Podle zprávy televizní stanice Rossija 24 vynesl krajský soud Permského kraje rozsudek nad Daniilem Šestakovem, který na web hnutí „Nesmrtelný pluk“ v předvečer oslav Dne Vítězství (9.5.) nahrál fotografii generála Vlasova, velitele tzv. Ruské osvobozenecké armády, která se za druhé světové války dopouštěla celé řady válečných zločinů včetně vraždění civilního obyvatelstva (a to, jak známo, i na území Československa).

Mladík byl odsouzen k trestu devíti měsíců nápravných prací a odvodu 15% výdělku do státního rozpočtu. Za stejný trestný čin byl v září jistý Daniil Simanov odsouzen ke dvěma stům hodin veřejných prací.

Kromě toho probíhají v dalších místech Ruské federace soudní líčení s dalšími chuligány, kteří zesměšňovali hnutí Nesmrtelný pluk tím, že na jeho web nahrávali fotografie dalších válečných zločinců, například A. Hitlera, pod smyšlenými ruskými jmény.

K této zprávě si dovolím doplnit jen krátký komentář: v České republice také máme paragraf, podle kterého lze trestat propagátory nacismu. Kdy tedy dojde řada na Novotného a další obdivovatele nacistických válečných zločinců?

1 komentář

  1. Ze stejného soudku je nedávný rozsudek Soleckého oblastního soudu v Novgorodské oblasti. První takový rozsudek v ruském právním řádu, a to velice významný. Tento soud uznal popravy vojenských zajatců a civilistů soustředěných v koncentračním táboře u obce Žestjanaja Gorka za genocidu sovětského obyvatelstva. Celkem jde o 2600 obětí, a to také dětí. Myslím, že podobných soudů bude přibývat. Vždyť takových koncentráků bylo na území SSSR více a obětí také.

    https://ria.ru/20201027/genotsid-1581818771.html

Napsat komentář