Nejprve krátký úvod do světového kontextu.

Anglo-americké impérium řízené z Londýna se drolí. Jednopolární celosvětová nadvláda liberalismu (Titanik) narazila na ruský ledovec. Na palubě se ještě tančí, ale loď už nabírá vodu. Boj o přeformátování USA běží na plné obrátky i po dosazení Bidena do prezidentského úřadu. To potvrzuje i nevydařený pokus o Trumpův impeachment. Kdo bude v USA konečným vítězem? Myslím, že to není to nejpodstatnější. Trumpem započatý proces obnovy USA jako národního státu již běží a má širokou podporu lidí. Pozice USA, jako světového policajta je tím ztracena. Velká Británie se bez svého nástroje mění na malou Británii (královně uletěl krkavec).

Jak se to promítá do dění v Evropě a u nás? Přímou odpověď poskytlo Davoské fórum.

Většina světové „elity“ v Davosu stále ještě blouznila o zlaté miliardě, spojení Covidu a eko-fašismu, pochopitelně vše převlečené do líbivého kabátu slibů. Například tento článek dobře shrnuje vize a plány „starých elit“: „Virtuálne stretnutie v Davose – inventúra pandemických prorokov Veľkého resetu a hľadačov post-covidovej sekulárnej spásy“

https://www.hlavnespravy.sk/virtualne-stretnutie-v-davose-inventura-pandemickych-prorokov-velkeho-resetu-a-hladacov-post-covidovej-sekularnej-spasy/2427952

V.V.Putin v protikladu k těmto plánům předložil Evropanům ruskou variantu řešení globální krize. Už sám fakt, že mu to bylo umožněno, potvrzuje změnu rozložení globálních sil. V podstatě jde o vynucení přiznání skutečnosti, že opuštěná Evropa nemůže v dnešní podobě samostatně přežít a v každém případě bude potřebovat ruské zdroje a pomoc. I přes siláckou rétoriku Evropy, je všem jasné, kdo má navrch a vymezí mantinely spolupráce.

„Ruský políček: Během tiskovky Lavrova s vyjednavačem vyhostili unijní diplomaty“

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/rusko-behem-navstevy-sefa-unijni-diplomacie-vyhostilo-tri-unijni-diplomaty-40350107#seq_no=1&dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.web.nexttoart&dop_req_id=M6rPuuCqroY-202102051501&source=clanky-home

Jaké jsou varianty budoucího uspořádání v Evropě? Do čí sféry vlivu Evropa přejde po vyklizení pole Bažinou? Jaký vliv budou mít tyto změny na naši národní budoucnost? A jak to souvisí s děním na naší politické scéně?

Variant budoucího uspořádání Evropy je určitě mnoho. Rozvedu tři.

• Přechod k předložené ruské koncepci při zachování EU a její transformace do nové Evropy spolupráce. Předpokladem je výměna starých zkostnatělých anti-ruských řídících kádrů za nové, schopné vzájemné spolupráce na nových principech.

• Přechod k ruské koncepci provázený rozpadem EU, případně ztrátou vlivu EU centrály, spojený s emancipací jednotlivých členských států, které se schovají pod deštník euro-asijské unie. Tendence silných zemí EU k převzetí řízení budou zastaveny přechodem k modelu vzájemné spolupráce.

• Imitace přechodu k ruské koncepci, kdy se v oslabené EU chopí moci/iniciativy její nejsilnější státy a začnou potichu prosazovat vlastní zájmy. Sem zařazuji i plány a probíhající pokusy o formování různých seskupení zemí (konglomerátů jako RU 2, Trojmoří,…). Vývoj je ale velmi rychlý, domnívám se, že původní projekt (autor Londýn, USA) na vytvoření koridoru mezi Ruskem a Evropou (Trojmoří) bude již těžké realizovat. Evropa se postupně vymaňuje z anglo-amerického řízení a v tichosti probíhá další pokus o převzetí řízení středoevropských kolonií pod křídla nové německé centrály. Pro Německo je jednoznačně prioritou převzetí ČR. Macronův deštník nad hlavou Matoviče může mít v tomto směru také symbolický význam.

Třetí varianta je bohužel nejpravděpodobnější. Jak se zachová nejsilnější stát v EU – Německo? Své zájmy bude obhajovat potichu, ale tvrdě na vyšších prioritách řízení. Jsme pro ně nepostradatelní (energetika, levná pracovní síla, odbytiště potravinářských přebytků, vložené investice), to je jasná odpověď.

Jakou formu pokusu o naše ovládnutí nejpravděpodobněji zvolí? Německo svému stínu neuteče. Snad se již po dvou světových válkách poučilo. Nemusíme se bát, že nás obsadí jeho vojsko. Zde připomínám „tichý ústavní převrat“ popisovaný v prvním díle článku. Pokouší se dosadit své lidí do vedení našeho státu (částečně převzetím původní anglo-saské rezidentury). Představitelé jistých klanů udělají všechno pro zachování davo-„elitarizmu“ u nás. Západ je pro ně v tomto ohledu garantem jejich životní strategie – uchování možnosti parazitovat na práci většiny. Od čerta k ďáblu. Pokud nemohou sloužit Londýnu, budou sloužit Berlínu.

Připomínám nebezpečný pokus o další ovládnutí našich zdrojů. Na stole je žaloba Lichtenštejnů u Evropského soudu. Jde o pokus prolomit Benešovy dekrety. Přímý útok na zbytek naší suverenity, rozvrácení právních základů našeho státu. Podminování základů naší státnosti rozvrácením jeho právních základů.

Další pokus o odstranění Benešových dekretů probíhá přes Slovensko. Jde o snahu docílit zrušení rezoluce národní rady SR o nezrušitelnosti Benešových dekretů, o které informuje poslanec EP za SPD Ivan David.

https://cz24.news/prave-probiha-primy-utok-na-cr-evropska-komise-a-parlament-pracuji-na-zruseni-benesovych-dekretu-hodlaji-navstivit-slovensko-a-dosahnout-zruseni-rezoluce-narodni-rady-slovenske-republiky-o-nezrusi/?fbclid=IwAR2_L1lbKRUravoPyn4F55MaF8PrU5r6ywrWJyWmDyT5ZUD7vHrARkqz-OU

Jak se po očekávatelném rozhodnutí soudu zachová naše státní moc, pokud bude u vlády po podzimních volbách 5-tá kolona? Je Vám doufám jasné, že liberálně-demokratická „politická elita“ nechá náš stát roztrhat na kusy a náš národ pro své blaho klidně obětuje.

Vím samozřejmě, že šedivá je teorie a zelený je strom života. Budoucí realita našich životů bude výsledkem působení všech sil zúčastněných na procesu její tvorby (+ tlaku vnějšího prostředí). Hlavní otázkou je, jaké budou dopady covidového šílenství a následně očekávané ekonomické bouřky. Jak se změní informační pole masy lidí, která se nedobrovolně zúčastnila tohoto globálního testu. Dojde k jejich probuzení a pochopení, že své zájmy si musí obhajovat sami? Budou se ochotni aktivně zapojit do tvorby své vlastní budoucnosti?

Připustíme opakování Mnichovského diktátu? Opakování 38-ho roku?

Odevzdáme opět dobrovolně náš stát do cizích rukou? K tématu opětovně hrozící zrady Západu a návratu do mnichovské matrice vkládám odkaz na komentář od „popolvara“ (z ksbforum.eu):

https://ksbforum.eu/index.php?u=/topic/244/nastal-%C4%8Das-o-ve%C4%BEkej-morave-pohovori%C5%A5/post-1731#post-1731

„Což se hned projevilo v územních nárocích prozatím Lichtenštejnů. Píši „prozatím“, protože Němci, jak se jeví, se nesmířili se ztrátou Sudet a Poláci, tuším, mají zálusk na oblast Těšínskou. Žaloba Lichtenštejnů zatím leží jako tikající bomba u Evropského soudu a je na rozhodnutí evropských elit, jak státnost České republiky dopadne. Zůstane zachovaná nebo bude v transformujícím se světě republika rozcupovaná mezi silnější hráče. A opět zde máme rok 1938, jako vyšitý…“

„Tak, ako som uvádzal v analýzach, opakovanie sa histórie v súvislosti so SNP II na Slovensku a potrebu to vyriešiť teraz správne, tak to isté čaká teraz Česko v súvislosti s novým Mníchovom v podobe zrady Západu skrze Európsky súd v súvislosti so žalobou Lichtenštajnov. Kľúčovým momentom bude, či sa české „elity“ opäť podradia nemeckému diktátu a zrade Západu, a predovšetkým to, či sa tomu podriadi aj český a moravský národ. Pretože opätovným nezvládnutím „Mníchovského diktátu“ riskujú Česi nielen spojenectvo so Slovákmi, ale navyše aj odtrhnutie Moravy a jej pripojenie k Slovensku. Taurus, vďaka za tento článok, a ja držím Čechom palce, aby to tentokrát zvládli a neodstúpili ani piaď územia Západu.“

Doplňuji: Všechno to do sebe zapadá. Jde o pokus zabránit kolonii vyrvat se z okovů. Zastavit proces obnovy Česko-Slovenska směřující ke spolupráci s Ruskem. Zabránit pokusu o vyrvání našeho území z EU otroctví. Sice nám již nehrozí přímá vojenská okupace, o to víc nám však hrozí vnitřní kolaborace nejen zmiňovaných představitelů 5-kolony v české politické „elitě“. Je tu i nemálo zkorumpovaných byrokratů, dobře zaplacených manažerů nadnárodních firem, „dobročinných“ neziskovkářů připravených za granty posloužit komukoliv… Je to smutné, ale existuje mnoho lidí, pro které jsou peníze a kariéra nejdůležitější životní prioritou. Další kategorií je zmanipulovaná a zaktivizovaná liberální mládež bez životních zkušeností, fanatičtí globalizovaní ekologičtí aktivisté… Těm všem je vlastenectví cizím pojmem, který evokuje v lepším případě lhostejnost v tom horším nenávist. Tyto skupiny našich lidí jsou pro naši budoucnost větším nebezpečím než cizí nepřítel.

Jsou tu politické strany nebo síly, které nepřipustí kapitulaci?

Jsou, ale bude jich většina (prezident, premiér, SPD, KSČM, nové se formují)? Je nutné znovu mobilizovat! Když tak nečiní politici musíme tak učinit my sami, lidé. Budou si moci kolaboranti v nové situaci dovolit jít SPOLU proti lidem? Proti naší vůli? NE. Pokud nás bude masa, tak jsou bezmocní!

Proces „tichého ústavního puče“ zřejmě nepostupuje tak, jak si kolonizátoři přejí: Německo vrátilo kontroly na hranice s Českem. Do země pustí minimum lidí.

http://www.msn.com/cs-cz/zpravy/zahrani%c4%8dn%c3%ad/n%c4%9bmecko-vr%c3%a1tilo-kontroly-na-hranice-s-%c4%8deskem-do-zem%c4%9b-pust%c3%ad-minimum-lid%c3%ad/ar-BB1dFu5j?ocid=ientp

Jaký je postoj většiny národa? Jsme ochotni za naši budoucnost bojovat?

Pokud budeme mlčet, jsme ztraceni a zasloužíme si roli poddaných služebníků německého národa. Roli německé kolonie.

Jaký je názor většiny? Chtějí to vzdát a sloužit cizím pánům? Referendum právě probíhá. Má podobu souhlasu vs. nesouhlasu s udržováním nouzového stavu. Skuteční lidé se sami umí rozhodnout, co je pro ně bezpečné, důležité, výhodné a co není. Nepotřebují k tomu diktát masmédií a vyhrožování sankcemi. Většina se již rozhodla, jsou proti prodlužování nouzového stavu. Pro návrat dětí do škol bez nesmyslného testování. Pro otevření malých obchodů a drobných živností. Pro možnost vyrazit na hory a sportovat… Konec nesmyslů, konec útlaku.

Zdvihněme hlavy a řekneme jasné NE protektorátu. Využijme šanci, aktivně prosazujme vlastní představy o spravedlivém budoucím uspořádání naší společnosti, vlastní koncepci vycházející z KSB. Obnovme Česko-Slovensko, které bude ideálním velvyslancem těchto změn. Pokud si podáme ruce k nabízené spolupráci se všemi skutečnými, rovnocennými partnery, jsou naše šance velké!

Volte správně! Zabraňte pro-EU, pro-německé 5-té koloně převzít moc v našem státě. Všechno záleží na nás, na lidech, v co uvěříme a za čím aktivně půjdeme.

Braňte své zájmy, k nimž patří i svrchovanost našeho státu! Šiřte informace všem lidem.

18 komentářů 1. Mi neděkuj Hříbku, napsala jsem jen to. co vidím, když se lidé přestanou vnitřně trápit a v klidu se rozhlédnou kolem sebe, musí to vidět taky.
  Včera jsem četla na NWOO moc pěkný článek od Nikity, nemůžu dát odkaz, protože se tam momentálně nedostanu, ty stránky mi padají.
  Nikita mi udělal radost a asi jsem jí musela poslat dál s přiložením vlastní ruky k dílu …
  Chápeš, co dáš to dostaneš,
  nedáš nic, máš smůlu.
  Vždyť jsem říkala, že jsem bolševik (tak nějak od přírody).

 2. Střední škola, hodina literatury:
  Profesorka literatury: „Když básník umíral řekl: ‚Otevřete okenice, ať je zde více světla.‘ Básník přicházel o zrak.“
  Možná ano, možná jen žádal o otevření „brány“ do světlejšího světa.

  Víme, že „globalizace je jev nevyhnutelný“.
  Pohledem na mapu světa a pomocí běžně dostupných informací uvidíme oblasti nejvíce „postižené“ koronáčem a zároveň nejvíce postižené represemi.
  Až by se dalo říci, že to je rozklad mrtvoly (každý živý organizmus, který dosluhuje, snižuje svou imunitu, vlivem oslabení biopole, chřadne, nemocní, umírá, rozkládá se – toto se píše v živém slově, kterým na nás mluví příroda).
  Z veřejných zdrojů víme, že odumírající svět ztrácí řízení, které se v překotném strachu snaží nahradit ho represemi a dále ovládání umělou inteligencí – což je vznik hmyzího společenství s královnou v podobě umělé inteligence.

  Víme, že Lidská inteligence je vyšší a větší,
  navíc není možné ji zničit tak snadným způsobem jako inteligenci umělou (EMP, či zničit královnu).

  Víme že, k vedení války jsou nutné zdroje.
  Také to, že horká válka možná není (však také „nový USA prezident nemá atomový kufřík“).
  Proto je tu válka na vyšších prioritách, ale vzhledem ke zdrojovým možnostem těch, co ji vedou, je na omezeném prostoru viz. výskyt a represe koronaviru.
  => že strůjci války nemají dostatečné zdroje na globalizaci
  a to je jev nevyhnutelný.
  => že nemohou ovládnout planetu
  a proto zůstává dostatek prostoru na globalizaci Lidskou
  (a víme, že Lidská inteligence je vyšší, než umělá, proto je to předem prohraný boj.)

  Teď se vrátíme do ČR:
  Poslanec Volný řekl: Poslanci a vláda si myslí, že se jich očkování (přeměna v GMO) netýká a ani jejich příbuzných (či „kluků co spolu mluví“),
  ale to je veliký omyl, už jen proto,
  že je hmyzí královna k ničemu nepotřebuje (křiváky a podrazáky nepotřebuje nikdo).
  „Povahu si vyžeň třeba bičem,
  vrátí se a nezmění se v ničem.“

  Máme nejlepší protichemickou jednotku, nejlepší biologické laboratoře
  a tvrdí nám, že na viry pomůže rouška?
  Nevědí, nemají informace ohledně virů?
  Namísto dopadení a potrestání pachatele nahání a šikanují, pokutují zdravé lidi? Atd. atp.

  Víme, že vyhlašování zákonů a nařízení je jedna věc,
  ale jejich uplatnění v praxi je věc jiná.
  Vláda musí mít prostředky na řízení a uplatnění, dodržování zákonů v praxi přímým i nepřímým řízením.

  Příklad: Jestliže rodiče dětí (hromadně, kolektivně) odmítnou testování dětí a budou trvat na školní výuce ve školách, pokud vláda nepředloží pádné důkazy ohledně svého nařízení, tak neprosadí nic ze svých nařízení.
  (Takto je to naprosto se vším – vědomosti jsou moc …)

  „Každý si k Vám dovolí jen to, co dovolíte sami.“

  Obstojí výmluvy na ostatní, že mi zakážou to, či ono, pokud se nepodvolím něčí zvůli?
  Rozhodně ne.
  Jestliže EU veřejně říká, že nové „vakcíny“ (mRNA) jsou ve stadiu testování a neví … Schváleny mají být v roce 2023.
  Pak je tu neopominutelné riziko poškození zdraví s trvalými následky až smrtí.
  Ti, kdo se dobrovolně (i pod nátlakem) rozhodnou podstoupit toto riziko, jakým způsobem pak uživí a ochrání rodinu? V případě vlastního poškození či smrti?

  Kdo chce vyvolat válku, musí mít připravenou armádu a zbraně, předem.
  Nemocnice se převedou na ziskové, léčení pacientů je placeno za úkony (hodně a co nejdražší),
  Pak se stává ze zdravotnictví uctívání zlatého telete,
  už není posláním s láskou a pomocí bližním.
  Kubek (ČLK): Lékař NESMÍ kritizovat a zpochybňovat práci druhého lékaře … !?
  Ale, ale Kubku, to je kamenný řád, „a byly to dobré pořádky“. S takovou bude Země stále placka a rouhače upálíme. Takže Kubku, říkáš, že armáda na 5. prioritě zobecněných zbraňových prostředků je za těch 30 let připravená?
  K tomu přidáme „křesťanství šířené ohněm a mečem“ podpořené strachem z Pekla v podobě kazatelů v médiích, zásoby munice v předem připravených vakcínách! na něco, co tu ještě nebylo?
  A můžeme podpálit Říšský sněm.

  Prezident Putin řekl, že světové organizace se budou muset změnit, ale v současné době je ještě budeme nějaký čas používat. (Norimberské zákony dodává pisatel).

  Závěr:
  Jedno je jisté, „začíná nám prorůstat“ nový lepší, světlejší svět, který se bude odvíjet od vědomí a svědomí lidí.
  Dovedu si představit rozvoj zemí, které podporují a rozvíjí lidský potenciál, to bude obrovský skok …
  oproti lokálnímu hmyzímu společenství?!, které je tímto bez šance (na cokoliv).
  Hezky se držely za ruce Rusko, Čína a Irán.
  (nová centra řízení)

  Nejen ČR a SR, všechny země jsou závislé na vědomí a svědomí svých obyvatel, a podle toho se v nich i pravděpodobně promítnou ztráty na konci této války.

  „Hlas lidu, hlas Boží.“
  Proto si vlády (systémy) dovolí tolik, co jim lid dovolí.

  Už jen to, že své vědomí upnu tím směrem, který považuji za naše lepší příští, je mnohem víc, než se utápět ve strachu a krmení toho, co nechci.
  Upnout se na to, co chci, je vůle, záměr a je to hodně moc.
  (za pravopisné chyby se omlouvám)

 3. … Nemci mali zalusk aj o tiche obsadenie Ukrajiny, je mi zname ze tam mali zalozenych kopu pobociek firiem, tazko povedat ako tieto skoncili … Myslim, ze aj preto doslo k nedodrzaniu zaruk Janukovicovi, lebo by USA Nemci za to obdobie Ukarajinu v znacnej miere uchmatli …
  … Pokial ide o Benesove dekrety treba bit poplasne na bubny, zial tu na Slovensku tito debili, co ich mame pri moci tie dekrety sami zrusia… a nasledne v Cesku to prebehne cez precedens …

  1. Pokud se v ČR dostane k moci „demo-blok“, budou pracovat na zrušení Benešových dekretů (jsou to zástupci cizích zájmů). Podzimní volby budou zároveň referendem o Benešových dekretech a našem dalším směřování. Doufám, že si naši lidi včas uvědomí. O tom je tento dvoudílný článek.

   1. Ano, máte v tom pravdu. Aby bylo zřejmé – oba díly se mi líbily a považuji je za doubrou práci. A souhlasím také s tím, že se takto o nás nyní hraje av postatě vabank. Demoblok plus CSSD – Všechna ta sdružení přežívají z fašistických peněz, důkazů je na to spousta. V návaznosti i na komentář který jsem psal k prvnímu dílu – obávám se, že většina okolo nás je stále dav a jediné co můžeme dělat, je šířit informace a naprogramovaným a vystrašeným neustále vysvětlovat. Opravdu můžeme v současnosti působit jen jako jednotlivci v zaměstnání, v rodině. I to je stále těžké, Ve všem jste hned konspirátor, paranoik a pod, protože to nepíšou novinky nebo iděs. Ale je pravda že bojuj tam kde stojíš. Pokud vás napadá co jinak, prosím poraďte.

     1. Moje zkušenost je, že předkládat již indoktrinovaným lidem svůj hotový názor nemá smysl. Jednoduše ho odmítnou. Nakonec se třeba i ukáže, že jste měli pravdu, ale to jen vyvolá jejich nechuť k Vám. Budou mít pocit, že prohráli. Mnohem lepší je klást jim otázky, aby si sami dali žádoucí odpověď. Nutit je o problému přemýšlet, co je v jejich zájmu a co není. Takže, lépe je lidi učit přemýšlet, dávat jim metodiku jak se ve světě vyznat.
      A k naší budoucnosti. Zkusím to vyložit na citátu ze hry Matka (Karel Čapek – toho by dnes lidé měli číst) není to přesné, nechce se mi to hledat, ale něco v tomto Takže, lépe je lidi učit přemýšlet, dávat jim metodiku jak se ve světě vyznat.smyslu: „Co si myslíte, že se stane když dáte lidem do rukou zbraně (v našem případě informační, v tom je posun), co s nimi udělají po té hrozné válce?“ Každá akce vyvolává reakci. Pokud se lidi neprobudí včas, bude hůř a probudí se později…

  2. Otevřený dopis ministru Petříčkovi k Benešovým dekretům.
   Opětné upozornění na porušování norem nejen mezinárodního práva některými činiteli „sudetsko“-německými”
   Vypadá to, že první na řadě, koho by se jejich případné zrušení dotklo, je Slovensko.
   Z článku:
   „Prvořadě ohrožená je Slovenská republika. Jí budou nyní přednostně lámat. Proto považujeme za naši povinnost poskytnou SR všechnu potřebnou pomoc, zejména diplomatickou. Boj o Bratislavu je bojem i o Prahu! Nyní můžeme již plně pochopit, proč bylo Československo rozděleno a proč by opět mělo srůst.“

   https://pravyprostor.cz/otevreny-dopis-opetne-upozorneni-na-porusovani-norem-nejen-mezinarodniho-prava-nekterymi-ciniteli-sudetsko-nemeckymi/

 4. Bohužel a to podotýkám, bohužel obnova Československa jako státu je jen ztěžka realizovatelná, možná by realističtější byla federace, ale ať tak či onak, politici sami z obavy o svá křesla se tomu budou bránit zuby nehty. A vymanit se z tohoto sevření EU by následně také nebylo příliš jednoduché. Nakonec nám ukázala, aby nás odstrašila na vzorku Velké Británie, co a jak se bude dít. Nicméně i tomuto by bylo lze se vyhnout, i když kdo ví za jakou cenu. Možná by mohlo dojít i na „humanitární bombardování“. Je otázka zda by bylo či nebylo lepší, kdyby Boris Johnson zaujal pozici – vy chcete dohodu, tak přijděte, my ji nepotřebujeme (pojedeme na bázi dvoustranných dohod) a kašleme na vás. (Myšleno samozřejmě v přenesené formě) Možná by to mohlo být zajímavé.

  1. Hloupost. Česko-Slovensko je velmi reálná alternativa, proto se proti ní tak bojuje (kritika socialismu a ČSSR, uměle vyvolávaná národnostní otázka, důsledné zamlčování této alternativy v masmédiích, Matovič a jeho politika,..). Není to v zájmu žádné z hlavních skupin vnějšího řízení naší krypto-kolonie. Naopak je v zájmu našich národů (prostých lidí). Protože si starší generace velmi dobře pamatují, jak jsme tenkrát žili, a mají srovnání s dneškem, tak až si konečně připustíme, že budeme mít jen to, co si zasloužíme, vybudujeme a ubráníme proti cizím zájmům, je obnova Česko-Slovenska první, co nás napadne. Politici můžou prosadit jenom to co si národ přeje nebo nechá líbit. Politici bez národa existovat nemůžou. Proto je nutné pro podporu obnovy Česko-Slovenska vytvářet informační prostředí, podporu odspoda. Jakmile tu bude, politická síla, která to adoptuje a bude na tom růst se zároveň s tím automaticky vygeneruje.

   1. No jo, to by šlo lehce vyzkoušet, jak si Slovaci budou zvykat na společný stát. Možná zapomněli, že pokladnu měli v Praze.
    A když chtěli investovat, museli požádat ministra financi a pak ředitele SBČS. Holt teď mají pokladnu doma v Blavě a nemusí se nikomu doprošovat. Ale pssst, voni to možná netuší ještě….

Napsat komentář