Agentura STB vypustila na podzim nový díl slavného Krtečka. Tvůrci se nyní zaměřili na starší publikum, kdy příběh pohádky umístili do Černínského paláce do špionážního, dalo by se říci, až kriminálního prostředí. Krteček dlouhá léta pracuje a pomáhá v paláci, zatímco ho ochránci majestátu podezírají z nekalostí a celá ta léta ho sledují, tedy monitorují, abychom byli přesnější.

Nakonec je Krteček obviněn, že před ostatními zvířátky upřednostňuje medvěda a z paláce mu vynáší speciality a je z paláce na jaře vyhnán. Krteček má prý slabost na sladké, medvěd mu nosil med, za který potom žádal ty zakázané speciality.

Myslím, že se tento díl bude líbit i dětem, protože má šťastný konec. Ochránci sice Krtečka vyženou z paláce, ale nepředají ho strážcům zákona k potrestání, jak jim nařizuje vladařova vyhláška. Sami ochránci ho potrestat nemohou, nemají takovou pravomoc jako strážci. Bude zajímavé sledovat další díly této nové série. Bude se vladař zlobit, že ochránci nepostupovali tak, jak jim dříve nařídil? Anebo dostanou ochránci nové pravomoci, aby mohli snáze zatočit s dalšími krtečky a nemuseli se přitom obracet na strážce?

1 komentář

Napsat komentář