapné brát peníze přímo od CIA. Přesně takto to řekl, Voloďo. A jeho druhý zakladatel… A ten fond samozřejmě založili „bývalí“ pracovníci tajných služeb, ze CIA. A druhý zakladatel toho fondu veřejně řekl, že tento fond teď dělá to, co dřív dělalo CIA.

To znamená, že kolega Badanin, ruský novinář bral peníze od CIA, aby pro ně špicloval ve svém státu. Já jsem před několika lety mluvila s jedním pracovníkem toho takzvaného média…. Já neměla důkazy, ale bylo to všechno vždy tak na koleně látáno, že to bylo jasné. Já mu přímo napsala: „Uvědomujete si, že vás budou soudit podle paragrafu špionáž? To, co vy děláte, je jasná špionáž. Je to špionáž, vlastizrada!“ Jeho to tak rozhořčilo, prý: „Jak to můžete říci?“ A já mu říkám: „Já jsem o tom přesvědčena! Je to jen otázka důkazů, protože všechno, co děláte je, že za peníze CIA shromažďujete informace o svém státě a snažíte se ho rozložit, fakticky na pokyn CIA a ještě jim z toho skládáte účty.“ Chápete to? To přece hlava nebere. Že je huba nebolí, když nás (Rossia Today) nazývají propagandisté a tak podobně. Poslyšte, my pracujeme pro svůj stát. My bráníme svou vlast. Stejně jako to například dělá armáda. Pracovat pro svou vlast není žádná hanba. Pracovat pro svou vlast je ctí a je to ceněno. A pokud ty za prachy CIA rozkládáš svůj stát, tak jsi zmetek. Omlouvám se, ale prostě to nemohu jinak říci. To vám vstávají vlasy na hlavě, když čtete ty dokumenty. (…) A proč to tak dělají? My to víme sami i celý svět to ví. Už kdysi vojenský teoretik Carl von Clausewitz o tom mluvil, že Rusko není možné dobýt, ale skvěle se dá rozložit zevnitř. A to jsme v posledních sto letech viděli dvakrát. Dvakrát! V roce 1917 (pozn. překl. jen připomínám, že šlo o únorovou revoluci v roce 1917, která Rusko rozložila) a v roce 1991. A oni by to rádi zopakovali.

12 komentářů


 1. Pravým Rusům dochází trpělivost s Evropou i s jejími občany, kteří to idiotské chování svých státních struktur trpí. A myslím, že to dopadne tak, že Evropu
  prostě odepíšou a budou se orientovat dál na východ a na ty státy, které neplní nadšeně ten úkol házet Rusku klacky pod nohy. Sice jsou si vědomi, že stejné zmetky mají i ve svých řadách, ale také ví, že my si to nechceme připustit.

  1. @ Bety
   ani bych se nedivil kdyby Eu odepsali…..jevi se to jako moc usili se slabymi vysledky.
   Orientace na vychod se zda byt logictejsi..
   -kryt zada Cine az si prijde vyzvednout Taiwan kde ziska to co hledaji v Eu…semiconductory, precizni obrabeci centra, technicky vzdelane lidicky…etc
   Nakonec Taiwan je cinske uzemi, ktere bylo nasilim odtrzeno, tak proc ne?
   Pomer sil se meni a valka s USA se asi konat nebude a za par let bude Cina opet silnejsi a US slabsi.
   Az plne integruji Taiwan do sveho systemu / tak bych se nedivil kdyby se Rusko + Cina + S.Corea dohodli
   pomoct Jizni Coreii a zapojit ji do vychodniho economickeho bloku.
   Byla by to vyhra pro vsechny…no a Japonsko, by bylo hloupe kdyby se nepripojilo ke svym mocnym sousedum.
   A EU + US…? by meli zacit vyrabet vice dospelackych plenek nebot se z toho samou radosti po….

 2. Ahoj,
  ziji zde s anglosasy nejakych 40 let a pohoda a vzajemny respect/zub za zub/
  Ti co se zde snazili prosadit s tou ceskou priposranosti a podlezavosti, take tak skoncili/moc neuspeli…nebot to oni moc radi nemaji a povazuji to za slabost.
  Musite se vzit do jejich mysleni a kdyz spravne odhadnete kam budou utocit tak musite mit pripraveny protiutok a bit do jejich slabych mist..potom vas berou za sobe rovneho.
  Tak jako Margarita s Irenou…
  To je ta spravna strategie ktera na ne plati
  Blahopreji devcata …kdyz jiz chlapi nemaji /az na par vyjimek /koule….
  Osobne mne to vecne braneni a obhajovani pravdy at jiz v RU ci jinde ve slovanskych narodech unavuje….
  Nejlepsi obrana je utok….
  Nezabyvat se navalnym, kolarem ,kocabem ci jak se ti tajtrdlici a vlastizradci jmenuji ale neustale utocit do jejich slabych pozic……,to je cesta k vitezstvi

 3. Já jsem si myslel, že si ta paní dělá srandu s tím, že v Anglii každoročně umře 20 000 starých lidí z chladu doma proto, že si nemohou dovolit topit, protože nemají peníze.
  Zadal jsem do googlu klicova slova „england death old people Frozen at home“….no a nebyl to výmysl. Hned skoro první odkaz:
  https://www.theguardian.com/society/2016/jan/20/older-person-dying-winter-fuel-poverty

  Z těch anglanu je mi špatně…20 000 vlastní lidí nechat takto každoročně umírat…nemám slov.

  1. Co se divíš? Když mohli angláni od nás požadovat proplacení ošacení, zbraně, munici atd. po světové válce část. 2 za naše vojáky, kteří bojovali za ně!!!!!!! Mimochodem, víte proč se američani namontovali do války? Kdyby to neudělali, tak by se v roce 1946 Rusové zastavili na západním pobřeží malé velké británie.

   1. Příteli Petře, nevím, asi jsi diplomat, že to nepíšeš naplno! Oni to nepožadovali! Oni si to prostě sebrali z Českého Státního Zlata, které bylo u nich uloženo. Ano čteš dobře ze státního pokladu! Sprostá krádež, nic víc, nic míň! Tento fakt byl mnohokrát zveřejněn a zcela jednoduše si ho lze ověřit v knize – Kam zmizel zlatý poklad republiky od Stanislava Motla.

Napsat komentář