řekla posluhovačka panu Švejkovi… Hloupý vtip? Jen na první pohled. Podívejme se, co tomu bezprostředně předcházelo. Americký prezident Biden nazval ruského prezidenta v rozhovoru killerem, tedy vrahem, zabijákem… dle libosti. Rozhovor byl předtočený, tedy se toto místo dalo odstranit, pokud by se jednalo o takzvané nechtěné fópá, pro vzdělance faux paux. Ani Státní department to následně neuvedl na pravou míru. Následně Rusové odvolali svého velvyslance na konzultace, což je od nich bezprecedentní krok. Nepamatuji se, že by to udělali, když jim například v USA nezákonně zabavovali majetek jejich generálního konzulátu v San Franciscu a obchodních zastoupení ve Washingtonu a New Yorku (http://новости-сша.ru-an.info/новости/сша-захватили-российскую-дипломатическую-собственность-после-обысков/ USA se zmocnily ruského diplomatického majetku po provedení domácích prohlídek…)

Jak na to reagoval sám Putin? Vybídl amerického prezidenta k otevřenému, veřejně vysílanému rozhovoru. Je jasné, že tato nabídka nebyla akceptována. Předpokládám, že v tom hrála roli i obava z osobního Bidenova zdravotního stavu, ale především z toho, že by byl rozhovor veřejně vysílán a obletěl svět. I přes známou Putinovu korektnost by se z něj lidé mohli dozvědět více, než by se Státnímu departmentu USA mohlo zamlouvat.

Následovaly výměny rozličných sankcí, na které je především Západ expertem a vždy s nimi navzdory mezinárodnímu právu přichází jako první. Mezitím se rapidně začala zhoršovat situace ve vleklé občanské válce na Ukrajině zapříčiněné Západem, který tento stav fakticky vyvolal a programově jej podporuje informačně i zdrojově. Jak se to odráží na životě (respektive životní úrovni) samotných Ukrajinců, je myslím dostatečně známo. Pokud snad někdo bude namítat, že za tento stav přece Západ nemůže, tak připomenu jen tu skutečnost, že v největší krizi na Ukrajině prezident Janukovič podepsal dohodu s „opozicí“ o předčasných volbách, jejímiž garanty byli ministr zahraničí Francie, Německa a Polska a na druhý den se rozpoutal fakticky státní převrat, proti němuž politicky ba ani informačně Západ nehnul ani prstem. Sám Janukovič tak tak stačil vzít nohy na ramena, aby z toho vyvázl živý. A to ani nemluvím o Minských dohodách (12.02.2015), potvrzených Radou bezpečnosti rezolucí ze dne 17.02.2015 č.  S/RES/2202 (2015), kde jsou za kyjevskou bandu, jinak se totiž ta banda, co přišla k moci převratem, nazvat nedá, garanty Německo a Francie a za celých sedm let nebyly schopny ji přimět k jejich plnění.

Po celou tu dobu, celé ty roky, dochází ze strany Kyjeva k ostřelování civilních objektů neuznaných republik v Donbasu a Luhansku. Předpokládám, že naše veřejnoprávní televize neinformovala naše občany o smrti čtyřletého dítěte (6.4.2021), které jen vyběhlo z vlastního domu a bylo roztrháno minou či granátem zřejmě shozeným z dronu. Mise OSCE/OBSE se na místo dostavila ten případ vyšetřit až když chlapečka pochovávali, jak je pro ni příznačné.

https://rua.gr/news/sobmn/40936-kak-pogib-4-letnij-malchik-i-chto-eto-znachit-dlya-situatsii-na-donbasse.html

O smrti 71-letého důchodce, který na své dvorku krmil slepice a byl zastřelen odstřelovačem (23.3.2021)

https://strana.ua/news/324239-pohib-pensioner-na-donbasse-chto-eto-oznachaet-dlja-voennykh-dejstvij.html

O smrti 57-letého muže, který přišel z práce, dal si ohřát ve své vlastní kuchyni večeři a byl zasažen dělostřeleckou střepinou z náboje vystřeleného na bytový dům (14.4.2021) dříve, než ji stačil sníst.

https://strana.ua/news/324239-pohib-pensioner-na-donbasse-chto-eto-oznachaet-dlja-voennykh-dejstvij.html

https://www.youtube.com/watch?v=14BI77Xt0tU

Jak se říká lepší jednou uvidět než desetkrát uslyšet!

Situace se začíná zhoršovat, ukrajinská strana v rozporu s Minskými dohodami garantovanými z její strany Francií a Německem stahuje těžké zbraně k linii fronty. To ovšem nikoho na Západě nezajímá. Rusko provádí dlouhodobě plánované cvičení na svém vlastním území, ovšem to je velký problém! Jak myslíte, že se ta situace může vyvinout? Mohla bych vás zásobit přehršlí informací o tom, kdo čím a jak zásobuje ukrajinskou bandu, jak se tam promenádují zahraniční „instruktoři“, především z NATO, ale to si na internetu můžete najít i sami. A kdo že je jeho členem? Ach ano, my jsme také členem tohoto útočného, zabijáckého spolku. Ale vraťme se k situaci s diplomaty. USA ve svých sankcích reagovalo dalším vyhoštěním ruských diplomatů a sankcemi zaměřenými na ruské státní dluhopisy. Rusko kontrovalo recipročním vyhoštěním a oznámilo, že ruší možnost amerických diplomatických misí zaměstnávat ruské a zahraniční občany na svých misích v Rusku a nadále nebude umožněno americkým diplomatům bez předběžného oznámení opouštět 25 mílové pásmo okolo jejich diplomatické mise. Dosud si tam totiž dělali, co chtěli.

No a co čert nechtěl. Teď přišla řada na mopslíka podřízeného Západu a USA jmenovitě. Kdopak to asi byl? Tentokrát ve své snaze překonal dokonce i rusofobní Polsko. Záminka se našla sice poněkud vyvanulá, ale kdo by to zkoumal podrobněji, že? A tak byla uspořádána tisková konference a… Jsme u začátku našeho článku, u jeho nadpisu. Ta válka už běží, a já se ptám svých spoluobčanů, co myslíte, jsme v ní na té správné straně? Já myslím, že ne.

Rusko změnilo rétoriku způsobem, který je varující. Poprvé náměstek ministra zahraničí Sergej Rjabkov nazval USA místo tradičního oslovení „partneři“ protivníci (13.04.2021; https://www.ntv.ru/novosti/2538120/). Rusko se bude bránit a my jsme v zastoupení naší politické reprezentace součástí té smečky, která by ho ráda uštvala.

17 komentářů

 1. Skôr sa mi zdá, že po milióne chviliek vám nastúpila druhá predvolebná napolo kampaň, napolo destabilizačný scenár. U nás to začalo Kuciakom, potom demonštrácie a rekonštrukcia vlády, až následne hop a je tu Matovič. U vás to začalo Kellnerom a pokračuje to diplomatickým pseudo-konfliktom, všetko smerom k volebnému úspechu Pirátov. Paralelne sa rieši biznis – či už Sputnik, alebo Dukovany.

  Nebude to podľa mňa nakrátko a ani prechodne. Zaoceánska kobyla zdochýňa a dokiaľ jej umožnia tlačiť zelený papier, bude kopať, keďže nádej zomiera posledná. A ten papier jej tlačiť umožnia, lebo ujo GP sa len po troške vzdáva svojho územia a férová spolupráca so slabšími (t.j. všetkými okrem Ruska) mu nevonia. Už som to spomínal, vidím skôr tento scenár https://www.vidlakovykydy.cz/clanky/stokrat-nic , ibaže by si GP niečo poriešil vo svojej 22-člennej hlave. Ale býva ťažké niečo poriešiť hoci len v jednej hlave … Druhá varianta je, že sa Rusko odrazu ocitne na východných hraniciach Slovenska. Vtedy by sa už začali diať štruktúrne posuny.

 2. Vřískot českých podpindosů je takový, až z toho bolí uši. Na druhou stranu stále slyšíme „údajně, prý, podle všeho“ atd., takže se vaří (jako vždy) z vody. A „Vrbětická pohádka“ o dvou zákeřných, ale ne zas tak úplně úspěšných, ruských medvídcích je, s odstupem několika dní, k popukání. Věřím, že pronárodní řízení čučkařům, podpindosům a agentům cizího státu, do toho domečku z karet, jen tak lehce foukne. Na mainstream nemá dnes cenu chodit, je naprosto obsazen spáčema.

 3. Také chci podpořit to, co říkáš a také asi i to, proč to všechno Irena napsala . jen jinak vyjádřila myšlenku, kterou jeden z kamarádů-redaktorů vytáhl :
  na našem klidném českém dvorku občas dostaneme letáček do kaslíku. A ne něm radostné oznámení „UŽ BRZY I U VÁS!
  Lidl,Kaufland, mekáč apod.
  Co kdybychom jednou dostali do kaslíku letáček s těmito mrtvými, kteří nic nikomu neudělali a to se stejným nápisem – UŽ BRZY I U VÁS . Co my na to ?

  1. @Boletus,já pevně doufám,a věřím že Česká Republika to zvládne bez větších problému,ale bude to sisyfovska práce jak říká @Svarun vidím to kolem sebe,ale bojují dnes a denně abych alespoň jednoho člověka otočil a začel jinak myslit.
   Dřív to bylo těžký a teď ještě těší v době COVID fašismu.

 4. Osobně si myslím, že ti diplomaté byli dopředu domluveni na mnohem vyšší úrovni. I VVP potřebuje udělat na některých místech čistky. Navíc našich 20 navrátilců – kdo z nich je skutečně členem dipl. sboru a kdo je tam jen maskovaným a pouze u nás nastrčeným US agentem, tedy pracujícím pro někoho jiného, než za koho se vydává?

  Navíc to co se uvádí je již tak přitažené za vlasy – anebo úmyslně, aby se lidi již konečně začali probouzet? Vzniká (je vytvářena) velmi turbulentní situace, která možná smete vládu, ucpe hubu našim podpindosům a odstaví je na vedlejší kolej a než budou volby, na ministerstvech jim do voleb nezbude ani noha. Co však velmi důležité je, aby si to lidé do podzimka pamatovali a věděli, koho nevolit (osoby, strany). A to vše vyžaduje, že lidi musí dostat tím „informačním klackem“ pořádně přes hlavu, když se jim jinak nechce rozbřesknout.

  Podle astrologických předpovědí situace má být velmi turbulentní a samý nečekaný zvrat … a myslím, že se to skutečně plní. Finále filmu se blíží.

 5. @ Lin
  Jsem rad, ze jsi se opet ozvala…mela jsi dobre komentare….
  “ Pohádka ovčí babičky ? –“ ale jiste ..ty to vis a my take…..
  Vsechno jde jak ma….ale krok za krokem at se nic neuspecha.
  Trochu odbocim…cesky jazyk to je studnice bohatstvi….zapisuji si insulty>>>napr. Havel…tatrman, hlupec tutan,blb, hnida,chrchla,osklebenec,babrak…..etc.
  a mohl bych pokracovat dalsi 2 strany ale nemel jsem HEJHULA …..takze dik za obohaceni

  1. Po trech dnech prace venku na cerstvem vzduchu a bez internetu tady ctu, co se udalo. Prvni co mne napadlo byly slova fraska a vyssi hra. Napadlo mne, ze se obe strany zbavi nepohodlnych diplomatu, udela se bubu nanove strany, mezitim verejnost zapomene, protoze se treba zase zahlasi nebexpeci severni Korei( uz tu dlouho nebyla) a starsi kluci vymanevrujou ku prospechu nas i Ruska. Jsem optimista.
   Krasne se taky v diskuzi projevilo( hlavne na ksb), kdo tak nesnasi Babise, ze horko tezko zakryva radost nad tim, jak mu to uskodi. Nejmenuju. Nemyslim milana, nachapu proc ho Neo nebanuje okamzite. Tipuju, ze tam pracuje tandem, co mu odpovida a tim toci tu diskuzi dokolo. Nemyslim ty, co to nastve tak, ze neudrzi emoce a dali by mu nejradsi po tlame. Jen bych tak chtel rict, ze pozor na autory prispevku anti-Babis a anti vlada a ty, co sirej mezi Cechama malomyslonost a beznadej. Nikdy to nepodlozej zadnou analyzou a dukazem defacto je to horsi jak vyblytky od Milana.

   1. Mozna jsem se blbe vyjadril k trotlum. Staci si vsimnout, kdo tam vytrvale otaci Milanovi prispevky. Jsem rad, ze se Neo rozhodnul banovat okamzite. Na ksb je nejaka chyba v uctech, nejsem schopny se tam prihlasit i kdyz jsem se registroval a obnovoval zapomenuty heslo nejmin trikrat, jinak bych to napsal tam primo. Napisu adminovi, aby mne poradil.
    Myslim, ze se pohybujeme v dobe, ktera je ucebnicocym prikladem, jak se ridi socialni supersystemy. Dobra skola, hlavne prezit ve zdravi::).

 6. To, co se nyní u nás děje vůči Rusku, je trapnost nad trapnost. Včetně vyhlášení celé té vládní kovidparty.
  Neslyšela jsem ani nečetla o jediném důkazu – a už běží politická i mediální kampaň. Dokonce se událo i opožděné „zmrtvýchvstání chvilkařů“ – a „možná přijde i Kalousek“. U nás je poslední léta vůbec zvykem, že kdejaký hejhula někoho osočí – a ono se to bere jako jistojistá pravda. Bez důkazů, bez diskuse, bez vyšetřování. U nás jde plivnout na kohokoliv a to beze strachu z následků.
  Vrbětice byly dle mého názoru vytaženy jak králík z klobouku podpindosího kouzelníka. Jestli jsem tomu dobře rozuměla – ona tajná služba na to přišla až teď? Po sedmi letech vyšetřování? A po „skřípající anglické aféře“? Nechce se mi věřit, že máme ve výzvědných službách takové… no… „kapacity“. A ten, co to celé vykoumal, to musel být přímo gigant. Když se to onehdá vyšetřovalo, tak pokud mě paměť neklame, vyšly najevo dost neradostné „věci“. Jako – ostraha jak na hasičském bále, oplocené jen sporadicky a coural si tam kdo chtěl. Tuším, že se psalo o „zvláštnosti“, že to tam vybuchlo těsně před hloubkovou kontrolou.
  Můj závěr: Pohádka ovčí babičky – stejného rodu jako ta skřípavá. Možná si vypravěči myslí, že už jsme kovidem úplně přišli o rozum, takže…
  Ovšem – velmi nebezpečné „hry“ s dalekosáhlými následky. Další případ viny pro „Norimberk 2“.

 7. Inteligentní tvůrci hoaxů nechávají jedincům, kteří se ve věci třeba neorientují, ale nejsou líní uchýlit se k nasazení vlastního rozumu, vodítko, s jehož pomocí se už zorientovat dokáží.
  Například svalení viny na „traviče ze Salisbury“ (bože, já se picnu) dává tušit, že máme u BIS vlastenecky orientovaného důstojníka, který do výkonu zahraniční zakázky namíchal vlastní iniciativu, s jejíž pomocí už všichni pochopí. Jistě, někdo dříve, jiný později.

  1. Mně to celé připadá jako chyták na čučkaře a pak na ně přijde Milošova očista dočista.
   Kromě toho 18 diplomatů vyrobím například tak, že pošlu domů 4 s rodinami a je dost dobře možné, že ty čtyři si Rusko přálo samo odvolat pro jejich neloajálnost…jen hypotéza

   1. Ne všem se dává diplomatický pas, záleží na mnoha okolnostech. Běžná praxe – Automaticky ho dostává nezletilé dítě z rozvedeného manželství, které následuje rodiče. Také hodně záleží na orgánech a interních předpisech vysílající země a na tom kam je vysílán. Ale to bývá případ od případu.

 8. Budu pokračovat. Okamžitě 5.kolona začla vřískat, že Rosatom je ze hry, ale současně jsem zaregistrovala zprávu, že Rusko odstupuje od Mezinárodní dohody o spolupráci v kosmické oblasti (ten název neznám přesně), což spolu dává prostor k dalšímu kroku Ruska, kdy Rosatom může zcela pracovat pro Rusko, což je posilování suverenity v další oblasti. Co se týče naší domácí šarády, tak mi bylo AB téměr líto, viděla jsem hrůzu v jeho očích a třásl se mu hlas, když četl nadiktovaný projev. Nevím, zda ho děsí více možné přivolání horké války na naše hlavy, nebo spíše to, že si tím znenáviděl národ a tudíž v příštích volbách…asi ani tucet koblih nepomůže. Dalším zajímavým krokem je oznámený týden na vyjádření se k celé záležitost presidentem (mimochodem, podezřívám ho z toho, že do tohoto příběhu vpašoval ty největší absurdity právě on), což padne na 25.4., tedy 4 dny po očekávaném význameném prohlášení Putina k Dumě. Mám ten pocit, že hradní pán hraje hru daleko nad možností chápání místní bažiny a proto čekám výsledky této rošády takové, které budou pro nás příznivé, ale bažinu nepotěší.

Napsat komentář