V Radě Federace proběhla diskuse/kulatý stůl komise Rady, která se věnuje ochraně státní suverenity a bránění vměšování se do vnitřních záležitostí Ruska (předseda komise – Andrej Klimov) na téma „Zahraniční pokusy o zneužívání bývalého sovětského prostoru a území v blízkosti ruské hranice s cílem destabilizovat politický systém Ruska“.

Zasedání se zúčastnili senátoři – členové komise Rady Federace Elena Afanasjeva, Alexander Veinberg, Margarita Pavlova, Vladimír Poletajev; člen prezidia Rady pro zahraniční a obrannou politiku, plukovník SVR Andrej Bezrukov, členka Občanské komory Ruské Federace Maria Butina, bývalý premiér Ukrajiny Mykola Azarov, předseda stálého výboru Sněmovny Reprezentantů Národního Shromáždění Běloruska Andrej Savinyč, místopředseda „Bílá Rus“ Alexander Šatko, předseda bulharské politické strany „Obroda Vlasti“ (bývalý předseda národního hnutí „Rusofilové“) Nicholaj Malinov, ředitel komunikace MIA „Rusko dnes“ Petr Lidov-Petrovskij a další.

Největší ohlas dostalo vystoupení poradce ministra obrany Sergeje Šojgu, vědce, publicisty, člena Rady pro zahraniční a obrannou politiku Andreje Ilnického. Podle novinářky Anny Šafranové jde o prvního, takto vysoce postaveného člověka, který odhalil následující:

Covid je projekt globalistů, jehož cílem je zabránit návratu do předkoronového světa. Nadnárodní korporace budou tlačit na politiky, aby neoslabovali protikoronová opatření. Z toho vyplývá jednoduchý závěr: covid není skutečná hrozba, jsou jí opatření a omezení, která jsou přijímána po celém světě.

Nový svět, podle záměru našich protivníků, je svět, v němž moc patří korporacím, nikoliv státům. V takovémto uspořádání nebude místo pro národní státy.

Ve svém vystoupení se věnuje také používání umělé inteligence, útokům v kyberprostoru, sběru megadat a třeba tzv. zahraničním agentům.

První video je záznam z celé akce, druhé je vystoupení Adreje Ilnického.

http://xn—-ctbsbazhbctieai.ru-an.info/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B8/%D1%81%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%BD%D0%B8%D0%BA-%D1%88%D0%BE%D0%B9%D0%B3%D1%83-%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D1%80%D0%B5%D0%B9-%D0%BC%D0%B8%D1%85%D0%B0%D0%B9%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87-%D0%B8%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%BA%D0%B8%D0%B9-%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%B4-%D1%8D%D1%82%D0%BE-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B5%D0%BA%D1%82-%D0%B3%D0%BB%D0%BE%D0%B1%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%B2/

6 komentářů

 1. https://youtu.be/csP3jkSrWL4

  K téme odporúčam 2. časť rozhovoru od 1h 38, 39 minút, kde Mark Ginsburg hovorí o vytvorení nového digitálneho poriadku prostredníctvom testovania populácie na „prijatie“ pandémie koronavírusu.

  Prebieha experiment -nakoľko obyvateľstvo celého sveta môže byť zahnané do pevného rámca, zbaviť ho práce a dávať mu minimálny príspevok – a tým sa vypočíta limit „tlaku“ na ľudstvo.

  M. Ginsburg veľmi jasne vysvetľuje rozdiel medzi Bidenom a Trumpom.

  Na čo slúži zelená energia? A ako znížiť spotrebu celého ľudstva, vrátiť do povedomia slogan, ktorý bol ešte za ZSSR – „ekonomika musí byť ekonomická.“

  A urobia to GLOBALISTI po celom svete…

 2. Pro tento účel – identifikaci vnějšího a vnitřního protivníka ruského státu- zcela splynuly obě soupeřící řídíci elity – nadnárodní státní a nadnárodní globální . Trochu se to podobá Panarinovu chápání globálního řízení , v němž je celý blok usilující o ovládání Planety nazván globalisty . Jejich plány pak splývají s projektem PaX Americana. Zcela tu chybí pochopení rozdílu mezi vnější a globální politikou . Ta globální je redukována na geopolitiku . V tomto pojímání úplně mizí reálný obsah patriotizmu a ten je zredukován na nacionalizmus.
  To vše znamená úplné vygumování Putinovy globální a současně patriotické politiky , tedy praktického uplatňování KSB . A sofistijkovaný útok na ruskou koncepci globálního světa.
  Chápu to kupř. u Michalkova,Dugina a všech příznivců autokratické nacionální politiky. Ale u centra ruské obranné politiky ? To mi nějak nesedí . Chápu, že v jednoduchosti je síla , ale jednoduchost nerovná se zjednodušení . Pokud je něco složitější, tak to svým zjedodušováním neučiním jednoduchým , ale nečitelným a nevysvětleným.

 3. No tak ta část, kde se věnuje zahraničním agentům a umělé inteligenci, potažmo databázím, to je prostě šílené. Už o tom otevřeně mluví ve svých videích Nikita Michalkov, vlastně kde kdo, teď poradce ministra obrany řekne, že o tom ministerstvo obrany ví, ale nemůže s tím fakticky nic dělat, protože to prostě nespadá POD JEHO PRAVOMOCI!!! A o čem mluvím? O rozvoji umělé inteligence, databázích, metadatech a tak dále v civilní oblasti, které má pod palcem především Sberbank, kde jsou ve vedení tři cizinci a séf přes IT je Brit! Dále „ministerstvo ekonomiky“, kdo v něm sedí, víme, že? Když to vyjádřím pjakinovsky, tak podpindosník vedle podpindosníka, Skolkovo – jeden cizí agent vedle druhého a ministerstvo digitálního rozvoje… Tj. všechno lidé, kteří nenesou odpovědnost, jako pracovníci silových struktur, kteří sice možná přísahali, ale určitě ne Rusku! A to je návrh zákona, který už jde do Rady federace. Fakticky se jedná o to, aby zahraniční agenti neměli starosti se sběrem dat v RF, protože prostě budou sedět jako žáby na prameni, přímo na zdroji. A kdo má podobné věci pod palcem v USA? Samozřejmě Pentagon.

  1. nevidel by som to tak tragicky, pretože ak o tom hovoria na konferencii a takto verejne, potom to znamená, že to riešia aj neverejne = vektor cieľov už majú sformulovaný a pravdepodobne aj stratégiu riešenia tohto stavu. Týmto videom dali najavo, že vedia ako to je. Aj keď (ako napísal Boletus) miešajú jedno cez druhé podobne ako Panarin

Napsat komentář