Několik faktických doplnění k diskuzi zde:

„Za sebe to nevidím tak jednoznačně.“

(Asi nejde dát přímý link na určité místo v diskusi, takže najít článek a vyhledat podle textu, neboť ta diskuse už je tam dost nepřehledná.)

Zde se Jakov Kedmi vyjadřuje k možnosti rozpoutat válku na 6. prioritě, ovšem zcela opomíjí možnosti vedení konfliktů na vyšších prioritách:

Podle slov odborníka USA spějí k největší vnitřní konfrontaci od dob občanské války. Politické, sociální a ekonomické rozpory uvnitř USA jsou dnes bezprecedentní a hlavní problém Kedmi nevidí v Donaldovi Trumpovi, Nancy Pelosiové a dalších politicích, které nazývá jen symptomem dávno nazrávajících potíží.

Přitom ve Washingtonu jsou sotva schopni vyřešit vnitřní americké problémy „malou vítěznou válkou“, jak to nejednou praktikovali v předchozích desetiletích. Kedmi má za to, že současná válka jakéhokoliv rozsahu je krajně nákladná a finanční problémy USA začaly mít již před pandemií. Dnes Federální rezervní systém s potížemi bojuje s výzvami vyvolanými koronavirem a nová válka by mohla znamenat zhroucení celého finančního systému.

Druhou příčinou, díky které nejsou USA schopny začít válku, je obnovený strategický potenciál Ruska. Kedmi poukazuje na to, že připravenost RF zaútočit na reálná centra přijímání rozhodnutí, znamená nebezpečí pro samotný Washington v jakémkoliv hybridním konfliktu. Všechny zóny zájmů Spojených států (Východní Evropa, Latinská Amerika, Blízký Východ) budou při tomto rozložení sil jednoduše vymazány.

V takové situaci nemáte dost sil začít válku. S kým? Dnes USA s nikým nemohou začít válku. Američtí vojáci vědí, že Ukrajina – to je válka s Ruskem. Sýrie – to je také válka s Ruskem. Venezuela – válka s Ruskem. Nemohou dnes začít novou válku, protože tu je Rusko. V dnešní situaci už by balkánská varianta (Jugoslávie) nebyla možná.“

Dříve odborník prohlásil, že Rusko v uplynulém roce s konečnou platností upevnilo svoji převahu nad USA. Podle Kedmiho slov díky hypersonickým zbraním, jaké má nyní Rusko, mohou USA a jejich spojenci tak akorát pronášet agresivní prohlášení, ale nemohou si dovolit začít s reálnými provokacemi proti Moskvě, neboť ruský protiúder by zaručeně předešel americký hlavní útok.

http://voicesevas.ru/news/56582-kedmi-rasskazal-kak-rossiya-lishila-ssha-vozmozhnosti-reshat-problemy-voynoy.html

A zde je vidět, jak se ohlasy boje v USA promítají například v Rusku:

První oběť liberální dikatury

Andrej Illarionov, bývalý poradce Vladimira Putina, se stal možná první obětí liberální diktatury mezi ruskými opozičníky. V každém případě tou nejviditelnější. A jen proto, že si dovolil vyjádřit svůj názor, aniž by mu ho schválili šéfové. Ostatní se kolébají s linií strany jako tráva ve větru.

Jeho kolektivní šéfstvo – to je Cato Institute, kde již určitou dobu pracuje. Tato instituce libertarináského zaměření v poslední době poskytuje útočiště mnohým ruským opozičníkům kritizujícím Rusko obecně a Putina jmenovitě. Platí jim mzdu za analytiku a prognózy – prostě za obvyklou užitečnou práci, která je vlastní mnohým americkým think tankům. Rozumí se, že užitečnou pro USA

Andrej Illarionov očividně nepochopil pravidla hry, které známe dokonce i tady v Rusku. Hlavním pravidlem je: Nikdy nekritizuj USA. A to on nejen porušil, ale přímo vyzývavě hodil za hlavu ve svém článku Podpálení Reichstagu – 2021 v Živém časopisu ze dne 8. ledna. Napsal, co si myslí o útoku na Kapitol.

Podle jeho mínění, není dosud jasné, kdo vyhrál v prezidentských volbách 3. listopadu 2020. Americký soudní systém není objektivní ani nestranný. Občané uplatnili své právo na petici, demonstraci a protesty, aniž by narušili ústavu. Dnes klíčové politické a právní instituce rozvrací vedení demokratické strany USA a snaží se ve státě ustanovit svou monopolní nadvládu.

No zkrátka, napovídal tam toho na několik elektrických křesel.

Článek je to dost rozsáhlý, koho to zajímá, může si přečíst, s jakou zběsilostí Andrej Illarionov kouše ruku, která ho krmí. Podle mne není až tak naivní, jako spíš nečekal, že si v Catonově institutu všimnou publikace ve vzdáleném Živém časopise. On se přece snažil vypadat objektivní před námi, Rusy.

(https://aillarionov.livejournal.com/1215661.html)

Jenže si všimli a pověděli o svých dojmech novinám Politico.

„Vedení Catonova institutu kategoricky odmítá tvrzení pana Illarionova v jeho publikaci,“ informovala zástupkyně Catonova institutu Corie Whalen. „Tato otázka je projednávána vyšším vedením i s panem Illarionovem. Násilné porušení ústavních procesů je nepřípustné a musí být bezpodmínečně odmítnuto. Vláda davu není cestou ke svobodě.“ (Povídejte to lidem na Majdanu 🙂 )

Někteří analytici již vyjádřili svou znepokojenost v souvislosti s tím, že komentáře pana Illarionova mohou být vnímány jako autoritativní názor kvůli jeho práci v Catonově institutu, což opět vyvolává otázku o pokusech Ruska zasít chaos a pochybnosti o legitimitě výsledků amerických voleb.“

Jak vidíte tak Andreje již nálepkují jako proputinovce, který se pokouší podlomit základy americké demokracie. Myslím, že starší soudruzi už mu na politické schůzi vysvětlí, že sešel z cesty a musí se kát před stranou za revizionismus a zradu jediného správného učení.

Zkrátka: „Kdo není s námi, je proti nám. Dál kritizuj Putina a Rusko, za to tě platíme! Za žádnou objektivitu!“

http://voicesevas.ru/news/56583-pervaya-zhertva-liberalnoy-diktatury.html

59 komentářů

 1. Republikáni, kteří hlasovali pro odvolání prezidenta Donalda Trumpa:

  Sidney Powell
  🔻 Republicans who voted to impeach President Trump:
  Liz Cheney -WY
  Jaime Herrera Beutler -WA
  John Katko -NY
  Adam Kinzinger -IL
  Fred Upton -MI
  Dan Newhouse -WA
  Peter Meijer -MI
  Anthony Gonzalez -OH
  Tom Rice -SC
  David Valadao -CA
  https://t.me/s/SidneyPowell1

  “Převlékače kabátů” lze najít zřejmě všude, i v USA…

 2. To nejsou převlékači, i když by měli stát za “svým” prezidentem…. vnitřní státní elita je napříč stranami..
  Jde jen o to, kdo upřednostní nějakou nabíku před Trumpem…

  1. Pred rokem jsem psál na fóru vodaksb že Trump bude mít problém že nevyhraje volby. Hodně psáli že písem blbosty atd.A co se stalo,Trump dostal porážku..Musíte pochopit že svět řidě banky, veliké světové koorporace a prezidenty jsou jenom lutke nic jiného. Zkusí americká státní elita realizovat válku protiv Ruska kvůli přírodním zdrojů které potřebuju, to moc brzo uvidíme.Vsechno záleží jak jsou v Rusku organizovaný pindusi..Mislim že Putin ví moc dobře co se hysta i že je na všechno připraven a potom kdo přežije , bude mít o čemu povídat.Podle informací které mám, válka proti Rusku bude, už americká elita a elita na západě všechno má připraveno..Potom, může nám jenom pan Buch pomocí že přežijeme..Rusko má tolik zbraň že v Evropě nezůstane kámen na kamenu a v Spojených států po prvé budu vidět jako to vypadá útok i válka..

   1. Mrzí mne. že se tvá, několikrát už brilantní čeština, opět tak skokově zhoršila Milane. Co se dá dělat. Ale to, že jsi ve své roli dokázal i použít namísto slova Bůh zkomoleninu “Buch” svědčí o tvém naprostém nechápání světa, který tě obklopuje. Asi právě proto dáváš tak často a ochotně rady do života druhým.

    1. Já moc dobře chápem svět a roce 1987 jsem říkal že začne válka v Jugoslávie brzo, válka byla. Říkali mi že povídám blbosty..Mislite že je to jenom divadlo..proč koronavirus, kontrola občanů, likvidace občanů, likvidace ekonomyke atd.. EU zavírá všechno , lockdown bude do konce roku..proč.. připravují válku..

     1. Rok 2020 není rok 1987. Geopolitická situace ve světě se za tu dobu zcela změnila. Myslíte, že některý stát (státy) z EU “měl na to” jít do války s Ruskem ?

 3. 14.1.2021 došlo k rozsáhlému výpadku dodávky vody a elektřiny v přístavním městě Cobhe (Irsko).

  https://www.corkbeo.ie/news/local-news/over-1400-homes-cobh-without-19622997

  Cobhe bylo poslední zastávkou pro Titanic před jeho potopením v roce 1912.

  Dle zdroje (ze kterého info mám) tato událost v Cobhe souvisí s přechodem na zlatodolarový standard (o který usiluje Trump) , neboť na palubě lodi v roce 1912 zahynuli všichni významní odpůrci US Federálního rezervního systému, přijatého pak v roce 1913 (viz. článek Titanic/ Costa Concordia levanet).

  Podle místních je Cobhe od dob havárie místo s “negativní energií”.

 4. Může být Biden příštím prezidentem USA?
  15.1.2021
  Hox

  Pokud by Trump dopustil, aby se Biden stal příštím prezidentem, vstoupil by do dějin jako člověk, který měl podporu národa, armády a silových složek, měl právo a pravdu na své straně, měl pravomoce zakročit, ale nic neudělal a nechal fašisty převzít moc.
  Velmi by mě překvapilo, kdyby byl Biden příštím prezidentem.

  http://leva-net.webnode.cz/products/muze-byt-biden-pristim-prezidentem-usa/

  1. Proc uz to rěsite,Biden je prezidentem a konec srande..

   1. nejsem vůbec přesvědčen o nějakém “konec srande”.Začal jsi sklouzávat k diskuzní kultuře jako na minulém fóru . Chyba, která Tě může stát nucené opuštění fóra. Takže se
    zklidni, začni psát čitelně česky a hlavně k věci a npoučuj ostatní o svých rozumech z konce 80.let.

    1. Teorie, jenom pustá teorie a skutečnost úplně jiná..Musíte uznat že Trump dostal porážku a vládnout bude v Česku, EU, Americe americká státní elita..Všechno ostatní jsou jenom blbosty, to je realita..libylo se to někomu nebo ne..

     1. Biden prezidentem USA ještě není a je otázka, zda se jím vůbec stane …

   2. Milane, to tě skutečně nenapadá lepší využití času než jsem psát pořád takové hovadiny? Opravdu si myslíš, že to tady někoho zajímá a ovlivníš tím jeho názory? Nechce se mi věřit, že bys v něco takového zrovna na tomto fóru doufal. Místo “srande” sem dej něco podnětného – když už. Jinak je celé tvoje snažení opravdu jen mrháním energie.

    1. Velmi se obávám se, že kolega MILANHR je za tyto komentáře placen a zřejmě i dobře, soudě dle jeho vytrvalosti.

  2. Pravděpodobně neměl podporu rozhodující části armády. 12.1. vydalo US military’s Joint Chiefs of Staff memo
   https://news.usni.org/2021/01/12/message-from-joint-chiefs-on-u-s-capitol-riot

   On January 20, 2021, in accordance with the Constitution, confirmed by the states and the courts, and certified by Congress, President-elect Biden will be inaugurated and will become our 46th Commander in Chief.

   The message was signed by General Mark Milley, chairman of the Joint Chiefs; General John Hyten, the vice chairman; General James McConville, the chief of staff of the Army; General David Berger, the Marine Corps commandant; Admiral Michael Gilday, the chief of naval operations; General Charles Brown, Jr., Air Force chief of staff; General John Raymond, chief of space operations; and General Daniel Hokanson, chief of the National Guard Bureau.

   1. Podle mého je ten dokument podvrh, či přímo součást nějaké dezinformační kampaně (tak, aby se odkopali spící Trumpovi nepřátelé). Vlastenecké weby v USA totiž uvádějí většinu generálů podepsaných na té listině výslovně jako jádro armády Trumpovi věrné – a to už skutečně nějakou dobu zpět.
    Sám za sebe autenticitě toho dokumentu nevěřím.

   2. Ano, toto je pravda, ale tento stav platí pouze za předpokladu, že 20.1.2021 nastoupí do úřadu nově “zvolený” prezident. A já mám informace (nevím, zda jsou pravdivé), že Trump 19.1.2021 vyhlásí mimořádný stav (se zveřejněním všech okolností, které ho k tomuto kroku vedly) a zorganizuje nové volby tentokrát pod záštitou armády …

  3. K tomu citátu úplne hore – zo skutočnej reality zatiaľ vieme len toľko, že Trump má podporu určitej časti národa. Nič viac. Trump zatiaľ nemá ako vstúpiť do histórie – iba ak ako prezident, ktorý nezačal vojnu a ktorý bol 2x odvolávaný. List náčelníkov armády k podpore Bidena bol poslednou bodkou, preto podľa všetkého voľba prejavu Trumpa v Alamo. Ako sa jeho vybudovaná paralelná administratívna v jednotlivých štátoch osvedčí (spomínané Pjakinom) je vo hviezdach, keďže v poslednej ére, alebo vlastne vždy sa GP venoval výhradne deštrukcií národných štruktúr (viď napr. rozbitie Ficovho smeru cez Pellegriniho), ako ich budovaniu. Pravidelné zlyhania Trumpových nominantov svedčia skôr o pokračujúcej starej tendencii vyberať si korumpovateľných alebo “slabých” ľudí. Prácu s takýmito ľuďmi už ovláda kde kto, aj US štátna elita.

   US národ, ako aj mnohé národy Európy sa cez situáciu s koronu postupne preberajú k životu – z celej tej pavučiny (projektových štátov), do ktorej ich GP vnarkotizoval cez vojny, médiá, konzum, permanentný životný stres. To sú roky vývoja, ktoré ešte len prídu. Je biblická koncepcia riadenia, kde sa rúcajú existujúce kádrové štruktúry a je slobodná vôľa k životu a tvorivosti, kde sa len začínajú formovať.

   1. Čo sa týka tém na tejto webovej stránke – odporúčal by som autorom, ak môžem, menej riešiť problémy GP a USA a podstatne viac sa zamerať na Rusko a jeho ciele, prebiehajúce procesy a projekty, ako to robí vo svojich článkoch napr. pani Irena. Povedal by som, že to Rusi a celý svet potrebujú podstatne viac, ako stará ríša, ktorá sa momentálne rozpadá a bude si musieť prejsť svojimi “90-tými” rokmi. Téma USA bude čochvíľa pretekať všetkými médiami ako terajší COVID a čo s tým? Na ramená Ruska sa však prenáša globálne smerovanie a stabilita a tam je potrebná intelektuálna kapacita a pozitívna motivácia ľudí (oproti zachraňovaniu a riešeniu problémov a pozícii starého GP). Sú aj ďalšie témy, ako komunitná spolupráca, záhrady a potravinová sebestačnosť, alternatívne zdravotníctvo, nové vzdelávanie detí, atď. …

 5. FB a Twiter Trumpa od včerejška opět v provozu, ale zdá se opuštěn bez nových příspěvků.
  https://www.facebook.com/DonaldTrump
  https://twitter.com/potus (bez příspěvků)
  Pompeo opouští Twitter a přechází na platformu GAB.
  Plný proud zpráv na https://t.me/s/kagbabe
  Zveřejněné dokumenty od Trump: https://linktr.ee/kagbabe
  Zajímavý názor Hox – “Moje současná pozice je, že pohled V.V.Pjakina na současné dění v USA, a konkrétně, že se jedná o konflikt mezi GP a “státní elitou USA”, není správný a neodpovídá realitě.” “Donald Trump není “člověkem GP”, stojí …… na straně lidí.” Více zde: http://leva-net.webnode.cz/products/trump-a-qanon/
  Toto podporuje pohled, který je zveřejněn
  v příspěvku zde: https://www.facebook.com/profile.php?id=100000491120287

 6. Zdá se, že mezi některými široce sdílenými videi uklidňující konzervativní proud, mohou být agenti psyop CIA (super agent – IQ manipulace). https://www.naturalnews.com/2021-01-15-situation-update-jan-15th-declass-begins.html a https://www.naturalnews.com/2021-01-16-situation-update-jan-16th-2021-psyop-revealed-dc-war.html
  Trump stále vydává reálná nařízení k plnění zadaných cílů – Zprávy Bílý Dům: https://www.whitehouse.gov/news/ a https://www.whitehouse.gov/issues/national-security-defense/ Podle mne Trump čelí nejen Deep State, ale i GP tím, že sype písek do soukolí růstu nového hegemona Číny i Iránu. Situace bude napjatá a nejasná, do posledního okamžiku.

 7. V rámci posudzovania globálneho vývoja je však jedna časť KSB, ktorá je málo rozpracovaná a ktorej rozšírenie umožní (z môjho pohľadu) vrhnúť lepšie svetlo na nadchádzajúce deje – je to časť o egregoroch, národe ako takom, ale aj o úlohe individuálnych národov v toku dejín. Svojho času to celkom kvalitne popísal napr. Steiner (hoci už staršieho dáta), ale aj iní autori zo svojej hodnotovej perspektívy. Opakovane na to už poukázal aj Pjakin (k národu). Možno spomenúť aj tému noosféry, ktorá je v súčasnosti v používaní limitovaná len na niečo v podobe prebiehajúceho akášického záznamu a len smerom zdola.

 8. Teď jsem si pustil dvě poslední videa Sanji z Floridy. Pár momentů, které jsem zachytil:
  – Síť Parler se zase rozjede. Hosting mu poskytne firma Z Rostova na Donu (jak to Sanja dořekl, tak se rozsmál, až mu vytryskly slzy 🙂 )
  – Rudi Guliani oficiálně nazval SSA BigTech korporací
  – Před inaugurací se zkrášlují plochy před Kapitolem z různobarevných květů. Jedna plocha vypadá jak trikolora na ruské vlajce 🙂
  – Do Washingtonu přišlo oficiálně 750 vojáků (Sanja říká, že jich může být i víc) regulérní americké armády. Tedy už ne Národní Gardy

 9. V třetím videu nazvaném “Biden má problémy” je zachycen budoucí americký prezident, jak zmatený odchází od řečnického pultu, a neví, kam má jít. V očích hrůzu z toho, že vůbec neví, kde teď je. Stařecká demence.

  1. Je dost dobře možné, že se GP pomocí vhodných “léků” postaral o to, aby se zdravotní stav limonádového Joe před inaugurací ještě patřičně upravil

 10. Parler využívá služby firmy DDOS-Guard (https://ddos-guard.net/), která zajištuje ochranu před DDOS útoky podobně jako CloudFlare, Sucuri a další. Servery jsou schované za touto bariérou a můžou být kdekoliv. Round trip (latence) Rostov USA je příliš vysoká, tam servery Parleru nejsou.

  1. Ještě zajímavost, kluci z Parler si trochu zaprovokovali a pro doménu parler.com používají email od Microsoftu 🙂

 11. Tušení souvislostí- vím, že něco (Kalousek už tu možná bylo) :
  Kalouskův úprk z politiky na poslední chvíli, Zeman má na programu očkování v den inaugurace a zajímavá světelná symbolika: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/miroslav-kalousek-konec-poslanec.A210119_165339_domaci_lsv?zdroj=top

  https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/ockovani-koronavirus-prezident-milos-zeman-vaclav-klaus-ustredni-vojenska-nemocnice.A210119_153856_domaci_misl
  Docela vtipný důvod proč nejet na “inauguraci”

  https://orgo-net.blogspot.com/2021/01/biden-inaugurace-bez-lidi-protoze-kovid.html
  Je tam vidět ta trikolora na ruské vlajce, o které píše Hael výše

 12. Trump je a bude prezidentem USA

  https://www.infowars.cz/post/trump-je-a-bude-prezidentem-usa

  “Poslanci a senátoři se nechali již slyšet, že pokud se stane, že Joe Biden bude inaugurován do úřadu prezidenta, bude ho na stole Kongresu čekat hned 1. den návrh na odvolání z funkce. Oko za oko, Impeachment za impeachment! Obdobný proces čeká i Harrisovou, pokud usednou do úřadu.”

 13. Tak se Joe Biden stal 46. presidentem USA, jsem zvědav na další vývoj. Známí z USA psali, že je tam stanné právo, ale nikde není potvrzeno.

 14. Tak opět Sanja z Floridy – https://www.youtube.com/watch?v=TeTj0j2AcjM . Uvádím pár bodů:
  – Jaké volby, taková inaugurace – neúspěch. 2000 návštěvníků ceremonie hlídalo 25000 gardistů vyzbrojených automatickými zbraněmi.
  – Když se manželé Trumpovi vrátili na Floridu, tak je čekalo vřelé přivítání. Mávající lidé lemovali cestu, po které jela exprezidentská kolona
  – Nějaký senátor za Floridu navrhuje, aby se páteřní dálnice Floridy č.27 přejmenovala na “Dálnici prezidenta Donalda Trumpa”.
  – Na oficiální portále Bílého domu se objevila zpráva, že se Biden ujal prezidentského úřadu. Zajímavé je, že u zprávy bylo 1800 lajků a 3100 dislajků. Tady se divím, že to BigTech neošéfovala.

 15. Sleduji astroložku Tatjanu Micič a přehrála jsem si její prosincové video: od cca 9.25 min.
  https://www.youtube.com/watch?v=GXbFZsJdZPc

  kde říká: Je možné, aby se stal někdo vládcem na den zatmění Slunce?….. Pokud je v tuto dobu vybraný nový vládce (vláda) tak, TENTO MŮŽE VLÁDNOUT JEN KRÁTKOU DOBU! …. celé video je velmi zajímavé.

 16. Vývoj přešel do nové fáze , ať už jí nazveme stručně USA II anebo Nový Svět II. Těch indicíí naprosto zásadní změny je opravdu hodně. Veřejnost je záměrně udržována ještě v módu “Volby 2020”, ale vývoj poskočil minimálně 1 patro vejš Trump nwepoužil silovou variantu a určitě ne ze zbabělosti.
  Jenom upozorňuji na izolaci malobritánie ze strany EÚ. Ta mutace “britský COVID” vznikla opravdu podezřele rychle. Chce to nečumět jen na USA, ale číst i periferii.
  Důvody Trumpovy volby řídících kroků, určitě velmi zásadní, vyplavou, ale asi ne formou prohlášení, ale z vhodně zformovaného infopole.
  Bidenovi a spol. to prezidentství rozhodně nezávidím, setkání s novou realitou bude pro tuhle partu satanistických amatérů řízení velmi kruté.

  1. Nic není náhoda, ani:
   “V indické Puně ve čtvrtek propukl požár v budově společnosti Serum Institute, která je největším výrobcem vakcíny proti koronaviru na světě, uvedla agentura AP. ”
   https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/v-budove-nejvetsiho-svetoveho-vyrobce-vakcin-propukl-pozar-40348578#dop_ab_variant=0&dop_req_id=XrMvcvBhkJe-202101211644&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=5&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

 17. Proč už se žádný zázrak konat nebude:
  Donald Trump měl nadosah vítězství a porážku Deep State, ale v rozhodující chvíli nedokázal dát rozkaz, když od Pentagonu přišel do očí křičící signál, že vojáci čekají na rozkaz vrchního velitele a nikoliv rozkaz od Nancy (Pelosi).
  https://aeronet.cz/…ni/

  Bez komentáře:
  http://www.zvedavec.org/…htm

  1. Kdo ví, co je pro budoucnost lepší ? Vedla by “America great again” k Člověku ? Řekl bych, že ne.
   Použiji takovou malou alegorii – současný stav řízení se, podle mého názoru, dá připodobnit k situaci, kdy se opice zamknula v kabině nastartovaného bagru, má před sebou funkční páky k jeho ovládání, které s velkým zájmem zkouší jednu po druhé ..
   S bagrem se dá udělat lecos – něco vybudovat, ale také třeba protrhnout hráz nad městem nebo zničit dům. Opice nic takového pravděpodobně nedokáže. Takže je asi nejrozumnější klidit se dočasně z jejího dosahu a v klidu čekat, až jí dojde nafta.

 18. Veľmi dobrý príklad.

  Inak to, že sa asi žiaden zázrak konať nebude bolo postupne jasné, ako Trumpovi zlyhávali kľúčové nominácie v Najvyššom súde, na Generálnej prokuratúre, na pozícii viceprezidenta a inde.

  Ono – je jedna vec zorganizovať prevrat, streľbu na parlament a vraždy rôznych vysokých úradníkov v Rusku počas horúcej fázy prevratu v 90.-tych rokoch podporované zo strany infiltrovanej KGB na jednej strane a riešiť to isté doma u seba viac-menej nevyhnutne krvavým spôsobom, keď ste si žili v bavlnke 300 rokov a keď máme pod kontrolou iba niektoré zo 17 tajných služieb a keď vám podľa všetkého vyjadrili podporu len niektorý s tých 10 veliteľov armád. Nehovoriac o brutálnom počte strelných zbraní najrôznejšieho druhu medzi bežným obyvateľstvom.

  1. Veľmi dobrý príklad bolo myslené na Bohumila (s bagrom).

   Nezabúdajme, že Putin dosiahol akú-takú stabilitu administratívneho a riadiaceho zboru až po cca 20 rokoch na rôznych pozíciách riadenia a to sa nachádza v národe s tisícročnými tradíciami a trocha iným genofondom … Trump toľko času k dispozícii nemal, nehovoriac o inom kontexte USA a terajšieho Ruska.

   Ale vidieť, že nálada na strane novej administratívy a hlavných médií je vyslovene strachová. Vedia kde sú, a že ľudia okolo nich vedia kto sú tí, ktorí boli inaugurovaní. Je to sud s pušným prachom. Evidentne nikto ale nechce byť obvinený že on, alebo jeho klanová skupina rozbila Úniu, potrpia si na tie svoje historické záznamy a rodokmene. Impulz však môže prísť veľmi ľahko zvonku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *